Skocz do zawartości
Lukinio The Master

Czy zakup smartfona (poprzez allegro) sprowadzonego z Anglii jest bezpieczny?

Polecane posty

Znalazłem niezmiernie ciekawą ofertę na allegro:

http://allegro.pl/or...4798181182.html

oraz kolejną z Singapuru:

http://allegro.pl/no...4774801296.html

Czy taki zakup jest bezpieczny? Czy wszystkie funkcje telefonu będą działały w Polsce?

Edit:

Czy polecacie zakupy smartfonów przez aliexpres?

Edytowano przez Lukinio The Master
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już decydujesz się na zakup telefonu z zagranicy nie opłaca się korzystać z usług pośredników na allegro. Lepiej, szybciej i bezpieczniej zamówić np. tak jak wspomniałeś z aliexpress.

Wszystkie funkcję jak najbardziej działają w Polsce. Przy kupnie warto zwrócić uwagę na to, czy telefon jest nowy czy refabrished.

No i trzeba się liczyć z tym, że na granicy urząd celny prawdopodobnie naliczy cło i vat.

Jeśli już chcesz kupować od kogoś z allegro warto zapytać czy urządzenie zostanie wysłane od osoby prywatnej czy firmy. Jeżeli od osoby prywatnej - ryzyko zatrzymania przesyłki w urzędzie celnym jest sporo niższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

rok temu kupowałem telefon na aliexpress i w UC dowalili mi cło.

Z tego co się orientowałem to czy cło będzie doliczone czy nie zależy w bardzo dużym stopniu od UC. Np w Zabrzu cło jest doliczane prawie do każdej paczki, natomiast Kraków/Rzeszów do ~50% paczek.

Zakup przez allegro OK, ale tylko jeżeli sprzedający opłaci cło/obniży cenę.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat stawka celna na telefony komórkowe, komputery (ale nie "urządzenia rozrywkowe") itp. wynosi 0%. Przy imporcie spoza UE płaci się dodatkowo VAT.

Uwaga: Jeśli sprzedawca nie pokrywa kosztów obsługi procedury celnej przesyłki kurierskiej, to można się spodziewać bardzo solidnych opłat dodatkowych przy odbiorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo żaden z dostępnych komercyjnie smartfonów/telefonów nie da Ci 100% gwarancji bezpieczeństwa.

W czasach plików cookies, apk nastawionych na gromadzenie danych i portali społecznościowych może być ciężko.

Pozorne wrażenie bezpieczeństwa da Ci tylko Apple, ew. Samsung z KNOXem. W chwili obecnej stawiałbym na Samsunga;

https://bestcena.pl/smartfony/smartfony-samsung.html

Trzeba samodzielnie się po prostu pilnować jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chances @Klaudor

Doprawdy odświeżacie temat sprzed 8 lat? Poza tym, nikt nie poruszał tu kwestii bezpieczeństwa konkretnych systemów mobilnych, a dyskusja traktowała o bezpieczeństwie zakupu sprzętu spoza UE.

Następnym razem uznam takie praktyki za spam i zacznę odpowiednio "nagradzać".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...