Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Overwatch

Polecane posty

1 godzinę temu, aliven napisał:

Skoro przegrywasz wszystkie mecze, albo prawie wszystkie to coś jest nie tak z jedynym stałym elementem. 

Tak, z systemem rankingowym.

Ja jestem tego najlepszym przykładem - gram dobrze, każdy kto ze mną grał, potwierdzi to. Do tego potrafię grać dość dobrze przynajmniej 2-3 postaciami z każdej 'kategorii', więc jestem elastyczny. W meczach zawsze staram się dostosować do mapy, składu mojej drużyny i składu drużyny przeciwnej. Jednak notorycznie przegrywam, pomimo mojego wychodzenia z siebie. Tym sposobem wczoraj po KOLEJNEJ serii przegranych (z reguły wygrywam 1 na 5/6 meczy) spadłem już poniżej 2100. Chciałbym przy tym zauważyć, że w każdym poprzednim sezonie byłem na poziomie ~2700, więc nikt mi nie wmówi, że mój skill spadł, powiedziałbym, że wręcz przeciwnie.

Godzinę temu, Tesu napisał:

@ZygfrydQ chodzi spac z kurami.

>22

>z kurami

nie moja wina, że u Ciebie jest godzina wcześniej niż u mnie, a ja o 5 wstaję do pracy :P

Tak czy siak, po wczorajszych meczach...:

http://i.imgur.com/mqcUpQq.jpg

Zrobię sobie chyba przerwę jakiś czas. Najlepiej do następnego eventu/sezonu.

Ps. Tesu sprawdź skrzynkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tesu napisał:

Alez nigdzie nie napisalem, ze przegrywam wszystkie/prawie wszystkie mecze

Nigdzie nie twierdziłem, że piszę konkretnie o Tobię. 

Godzinę temu, Tesu napisał:

Tyle dobrze, ze nie zalezy mi na ratingu

To bodajże najlepsze podejście do rankingów w jakiejkolwiek gdzie :)

Godzinę temu, Tesu napisał:

Trening to jedno, ale komunikacja i zgranie dzialan tez mocno wplywaja na koncowy wynik meczu.

Premady grają chyba z premadami czy nie? Więc teoretycznie, zgranie jest takie samo. Randomy. 

 

5 minut temu, ZygfrydQ napisał:

Tak, z systemem rankingowym.

W jaki sposób system rankingowy powoduje, że przegrywasz gry? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoduje, że z każdą przegraną tracę coraz więcej punktów rankingowych, przez co trudniej jest nadgonić.

Dobiera mi podobnych mnie graczy, czyli spadających, przez co jest większe ryzyko, że trafię na osoby, które wpadają w furię, trollują ze złości albo po prostu wychodzą gdy skład im się nie podoba/mecz zaczyna iść źle.

Podczas nowego sezonu ustala rangę na zasadzie: zagraj 10 meczy kwalifikacyjnych. Jeśli wygrasz wszystkie, trafisz tam gdzie byłeś na końcu poprzedniego sezonu. Im więcej tych meczy przegrasz, tym więcej rangi stracisz (sprawdzone, potwierdzone, tak to działa). Nie tak powinny działać nowe sezony, gdzie przecież każdy powinien dostawać nowe szanse by się wykazać.

Dodatkowa ciekawostka - system rankingowy z jakiegoś powodu postanowił mnie trollować. Nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha czy to globalny problem, tj.: trafiam notorycznie na teamy z diamentami. I nie, nie 'średnia' rang nie jest zbliżona; nie, nie są to 'diamenty o mmr golda'; oraz nie, nie ma u mnie w drużynie podobnego składu rangowego dla wyrównania. Prosty przykład: mój team, to ja (gold), +4 goldy, + 1 platyna. Team przeciwny to 2 diamenty + 3 platyny + 1 gold. Poświęciłem w tym meczu oba czasy w poczekalni, by sprawdzić range wszystkich graczy i wyliczyć średnią per team. Średnia drużyny przeciwnej była o 400MMR wyższa od naszej, co jest przepaścią rankingową, bo przecież już 500 daje awans do kolejnej rangi.

