Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DeeJayHMC

Rozwiązany: Nowy zasilacz

Polecane posty

Dzisiaj rano - po ponad trzech latach bezbłędnej katorżniczej pracy- pogniewał się na mnie mój zasilacz OCZ600SXS i odmówił współpracy.

Pojawia się zatem konieczność zastąpienia równie godnym naspępcą. Choć chwilowe problemy finansowe nie pozwalają na zbytnie szaleńtwa, ale byłbym w stanie wysupłać do 400 zł. No, chyba że trafił by się model, który wytrzymałby długie lata katowania po kilkanaście godzin dziennie to dałbym radę wysupłać 550 zł.

Moja obecna konfiguracja:

Płyta: Gigabyte GA-P67A-D3-B3

Procesor: I5 2500

Grafika: Asus GTX660TI Direct CUII

Ram: Kingston 2x 2GB + 2x 4GB 1600 @ 1,65v

Dysk twardy to stara 500 seagate'a. Nie wiem czy to istotne, ale mam też podpięty praktycznie na stałe drugi dysk 500 na usb.

Zastanawia mnie jak mocny zasilacz potrzebuję aby bez nadmiernego wysiłku wytrzymał katowanie po kilkanaście godzin dziennie. Obecny kupiłem mało używany od kumpla po kosztach, a i tak wystarczyły 3 lata by osiągnął kres swej wytrzymałości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jeden bardzo przyszłościowy zasilacz

http://www.komputronik.pl/product/228598/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/EVGA_SuperNOVA_850_G2_Power_Supply.html

ma 7 lat gwarancji ... oraz 850 w , więc jeśli grasz w gry to będziesz mógł zrobić sli ... naprawdę warto , ten zasilacz to "niby" evga , wyprodukowana przez superflower :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 550 W w zupełności wystarczy to bardzo mnie to cieszy. Zwłaszcza, że kartę graficzną kupiłem niecałe 3 miesiące temu i przez najbliższe 2 lata nie mam zamiaru jej wymieniać. Jedyne co mam zamiar w najbliżym czasie wymienić to płyta główna na jakaś obsługującą pci-e 3.0 aby wyciągnąć maks z karty. Co do reszty bebechów to gdy wyjdzie edycja rozszerzona Wiedzmina 3 ze wszystkimi patchami i dlc to wtedy będę kombinował co dalej.

Jak na razie to 550W Chieftec zaproponowany przez Grabarza wydaje mi się najatrakcyjniejszą opcją zwłaszcza jeśli przetrzyma do końca okresu gwarancyjnego. Więcej nie mogę wymagać przy moim użytkowaniu.

Co prawda XFX zaproponowany przez

Dewastatora wydaje się być atrakcyjniejszy, jednak zaoszczędzoną stówką mogłbym przybliżyc wymianę płyty głównej.

A co do 850W to nie mam zamiaru bawić się w sli gdyż przyrost mocy nie jest współmierny do przyrostu rachunku za prąd. Zwłaszcza że za monitor służy mi wciąż 19-to calowy CRT, który swoje żre. No i nie mam też zamiaru obiczać trajektorii wszytkich ukladów planetarnych i gwiezdnych dla nasa, ani renderować Epoki lodowcowej 9;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to 550W Chieftec zaproponowany przez Grabarza wydaje mi się najatrakcyjniejszą opcją zwłaszcza jeśli przetrzyma do końca okresu gwarancyjnego.

No właśnie z tym Chieftec'iem jest taki problem, że nie bardzo wiadomo, ile trwa jego gwarancja - morele mówią o 3 latach, producent o 2.

Pomiędzy Chieftec'iem, a XFX jest jeszcze sporo innych ciekawych zasilaczy, choćby G550M, czy niemodularny Antec - oba mają 5 lat gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...