Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Overwatch

Polecane posty

Na podstawie ostatniej części plików jesteśmy w stanie domyślić się kilku ciekawych rzeczy. (podkeśliłem je niżej) Podsumowując trzy dni kopania:

  • Kilka nowych map: bazy pod wodą i na Księżycu, port/zatoka w Stanach, zamek/katedra/klasztor w Niemczech, Korea
  • Eventy przy okazji różnych świąt
  • Levelowanie postaci (proszę, nie) i w związku z tym możliwe nagrody.
  • Nowa postać (zapewne coś pokroju Szpiega z Team Fortress)
  • Nowy tryb - możliwe Evolve z Genjim bądź tryb hordy (!)
  • Balansowanie drużyn (nareszcie! :P)
  • Oczywiście wiele humorystycznych kwestii dialogowych

Ponadto Blizz robi przymiarki do jakichś długich meczów (nowy tryb?). Ciekaw jestem jak Polacy poradzą sobie z tłumaczeniem tej kwestii. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Blizzard nic nie mówi o rankedach konkretnego. Bo przydało by się zmienić system chociażby Leavów, bo to jest śmiech na sali że ktoś wychodzi z drużyny, Ty przegrywasz i dostajesz normalnie tyle samo punktów na minus, co grając w 6 osób. Najlepszy system jest(był? nie wiem, nie grałem dawno) w Docie, gdzie jak ktoś z Twojego teamu zleavuje to Ty możesz zrobić to samo bez konsekwencji. Z drugiej strony pewnie byłby problem z masowym leavowaniem w przypadku gdy drużyna przegrywa. 


Czekam na patcha z Aną, dzieki któremu nie będzie możliwe dublowanie postaci, to już sporo zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć gracze odkopali jakieś nowe pliki, które sugerują że w przyszłości pojawi się postać, która będzie posiadała możliwość ukrywania się (jakiś rodzaj stealth)

Chodzi dokładniej o linijki dialogowe dla każdej postaci, które informują automatycznie innych, że ktoś gdzieś się czai. Coś na zasadzie komentarzy odnośnie teleportu Symmetry.

źródło - 

czyżby Sombra confirmed ;) ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - Faktycznie, przeczytałem tylko Twoje podsumowanie, nie wchodziłem w link. Niemniej jednak wczoraj grając pomyślałem, że fajnie byłoby mieć do dyspozycji jakąś postać z taką mechaniką, co by lepiej likwidować przeróżnych Hanzuf czy inne wdowy i proszę, na drugi dzień takie info ;) 

Mam nadzieję, że Hanzo dostanie w przyszłości nerfa. Dlaczego? Rozumiem zamysł, że jego hitboxy są większe. Każdy, nawet słaby gracz ma czuć że jest w stanie w coś trafić, ok. Z tym, że problem pojawia się, kiedy zaczynają grać nim ludzie co faktycznie potrafią celować. Nagle się okazuje, że co druga postać jest dla niego na jeden strzał, do tego jego ult strasznie szybko się ładuje. Miałem kilka sytuacji, gdzie mecz ledwo się rozpoczął, a Hanzo już rzucał swoim ultem. 

Sam nie jestem jakimś dobrym graczem, co to to nie, ale wyczucie Hanzo zajęło mi około godziny, po czym 'hedy' sypały się na lewo i prawo (nie przesadzam) miałem wrażenie, że trafiałem nawet w tedy kiedy nie powinienem. Do tego, jego 'E' wymierzone w stopy to instakill postaci nie będących tankami. Jego - póki co - jedyny minus, to brak jakiejkolwiek uciekajki i niewielka ilość życia. Mam wrażenie, że Blizz trochę przy nim nie docenił skilla graczy. W porównaniu, taka Widowmaker jest imo znacznie trudniejsza jeżeli chodzi o samo celowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ogoorek1 napisał:

Kilka nowych map: Korea

Oooo, to ja jako najwiekszy koreanofil na forum bardzo chetnie zobacze taka mapke. :) Ciekawe tylko jak ja wystylizuja, zeby uchwycic koreanski klimat. Ikoniczna dla Seulu sredniowieczna brama Namdaemun z wieza Namsan w tle? Pelen kilkupietrowych kolorowych szyldow i waskich uliczek Myeongdong? Albo biznesowo-komercyjny Gangnam z centum COEX oraz swiatynia z wielkim posagiem stojacego Buddy? Albo strefa zdemilitaryzowana ze slynnym Panmunjom? Ewentualnie koreanska wyspa Jeju z charakterystycznymi dla niej posagami... Im szybciej wprowadza te lokalizacje, tym szybciej zaspokoja moja ciekawosc. Dawac mi ja tu! ;)

 

9 minut temu, Koksiarz napisał:

