Jump to content
Sign in to follow this  
Writer

Słuchawki i mikrofon problem

Recommended Posts

Hej,

Mam słuchawki Sound Blaster Tactic 3D Sigma i zainstalowałem do nich najnowsze sterowniki ze strony Creative.

W dodaj/usuń programy widzę więc zainstalowane Sound Blaster Tactic(3D) Sigma w wersji 1.0 oraz Sound Blaster X-Fi MB3 w wersji 1.00.03.

Mam Windows 8.1 po angielsku.

W Panelu Sterowania -> Sound w zakładce Playback mam jako domyślny ustawiony Realtek High Definition Audio, które działa. W zakłądce Recordings mam mikrofon i jest tak samo.

Po zainstalowaniu sterowników mam ikonę na pulpicie Sound Blaster X-Fi MB3 i jak włączam, to widzę różne opcje. Ale niektóre się nie włączają np. Voice FX nie chce się zaznaczyć, żeby zmienić głos. Mikrofon mam włączony i działa. Dlaczego tak?

Poza tym druga ikona z pulpitu czyli Sound Blaster Tactic(3D) Control Panel w ogóle się nie włącza tylko wyskakuje komunikat - "The audio device supported by this application cannot be detected. This application will now close."

Moja płyta głowna to Gigabyte Z97X-Gaming 6. W Panelu Sterowania w "Realtek HD Audio Manager powinienem wybrać jako konfigurację głośników stereo tak? Bo tylko słuchawek używam. Żadne 5.1 czy 7.1 Speaker prawda?

EDIT: Rozwiązałem problem, mianowicie aby komputer zobaczył moje słuchawki, a co za tym idzie aby otwierał się panel kontrolny Sound Blaster, musiałęm podpiąc słuchawki na kablu USB. Wcześniej podłączałęm tylko samymi kabelkami - do słuchawek i mikrofonu. Dziwne to jest, bo na stronie producenta jest napisane że mogę sobie podłączać jak chce - a tu proszę, nie do końca.

Poza słuchawkami mam też zainstalowane sterowniki do karty dźwiękowej na płycie głównej. Skutkuje to tym, że mam panel - Sound Blaster X-Fi 3MB. Mogę tam zmieniać różne opcje.

Problem rozwiązany, jakby ktoś miał podobny to piszcie PRIV.

Edited by Writer