Tego typu przykładów mógłbym wymieniać na pęczki - uważam, że system rankingowy jest skopany, tak samo jak system matchmakingu.

Dodatkowo przykład: mam znajomego, który ma rangę 3500+. Nie możemy grać razem, ponieważ jest między nami już ponad 1000mmr różnicy. JEDNAKOWOŻ gdy graliśmy razem, w żaden sposób nie odstawałem umiejętnościami od niego. Ba, gdy graliśmy czasami z ciekawości 1v1, to wielokrotnie właśnie JA wygrywałem. Ale on miał więcej farta do matchmakingu, który dopasowywał mu lepszych sojuszników niż mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyglada na to, ze juz niedlugo czeka nas fabularny event w Overwatchu. Co prawda teaser z twittera mowi niewiele, ale pojawia sie w nim data 12 kwietnia, do tego jest informacja o powstaniu Omnikow w King's Row, a calosc uzupelniaja fragment grafiki zdajacej sie byc ekranem ladowania nowej mapy oraz niezbyt wyrazna miniatura najprawdopodobniej nowego skina Tracer. Jesli okaze sie to byc prawda, to moje wakacje od Overwatcha, rozpoczete krotko po zakonczeniu poprzedniego eventu, okaza sie byc krotsze, niz planowalem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moje spowodowane stresem z rankedów, rozpoczęte zaledwie w zeszłą środę, też się skończą.

No nic, może chociaż jakieś ładne skiny wpadną...? Daliby wreszcie jakąś fajną legendę do Bastiona albo Zenyatty, a z racji tego, że to ma być 'omniczy' event, to moim zdaniem prawdopodobieństwo jest nawet spore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nowego eventu podchodze z pewnym optymizmem, bo mam uciulane na koncie troche ponad 5k golda, wiec teoretycznie powinienem byc w stanie zdobyc najbardziej interesujacy mnie skin nawet jesli bede miec pecha i mi nie dropnie w eventowych skrzynkach. Oby tylko byly jakies naprawde fajne skiny do moich ulubionych postaci, ktore bylyby warte tych kilku tysiakow...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZygfrydQ napisał:

to ma być 'omniczy' event, to moim zdaniem prawdopodobieństwo jest nawet spore.

Ja bym wolał robo wersje dla nie robo bohaterów. 

Trafiłem pierwszą legendę ze skrzynki jakiś czas temu - Gothic Zarye. Całkiem meh jak dla mnie :P Znajoma, która na nią poluje jak to zobaczyła to podsumowała to słowami powszechnie uważanymi za cenzuralne zaczynające się na F. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, aliven napisał:

Trafiłem pierwszą legendę ze skrzynki jakiś czas temu - Gothic Zarye. Całkiem meh jak dla mnie :P 

TFW otwierasz skrzynki i po raz ktorys leci ci legendarny skin, ktory gra od razu zamienia na zloto, bo juz go od dawna masz...

Moim zdaniem jesli chodzi o skiny to Zarya jest mocnym kandydatem do tytulu postaci z najslabszymi skinami w calej grze. Poza jeszcze w miare ok skorka z frontu, to cala reszta wedlug mnie jest zwyczajnie tragiczna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsza skórka do Zaryi, to ta z eventu świątecznego. A i to tylko dlatego, że ma zarąbiście różowe działo wtedy :P

Odnośnie zaś farta - no mi raz z jednej skrzynki wypadł dwa razy ten sam skin, który już wcześniej miałem. Wydaje mi się, że były to właśnie legendy wieprza z maską świni, ale głowy nie dam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"From there, fans speculate that this could be the basis for an in-lore event, potentially some kind of story mode or mission set. That is purely conjecture, however. We'll learn the truth on April 11, which is a week from Tuesday. " ~Polygon

Zbyt piękne, aby było prawdziwe.

