Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Podsumowanie 5 kolejki Forum Actionum League

Po 5 kolejkach zmagań forumowych managerów, nie ma już drużyny bez porażki. Przegrali faworyci - drużyna PG1945 ZatorzeFans uległa na wyjeździe Los Turkos Magnos, a FC Tamriel przegrał z depczącym mu po piętach zespołem Zachashevo. Kolejka nie obfitowała w wysokie zdobycze punktowe. Tu dał popis jedynie Igl Campeones Team, który zdobył aż 65 punktów. W ligowej czołówce, jak i na końcu tabeli bez zmian - mimo porażki nadal prowadzi FC Tamriel, przed zmniejszającymi przewagę zespołami St. Domingo FC i Zachashevo. Ostatnie miejsca nadal okupują FC Marvilton, WKS Hejaho Polipy II, oraz WirusCrack Team. Trzeba jednak podkreślić, że zmiany przeprowadzone w ekipie Piotra Zięby zdają egzamin - WirusCrack Team zdobył aż 51 cennych punktów.

Tabela:

1. FC Tamriel Adam LoL 278

2. St. Domingo FC rav raveno 253

3. Zachashevo PePe Przybyl 249

4. Igl Campeones Team Iglu Iglowski 244

5. FC Fryzjerzy kiklop wonchocki 242

6. El Submarineros Special One 236

7. PG1945 ZatorzeFans Kamil Ż........ 235

8 . Green Ermines Teb Zaradzki 235

(...)

20. I tak przegram Czesław Wapno 164

21. FC Marvilton Alexiej Alexjiejowicz 152

22. WKS Hejaho Polipy II Polip Polipolski 137

23. WirusCrack Team Piotr Zięba 118

Najciekawsze spotkania:

Igl Campeones Team 65 : 49 Wejherowo United

Wejherowo United nie zlękło się świetnie punktującej ekipy Igla Iglowskiego i choć ostatecznie przegrało, to nie bez walki. Igl Campeones Team zawdzięcza zwycięstwo zwłaszcza Stevenowi Gerrardowi, Darrenowi Bentowi, oraz niespodziewanie dobrej grze Abdoulaye Faye. Niestety Adam Weber, trener przeciwnika miał problem z obsadą bramki - zarówno Van der Sar, jak i Fabiański są kontuzjowani.

FC Fryzjerzy 55 : 41 Legionovia

Kolejne spotkanie Dawida z Goliatem, w którym faworyt został zmuszony do walki. Za bohatera meczu zdecydowanie trzeba uznać pomocnika Yossiego Benayouna, którego 24 punkty walnie przyczyniły się do zwycięstwa gospodarzy.

St. Domingo FC 39 : 57 Magic Scorpion

Bardzo ofensywna gra, mimo meczu wyjazdowego, Magic Scorpion odniosła skutek. 57 punktów jest jednym z najlepszych wyników tej kolejki, a doprowadziła do niego szczególnie dobra gra Dunna, Kuyta i oczywiście kapitana - Glena Johnsona.

Jedenastka kolejki:

- Hart -

- Dunne - Johnson - Faye Ab - Richards -

- Kuyt - Lampard - Gerrard - Benayoun -

- Rooney - Bent -

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo doboru przy tworzeniu jedenastki kolejki. Powinno się wybierać zawodników spośród tych, którzy mieli dobry wynik. Wstawianie tu Gerrarda i Lamparda, którzy w stosunku do ceny nie zagrali porywająco jest co najmniej dziwne. Gdzie Reid, Dunn, Duff, czy Wright - Phillips, którzy zanotowali więcej punktów a do tego są dużo tansi od wymienionej dwójki(jeszcze możemy dodać Kuyta, który też miał niższy wynik)? No i z jakiej paki Hart w bramce? Nie zachował czystego konta, ani nie wyróżnił się w tej kolejce niczym specjalnym. Jak dla mnie bardziej Kirkland powinien być wybrany do szacownego grona, z uwagi na większą liczbę obronionych strzałów. Rozumiem, że jedenastka powinna być autorska, ale powinien zostać zachowany klucz dobierania zawodników. Tutaj mimo, że zawodnicy kosztują krocie i zagrali jak na siebie średnio i tak znaleźli się w najlepszej jedenastce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W których forumowych pojedynkach swoje wielkie wkłady w zwycięstwa mieli Kirkland i Wright-Philips? Z obsadą bramki miałem problem, gdyż chyba niczyj bramkarz (a przynajmniej żadnej wyróżniającej się w tej kolejce drużyny) nie zapunktował dobrze, więc wziąłem Harta, którego używa pół ligi i znów coś od siebie dorzucił. Lampard jako kapitan między innymi El Submarineros i Los Turkos, a Gerrard u Zachashevo wpłynęli na wyniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Wygląda na to, że w końcu zacznę gonić czołówkę. Jeszcze tylko Noble'a za tydzień opchnąć i wziąć kogoś z czołowych zespołów i będzie ok. Już myślałem, że na wieki wieków utknę w dole tabeli, ale jest szansa, że tak jak w zeszłym sezonie powalczę o czołowe miejsca. Teraz trudniej, bo od groma nowych ludzi jest, ale dla chcącego nic trudnego. Żeby tylko się sprzężenie z Face'm wyłączyło, bo do tej pory niemal równocześnie wpadaliśmy na podobne pomysły :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dokonałem planowanej wymiany napastników - grzejący ławki Pavlyuchenke i Velę zastąpili Ghilas i być może nowa gwiazda zespołu - Bent. Kolejkę przegrałem na własne życzenie, nie sprawdziłem, że Nani nie wyjdzie w wyjściowej jedenastce i nie wiedziałem, że Fabregas już się wykurował. W następnej kolejce spodziewam się wysokiego zwycięstwa ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój atak także nie zawodzi. Dość powiedzieć, że gdybym zostawił Drogbę w składzie to wszycy zdobyliby po golu. Jednak wolałem wziąć do składu Lamparda, bo notuje sporo asyst, bramki pomocników są do tego lepiej punktowane. Poza tym jest liderem zespołu, na którego przychylniej patrzą pod kątem bonusów. Dobrym ruchem okazał się Kuyt, którego w ostatniej chwili wziąłem zamiast Younga. Czas pokazał, że była to dobra inwestycja. Niestety po raz kolejny nie popisała się obrona. O ile nie liczyłem za bardzo na punkty Givena czy Shawcrossa, to już pozostali spisali się gorzej. Zarówno West Ham, Sunderland i Chelsea straciły po jednej bramce, czyli akurat tyle, żeby pozbawić mnie bonusów. Uradowałem się jak zobaczyłem na livescorze, że Turner strzelił bramkę. Radość niestety była przedwczesna, bo powtórki wykazały, że to Zayatte wpakował samobója. Dobrze, że chociaż Michael dostał punkty za asystę. Wydaje się, że skład jest już prawie optymalny. Jedynie Noble stoi mi ością w gardle, ponieważ odkąd go kupiłem cały czas bieduje. W następnej kolejce ma ostatnią szansę na poprawę, bo jak nie to out z drużyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tym razem trafiłem z kapitanem - Kuyt punktował u mnie najlepiej (szkoda, że bonusu nie dostał). Jedynym złym posunięciem było posadzenie Faye'a na ławie - ale wystawianie go było sporym ryzykiem, w zasadzie można było tylko liczyc na to, że bramę strzeli ;)

Fajnie zadebiutował w zespole Richards - z nim przeżyłem coś podobnego jak Face z Turnerem.

Ponieważ kontuzji nabawili się obaj bramkarze (nie wiem, na ile powaznych), za Schwarzera ściągnąłem Harta, a dzięki zaoszczędzonej kasie za Arshavina przybył Lampard, który chyba często będzie kapitanował. Dalej w składzie siedzi Geovanni, który miał byc wywalony po pierwszej albo drugiej kolejce - ale zawsze jakoś tak się składa, że ważniejsze jest wywalenie kogo innego. W następnym tygodniu chyba tez tak będzie, gdy, byc może, za Van Persiego przyjdzie Adebayor ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiedzieć czemu, zmieniłem Maloude (9pkt) i Fletchera (7pkt) na Hunta (2pkt) i Jo (on jest z ataku a punktów zdobył 2). Cóż, błędy się zdarzają. Aktualnie ustawienie:

-Nash-

-Terry-Vidic-Ferdinand-Johnson ©-

-Hunt-Malouda-Cattermole-Fletcher-

-Agbonlahor-Defoe-

Wie ktoś kiedy Van der Sar ozdrowieje ;p?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digison --> Jedno pytanie w sprawie tego składu, bo mnie to niesamowicie nurtuje. Czemu wziąłeś akurat Carlo Nasha? Przecież ten facet będzie grzał ławę w Evertonie i wejdzie na boisko tylko wówczas, gdyby coś stało się Howardowi(odpukać). Tim pokazał, że nie jest piłkarzem podatnym na kontuzje. Zresztą podobnie jak jego rodak Brad Friedel. Trochę to dziwne, bo nawet za niską cenę mógłbyś kupić kilku bramkarzy, którzy grają w pierwszych składach i nieźle punktują. Choćby Hart, Nielsen czy Sorensen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Van der Sar jest kontuzjowany, a ja zapomniałem kupić innego bramkarza :P. Wszystkie transfery wykorzystałem. Na razie żadnego nie kupowałem bo pisało że Van... wyzdrowieje we wrześniu, tylko nie jest sprecyzowane kiedy, i tak jakoś wyszło :). A na początku wziąłem Nasha z tego powodu, że nie wiedziałem o co w tej grze chodzi, i się patrzyłem na cenę a nie na to ile zawodnik punktów zdobył ;D.

Jeśli od przyszłego Gameweeka Van... będzie nadal kontuzjowany to zakupię jakiegoś innego bramkarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 : 30

O boże jakie wyniki!!

tyle to ja zdobyłem samemu ile wy razem we dwóch

Uhahahahah, czemu jeszcze nie prowadzisz? Dodam, że ja gram w to pierwszy raz, skład wybrałem trochę pod nazwiska a dopiero teraz orientuje się co w grze jest ważne, i traktuje ją o połowę mniej serio niż choćby Ty. Raz na wozie, raz pod wozem. Raz się ma po 80, innym razem nie pójdzie i wychodzi 20. Taki jest sport.

Następną przechwałkę radzę poprzeć wysoko-wygranymi kuponami u bukmacherów. Taki talent nie powinien się marnować na głupią gierkę internetową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 : 30

O boże jakie wyniki!!

tyle to ja zdobyłem samemu ile wy razem we dwóch

Uhahahahah, czemu jeszcze nie prowadzisz? Dodam, że ja gram w to pierwszy raz, skład wybrałem trochę pod nazwiska a dopiero teraz orientuje się co w grze jest ważne, i traktuje ją o połowę mniej serio niż choćby Ty. Raz na wozie, raz pod wozem. Raz się ma po 80, innym razem nie pójdzie i wychodzi 20. Taki jest sport.

Następną przechwałkę radzę poprzeć wysoko-wygranymi kuponami u bukmacherów. Taki talent nie powinien się marnować na głupią gierkę internetową.

Oczywiście że prowadzę tylko wywalili mnie z ligi :laugh: mam z was zdecydowanie najwięcej pkt.

W H2H nie prowadzę bo ta liga mnie wykazuje kto jest lepszy tylko kto ma więcej farta , w tej grze trzeba też myśleć do przodu , np. w 1 kolejce przegrałem spotaknie w H2H bo ustawiłem skład pod drugą kolejke i dzięki temu zdobyłem 84pkt w drugiej ''rundzie'' ale pierwszą przegrałem.

O ciekawą kwestie poruszyłeś , u Buka wygrywam regularnie gram za 100 zł żeby wygrać 200 tak dorobiłem się już grubo ponad tysiąc i kupiłem sobie ogromne akwarium , dzisiaj jeżeli wygra Sevilla co jest absulotunym pewniakiem , będe miał o 150 zł więcej.

Co do gierki to nie jest głupia , wystarczy trochę pomyśleć i mieć trochę mózgu aby regularnie zbijać duże ilosci pkt. oczywiście trzeba też wiedzieć w jakiej formie są piłkarze których bierzemy do składu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że prowadzę tylko wywalili mnie z ligi mam z was zdecydowanie najwięcej pkt.