Szkoda że Blizzard nic nie mówi o rankedach konkretnego. Bo przydało by się zmienić system chociażby Leavów

Mysle, ze w tej kwestii nic sie nie zmieni do poczatku kolejnego sezonu. Raz, ze zmiana musi byc przemyslana, zeby nie zamienic obecnego zlego systemu na rownie zly lub jeszcze gorszy, a dwa ze byloby to nie fair wzgledem graczy, ktorzy przy obecnym slabym rozwiazaniu i tak byli w stanie powbijac wysokie ranki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tesu napisał:

 Pelen kilkupietrowych kolorowych szyldow i waskich uliczek Myeongdong

Z tych wszystkich wymienionych to wydaje się być najbardziej sensowne. Brakuje nam jakichś ciasnych metropolii (z pominięciem Numbani które aż tak pstrokate nie jest) a klasyczną, kulturową Azję mamy już w Hanamurze. Ja z kolei najbardziej czekam na praktycznie potwierdzoną lokację w Niemczech, miejscem związanym z naszym ulubionym emerytowanym rycerzem. Na tej stronie jest kilka jego kwestii związanych z potencjalnym powrotem do jego domu, zapewne wypowiadanych na takiej mapie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ogoorek1

Chyba najbardziej logiczne dla Blizzarda byloby dodawanie map bezposrednio zwiazanych z lore wystepujacych w grze bohaterow. Mamy juz Londyn Smugi, Nepal Zenyatty, Hanamure Hazo i Genjiego, Gibraltar Winstona, Temple of Anubis Pharah, Volskaya Ind. Zaryi. Route 66 pasuje mi do McCree, ale tez do Junkrata i Roadhoga (rozwalony pociag, motory). Hollywood z planem zdjeciowym a'la Dziki Zachod tez pasuje do McCree. Dorado mozna powiazac z Soldier: 76, bo bylo miejsce akcji prezentujacego go filmu. Jakis zamek dla Reinhardta bylby jak najbardziej na miejscu, Korea D.Vy tez. Baza na Ksiezycu ponownie nawiazuje do Winstona. Reaper nie ma swojej mapy (nie liczac Gibraltaru, gdzie probowal dorwac Winstona na filmie), Bastion tez nie. Lijang Tower ulokowana jest w Chinach, ale zwiazku z Mei brakuje (dla niej fajniejsza bylaby mapa z jakas stacja badania klimatu). No i brak map tematycznie powiazanych z Torbjornem, Lucio, Mercy i Symmetra, czyli odpowiednio bylyby to Szwecja (port? fabryka?), Brazylia (favela?), Szwajcaria (nie wiem, Alpy?) i Indie (targ? swiatynia? dzungla?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real4game

Jedna ze skórek bodajże fioletowa wygląda prawie identycznie jak ta z przecieków które miały niby przedstawiać postać Sombry, dodatkowo luneta broni też pasuje do broni Sombry z przecieków. Jest specyficzna maska chyba w takich samym odcieniu jak ta z przecieków. Ale to wcale nic nie oznacza, bo możliwe że przecieki dotyczyły po prostu Any a nie Sombry. Sombra to cień po hiszpańsku więc pewnie to będzie szpieg o którym są już jakieś przecieki z plików. Sam Blizzard się wypowiedział że Sombra to nie Ana. Także z tego powodu pewnie sporo osób tak twierdzi.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecieki cieszą, może sporo nowego contentu jest już naprawdę całkiem blisko.

Ana już jest dostępna do grania, fajnie bo myślałem że pojawi się jednocześnie z prepatchem do WoWa. Z miejsca kupiłem jej epicki skin z maską i zagrałem 2 gry. Wydaje mi się bardzo fajna i klimatyczna, dodatkowo można też strzelać bez lunety co mnie bardzo cieszy =P

Mam tylko obawy że niektórzy gracze będą ją traktować jako alternatywę dla Wdowy i nie przydadzą się za bardzo drużynie. Sam się w bójce zapomniałem i skupiłem na strzelaniu do wrogów =P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tiloren

Wystarczy zapomnieć o Wdowie i zacząć strzelać do wszystkich :) Oprócz tego można rzucić granat co jakiś czas (kilka sekund?). A jaka satysfakcja, gdy uda się uśpić jakiegoś irytującego przeciwnika. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem Anę, zagrałem nią i.... czuję że ona serio namiesza w rozgrywce :O Po pierwsze, to jej uśpienie. Przecież to może wyłączyć ulti większości postaci. Granat redukuje heala wrogów, daje heala swoim. Ulti to dobry boost. Jej heal ze snajperki będzie zależał od skilla osoby która kieruje postacią no i tutaj to będzie weryfikować czy Ana będzie przydatna i czy będzie faktycznie Supportem. Tym uśpieniem też trzeba umieć trafić. 
 

