Jump to content
Sign in to follow this  
Writer

Słuchawki i mikrofon problem

Recommended Posts

Hej,

Mam słuchawki Sound Blaster Tactic 3D Sigma i zainstalowałem do nich najnowsze sterowniki ze strony Creative.

W dodaj/usuń programy widzę więc zainstalowane Sound Blaster Tactic(3D) Sigma w wersji 1.0 oraz Sound Blaster X-Fi MB3 w wersji 1.00.03.

Mam Windows 8.1 po angielsku.

W Panelu Sterowania -> Sound w zakładce Playback mam jako domyślny ustawiony Realtek High Definition Audio, które działa. W zakłądce Recordings mam mikrofon i jest tak samo.

Po zainstalowaniu sterowników mam ikonę na pulpicie Sound Blaster X-Fi MB3 i jak włączam, to widzę różne opcje. Ale niektóre się nie włączają np. Voice FX nie chce się zaznaczyć, żeby zmienić głos. Mikrofon mam włączony i działa. Dlaczego tak?

Poza tym druga ikona z pulpitu czyli Sound Blaster Tactic(3D) Control Panel w ogóle się nie włącza tylko wyskakuje komunikat - "The audio device supported by this application cannot be detected. This application will now close."

Moja płyta głowna to Gigabyte Z97X-Gaming 6. W Panelu Sterowania w "Realtek HD Audio Manager powinienem wybrać jako konfigurację głośników stereo tak? Bo tylko słuchawek używam. Żadne 5.1 czy 7.1 Speaker prawda?

EDIT: Rozwiązałem problem, mianowicie aby komputer zobaczył moje słuchawki, a co za tym idzie aby otwierał się panel kontrolny Sound Blaster, musiałęm podpiąc słuchawki na kablu USB. Wcześniej podłączałęm tylko samymi kabelkami - do słuchawek i mikrofonu. Dziwne to jest, bo na stronie producenta jest napisane że mogę sobie podłączać jak chce - a tu proszę, nie do końca.

Poza słuchawkami mam też zainstalowane sterowniki do karty dźwiękowej na płycie głównej. Skutkuje to tym, że mam panel - Sound Blaster X-Fi 3MB. Mogę tam zmieniać różne opcje.

Problem rozwiązany, jakby ktoś miał podobny to piszcie PRIV.

Edited by Writer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...