A to nie zrezygnowałeś, bo zacząłeś stroić fochy, że my tutaj gramy dla zabawy? Widzę, że długo nie trwało to uspokojenie i zacząłeś szydzić z tych którym nie idzie. Radziłbym uważać na słowa i wypowiadać się z mniejszą butą, bo jeśli podnieca cię wygrywanie z takimi "dziadami" jak my to zabieraj grabki i won z naszej piaskownicy.

Co do gierki to nie jest głupia , wystarczy trochę pomyśleć i mieć trochę mózgu aby regularnie zbijać duże ilosci pkt. oczywiście trzeba też wiedzieć w jakiej formie są piłkarze których bierzemy do składu.

I tak dużo zależy od przypadku. Czy akurat danemu kopaczowi piłka siądzie na nodze, czy akurat przez głupi błąd jednego z obrońców reszta traci bonusy, czy napastnik nie wykończy znakomitego podania, które otrzymał od pomocnika z naszego składu. Ryzyko można niwelować, ale słabsza kolejka może przytrafić się każdemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grrr, ale ja mam szczęście, w ostatniej chwili zdjąłem Milnera który zarobił 14pkt... Dałem Johnsona który zdobył 1 pkt jako kapitana... I na dodatek źle ustawiłem zmiany, bo dałem Jo jako pierwszego zamiast wcześniej wspomnianego Milnera... Ehh, 14 pkt przeszło koło nosa... Ale cóż, trzeba grać dalej, może mi się poszczęści następnym razem. I kupiłem nowego bramkarza, Jensena.

Aktualny skład:

-Jensen-

-Terry-Vidic-Ferdinand-Johnson-

-Hunt-Malouda-Milner-Fletcher-

-Agbolanhor-Defoe-

Zastanawiam się kogo zrobić kapitanem, może jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Johnsona, bo Liverpool gra z Hull i pewnie trochę im nawbija, nie tracąc przy tym nic (chociaż w tym sezonie są w takiej formie, że to nic pewnego). Opcjonalnie Defoe, bo vs Burnley :)

Ja niestety kiepska kolejka, ledwo 45 punkty. Zawalił trzeba wszystkim Johnson (1 pkt), Defoe (2 pkt), Faye (2 pkt) i Hangeland (1 pkt). O dziwo asysta Noble'a, 6 pkt Warnocka i Benta, ale to za mało na moje ambicję. Zachowałem prawo do 2 wolnych transferów, więc je robię i ustawienie od piątku (na wypadek środkowo-tygodniowych kontuzji) wygląda tak:

Given

Hangeland Warnock Johnson Faye

Gerrard Milner/Noble Lennon

Rooney Bent Defoe

W wypadku tych w środku to nie wiem, czy tracić 4 pkt za 3 transfer. Jak Milner podrożeje z kolei chociaż trochę (bo mam na styk teraz) to mam to w poważaniu i kupuję kogoś na miejsce Hangelanda, bo niestety Fulham na razie dołuje.

MoG - VERMAELEN!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digison - na twoim miejscu wywaliłbym w czambuł Terry'ego. Anglik jest niesamowicie drogi, a do tego praktycznie nie notuje bramek czy asyst. Już lepiej wziąć takiego Distina za 4.9 mln, który potrafi strzelić bramkę, albo przynajmniej zanotować czyste konto. U mnie co prawda spisał się Cashley Cole, zdobywając 12 pkt, ale poprzedniego dnia go sprzedałem za Vermaelena :laugh: Chociaż punkty oczywiście dla mnie zdobył. Myśle, że jeśli Belg strzela tyle bramek, to nie przestanie w dalszej części sezonu, a kupić go miałem ochotę już po meczu z Evertonem. Z Drewienko Milnerem sprawa wyglądała podobnie, tylko, że chciałem go wziąć od samego początku, ale nie wiedziałem w jakiej formie jest Villa. Teraz okazuje się, że James wygryzł Younga w wykonywaniu jedenastek, więc może będzie jeszcze więcej strzelał.

Coraz bardziej ciąży mi za to Matthew Upson. Jest stosunkowo drogi, nie wiem czy nie złapał kontuzji. Jeśli tak to będzie trzeba w przyszłości zainteresować się kimś bardziej perspektywicznym. Dunne z AV jest dość tani, podobnie Distin.