Myślę że trochę Ana pozmienia w mecie, w końcu jest ktoś kto rzuca redukcję heala i to chyba jest jej największa zaleta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się najmniej podoba stam techniczny Overwatch'a. Czasem potrafi wywalić w środku meczu, a raz nie mogłem w ogóle się zalogować do gry, mimo wielu prób. Albo opóźnienie potrafi też doprowadzić do Szewskiej pasji, no bo jak wytłumaczyć celne trafienia żniwiarza w przeciwnika i NIE zadanie mu żadnych obrażen, a ten od tyłu cię likwiduje na strzał? I jeszcze do tego nie aż tak, ale jednak tragiczny matchmaking, choć podejrzewam, że gracze z ~100 lvl też się denerwują tym, ale da sie grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sporemaniak Dziwne, po około 100 godzinach problemów z wyrzucaniem i lagami nie doświadczyłem, z wyjątkiem tych z mojej strony (urwany internet/ściąganie w tle). Matchmaking z kolei nie jest idealny, ale czy istnieje gra, w której na niego nie można czasem narzekać? Mi on nie wadzi, mecze zazwyczaj są na tyle wyrównane, że dochodzi do dogrywki. Duży plus za to, że system dobiera ludzi według umiejętności zamiast poziomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z wywalaniem są raczej związane z klientem battlenetu, a nie samym Overwatchem. Po prostu BN tak z raz na dzień ma jakiś odpał i po prostu mnie wylogowuje, bo ponoć nastąpiło rozłączenie z siecią, co jest całkowitą nieprawdą. ;] Raz miałem tak na rankedzie. Wiele razy wkurzałem się przez to przy Diablo i robieniu zleceń, bo zwykle BN wybierał sobie taki moment by mnie rozłączyć już po sam koniec roboty. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sporemaniak1

Zdarzalo sie, ze niektore osoby w moim party wyrzucalo z gry miedzy meczami, ale mi osobiscie jeszcze cos takiego nigdy sie nie zdarzylo ani w zamknietej becie, ani juz po premierze gry. Problemow z zalogowaniem sie tez nie mam, nie liczac tego jednego razu, kiedy jeszcze w becie serwery EU byly wylaczone i logowac sie mozna bylo tylko na US. 

Matchmaking? Nie jest idealny, ale z drugiej strony nie jest tez beznadziejny. Z pewnoscia jest duzo lepszy niz to bylo w R6 Siege (a dodatkowo pamietajmy, ze Siege to nie jest zrecznosciowy shooter i tam znajomosc skomplikowanych map to podstawa, ginie sie w ulamku sekundy i nie ma respawnu do konca rundy).

Lagow nie doswiadczylem, co innego tick rate, przez ktory w czasie ok. 130h spedzonych w grze zginalem z trzy razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Blizz po raz drugi w ostatnim czasie zabawił się z fanami w rozwiązywanie zagadek. Uważni redditowcy zauważyli we wczorajszym "pamiętniku aktualizacji" z Kaplanem na YT dziwnie wyglądającą planszę. Okazało się, że są to kody kreskowe, które należało odkodować na kilka różnych sposobów (m.in. z kodu zero-jedynkowego wyciągnąć kod QR, brawa dla kogoś kto to wymyślił!). Efektem była zaszyfrowana wiadomość po hiszpańsku (dialekt meksykański) "Was that easy? Well, now that I have your attenion, allow me to make things much more difficult." Daje to nam oczywiste wskazówki na następną nadchodzącą postać, Sombrę. Czekamy więc zarówno na nią, jak i na następne zagadki. ;) Główny temat, wraz z pełnym tokiem rozwiązania dostępny jest tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ udzielam się na jutubach i takie tam, postanowiłem zacząć nagrywać filmiki przedstawiające kolejnych bohaterów i mówiące o jakichś zagrywkach, jakie można nimi wyprowadzić. Oczywiście bardziej od strony podstaw, niźli porad dla zaawansowanych graczy.

Na pierwszy ogień poszła Smuga:

Komentarze jak i konstruktywna krytyka mile widziane ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZygfrydQ

Poradnik spoko, dla początkujących jak znalazł. Ja osobiście lubię się uczyć taktyk samemu, ale dla takiego lenia który nie chce kombinować jak znalazł :)

Swoją drogą ja planuję Overwatcha streamować. Ale to z czasem. Jeśli ktośbyłby chętny to mogę podać link do streama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZygfrydQ

Bardzo fajny poradnik dla początkujących ;) Uśmiechnąłem się słysząc jak ci Tracer "przerywa" :D Wszystko na temat, filmik trwa 3 minuty, a elegancko wszystko wyjaśnione. Fajnie że takie coś powstaje, bo nawet jak JEDNEJ osobie się to przyda, to to już jest sukces. Łapka w górę leci!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...