Ze skórkami za to mam taką sytuację, że dostaje te których nie chcę (dalej zazdroszczę ludziom noworocznego skina do D.Vy :/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wyciek. Dostaniemy nowy tryb gry PvE, z trailera wynika że może to być coś w stylu Junkenstein's Revenge. I jak zwykle, tak dużo dobrych skórek, a tak mało kredytów. Z drugiej strony praktycznie rzecz biorąc jestem "Mercy main", więc jak się nie trafi ze skrzynek to sobie ją sprawię na koniec eventu, reszta to będzie miły bonus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otworzeniu okolo 20 skrzynek nie jestem pod wielkim wrazeniem. Dropnely mi eventowe dwa legendarne skiny dla Wdowy i Mercy oraz jeden epicki dla Bastiona i to by bylo w sumie tyle. Za 3k golda dokupilem sobie eventowa legende dla Torbjorna, ta w ktorej nie ma brody. Chociaz legenda dla McCree tez mi sie bardzo podoba, to za malo nim gram, zeby mi na niej jakos specjalnie zalezalo. Te szesc brakujacych mi eventowych skorek juz sobie odpuszcze, przy obecnym drop rate musialbym otworzyc pewnie z 50 skrzynek, zeby miec szanse je wszystkie uzbierac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to w ciągu całego eventu otworze lekko ponad 50 skrzynek, a do tej pory oprócz stosiku ikonek, emotek i tym podobnych dostałem tylko legendarny skin dla Widow i pomarańczowy dla Torba ;/ Ofc. padły inne legendy, ale pokroju jakiegoś emo skina dla Sombry czy Zaryi. Drop rate dla legendarek nie jest zły, ale ciężko jest wyfarmić to, co się chce bez wydawania waluty w grze czy po prostu kupowania skrzynek za prawdziwą kasę.

W sumie ja tylko chce skin dla Mercy, McCree, Genjiego (szkoda, że nie dali nic dla Hanzo) i opcjonalnie Rain.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych kilku meczach w zdobylem cztery dodatkowe skrzynie. Kazda zawierala same niebieskie i zwykle smieci, legendy czy epickiej skorki nie dropnelo mi wcale. Mozna je doliczyc do poprzednich 20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy kontent z Uprisingu leci cały czas, ale są to głównie śmieci, bo nawet jak wypada jakiś epic czy legend to śmieciowy albo kasa. Już tak miałem dwa dni temu, że wpierw 500 waluty, a potem kilka 50-150 waluty i same ikonki, głosy, itd. Tyle dobrego, że będę mógł sobie kupić konkretną skórkę nie licząc na losowy drop. Jedna dobra rzecz dzisiaj to ikonka Torba wypadła z Uprisingu która jest dość fajna xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu.. dawno mnie tu nie było :)
Mnie tam nic fajnego nie wpadło przy evencie, potem grałam na łatwym by uzbierać więcej skrzynek hehe  dalej bieda. Ktoś w ogóle próbował sił w tym najwyższym levelu? Bo tam była jakaś jatka mi się zdaje.. albo po prostu taki team no i tego... ;)

Przyszłam ogólnie wyrazić niezadowolenie i postękać na temat durnych filmików na youtubie i glitchów z turretami na Volskayi...
Ostatnio przegraliśmy obronę drugiego punktu bo koleś coś tak robił z turetkami że strzelały przez ściany. Mało tego chyba dublował wieżyczkę bo wiem że jeszcze jednej nie rozwaliliśmy dobrze a już jechała do nas druga na drugiej ruchomej platformie, cały czas sprawdzałam czy nie mają drugiego Torba w teamie... :(
Założę się o gruby hajs że obronilibyśmy ten punkt gdyby nie te wieżyczki. buu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz wiadomo wiecej o nowej zawartosci z okazji pierwszych urodzin gry. nowe skorki (Soldier, Pharah, Bastion, Zarya), ktore wygladaja moim zdaniem naprawde dobrze, do tego beda nowe mapki - jedna zwiazana z Sombra, do tego jakas swiatynia i cos, co wyglada jak alternatywna wersja Eichenwalde zarosnieta przez rosliny. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...