Trochę szkoda, że Franek Lampa nie strzelił dzisiaj bramki, bo stawiałoby to mnie w niezwykle korzystnej sytuacji przed kolejnymi meczami. Trochę przestawiłem skład i wrzuciłem do niego Keogha za Upsona. West Ham gra na wyjeździe z City i wątpie, żeby zachował czsyte konto. Za to Sunderland gra z Wolves. Liczę na to, że jeśli Sunderland straci bramkę, to zamieszany będzie w to właśnie Keogh, a jak nie to zapunktuje Turner.

Ogólnie mogło być lepiej, ale niestety nie spisali się zbytnio tottenhamowcy, oraz cała defensywa za wyjątkiem Cashleya. Obrońcy to moja pięta achillesowa. Tylko w trzech przypadkach zdobywali większą liczbę punktów i 2 x zrobił to Shawcross, a teraz Cole. Zobaczymy jak będzie dalej, ale ciężko wygrywać jak tylko 5 zawodników pokazalo coś więcej niż nic i zagrało w miarę przeciętnie.

EDIT: Przewidywana jedenastka.

Given

Shawcross, Turner, Vermaelen

Lennon, Kuyt, Lampard, Milner

Keogh Rooney Defoe

Jeszcze może się zmienić, bo nie wiem czy do składu wziąć Elliota zamiast Keogha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedzi. Zaryzykuję drugi raz Johnsona :). Terry'ego zamierzałem sprzedać w tym tygodniu jednak wolałem zakupić bramkarza który zapunktuje troszkę. Zastanawiam się też nad zmianą Ferdinanda i Vidica. Obaj dosyć często zdobywają 1-2 pkt. Vidic ostatni wynik powyżej 2 miał 3 gameweeki temu. Na dodatek jest troszkę drogi. Czyli jeśli w przyszłym meczu Vidic będzie miał 0,1 lub 2 punkty to go wywalam, drugi w kolejności jest Terry.

A jeszcze pytanie, bonus dostaje się za co? Za 0 straconych bramek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonusy obronne to premia za 0 goli straconych. Jeśli uda się zachować czyste konta to bramkarz i obrońcy dostają po 4 punkty, a pomocnicy po 1. Punkty bonusowe to już co innego. Eksperci fantasy (bodajże, jacyś goście ze Sky Sports) wybierają trzech najlepszych zawodników meczu i ci dostają odpowiednio 3, 2 i 1 pkt. Jeśli przykładowo obrońca strzeli dla swojej drużyny jedynego gola w meczu, to oprócz punktów za czyste konto, bramkę i występ, bardzo prawdopodobne, że dostanie +3 pkt za najlepszego zawodnika meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie z punktami nic nowego - od początku mam zawsze w granicach 45-50. Może i te wyniki nie hańbią, ale powodów do dumy nie ma.

Z ekipy nareszcie wyrzuciłem Geovanniego - na jego miejsce przyszedł tańszy Fletcher. Do tej pory nie grał tylko w jedynym przegranym przez MU meczu, a ostatnio dodatkowe pointsy mu za bramki i asystę wpadły - mam nadzieję, że podtrzyma tę passę.

Bardzo mnie korci sprzedaż N'Zogbii, który jest moim totalnym niewypałem. Na jego miejsce jest sporo kandydatów - Duff, Hunt, Palacios... Ba, nawet Rodwella wolałbym miec teraz, bo Evertonowi w końcu zaczyna iść. Chętnie wywaliłbym też Hangelanda i Bramble'a - a w ich miejsce wstawił Bainesa i Dunne'a (którego z kolei czekają po Blackburn ciężkie mecze, ale i tak by był bardziej przydatny niż obrońca słabującego Wigan). Ale postanowiłem sobie nie robić niepotrzebnych transferów, bo te -4 punkty co kolejkę irytują (chociaż często się zwracają - w tym tygodniu Hart za Schwarzera i Lampard za Arshavina ;)).

Hyhy, jak w tej kolejce nie będzie zmian, to w następnym tygodniu biorę dziką kartę - z pół ligi już to zrobiło ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...