Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

Czyli mam rozumieć, że wybieranie rezerwistów to prosta droga na ostatnią pozycję ligi, tak? Trochę to zakręcone, ale chyba dam sobie radę... A w razie czego, to posypie się spam u Twarzy na GG X]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Gofer - jeśli będziesz wybierał samych rezerwistów to tak, bo będziesz miał same zera. Polecam zorientować się przy transferach kto ile punktów zdobył, to pomoże ci się rozeznać w sytuacji. Co do wybierania rezerwistów, czyli tych 4, co siedzą na ławce, to powinni to być goście nieprzesadnie drodzy, ale mający pewne miejsca w swoich zespołach, wtedy nawet przy kilku kontuzjach nie będziesz zmuszony do robienia transferów, które kosztują karne punkty. Podobna sprawa, gdy kilku zawodników, na których opierasz skład pauzuje, bo ich mecz został przełożony. Przykładowo ja wziąłem do drużyny Kevina Doyle'a, bo wiem że sobie poradzi ze strzelaniem goli w Premiership, bo w jednydyn sezonie, kiedy w niej grałdla Reading zdobył 13 bramek. Jedyne ryzyko to niewiadoma jaką będzie postawa Wolves w tym sezonie oraz czy Doyle wpasuje się do nowej ekipy. Na tej samej zasadzie wybrałem Rogera Johnsona z Birmingham, ponieważ to on jest głównym filarem defensywy, która straciła najmniej goli w Championship. Oczywiście wszystko da się skorygować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana w składzie ataku: Dymitar "Joe Penny" Berbatow, James McFadden, Emmanuel Adebayor

Ade był w tamtym roku niezłym masakratorem, mam nadzieję, że w tym roku też będzie dobrze grał. Nawet po przejściu do City, bo piłkarz z niego wyśmienity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana w składzie ataku: Dymitar "Joe Penny" Berbatow, James McFadden, Emmanuel Adebayor

Ade był w tamtym roku niezłym masakratorem, mam nadzieję, że w tym roku też będzie dobrze grał. Nawet po przejściu do City, bo piłkarz z niego wyśmienity.

Nie powiedziałbym, że Adebayor to znakomity piłkarz. :) Fani Arsenalu cieszą się, że udało się opchnąć go za 25 milionów funtów. Ani nie był topowym napastnikiem, ani nie był zbytnio lojalny. IMO City popełniło spory błąd, ale przekonamy się w przyszłości ;)

A co do McFaddena to nie wiem na jakiej podstawie mu zaufałeś. Nawet nie strzelił 5 goli w Championship w poprzednim sezonie :)

@Przybyl - co konkretnie chcesz wiedzieć? Rejestrujesz się i automatycznie przenosi cię do wyboru składu. W zakładkach możesz wybierać drużyny, bądź pozycje i z nich dobierać graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyl - są dwie strategie dobierania składu.

1. Kupujesz kilku "gwiazdorów" np. Gerrard i Lampard w jednym teamie i zapychasz drużynę tak, żeby ci kasy starczyło. Czyli np. oni razem kosztują 25 mln, to musisz kilku zawodników kupić po 5 mln, żeby ci starczyło. Najlepiej wybierać zawodników w słabszych klubach, bo tam ci tansi odgrywają większe role.

2. Starasz się budować wyrównany skład, zawodnicy po ok. 7-8 mln, tacy którzy są według ciebie liderami swoich zespołów, albo mają realne szanse na zdobywanie sporej ilości punktów. Ważne jest też wybieranie graczy, którzy są według ciebie niedoceniani, czyli, że przypuszczalnie ich wartość wzrośnie. Przykładem może być Mark Schwarzer z Fulham. Kosztował bardzo mało, a został najlepiej punktującym bramkarzem ligi, bijąc Cechów czy inne Reiny. Zresztą podobnie defensorzy Fulham byli w czołówce klasyfikacji (Hangeland, Konchesky, Paintsil, Hughes).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Rav ma rację. Jeszcze ewentualnie pomocna strona - PhysioRoom. Mają duże lepsze i szybsze info o kontuzjach, niż na Fantasy. A to bardzo pomaga w szybszej zamianie składu, np. w wypadku poważnej kontuzji jednego z zawodników. Resztę masz w samej grze - statystyki z zeszłego sezonu, ilość goli, asyst, punktów, kartek, minut na boisku... W oparciu o to i własne pomysły musisz zbudować team. Znajomość samej ligi jest przydatna, ale w sumie nie konieczna. Poza tym każdy ma inną taktykę, podam mniej więcej, jaką ja stosuje.

Ja zawsze byłem zdania, że najwięcej punktów można zbić na pomocy. Tu jakaś asysta, gol liczony za 5 punktów (a pomocnicy często karne wykonują), czyste konto. Dlatego najwięcej gwiazd (2, bo na więcej w Fantasy nie stać) mam w pomocy. Do tego uzupełnieni, jak Face mówi, graczami ze słabszych zespołów, ale regularnie grającymi.

A w obronie i ataku, zależy. Jak ktoś jest tani i punktuje dobrze, bo np. jest niespodzianką sezonu, to biorę go i wtedy mam więcej kasy na pomoc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekamy na start prawdziwej PRM, 15 sierpnia. I obserwujemy, bo do tego czasu może się sporo zdarzyć - kontuzje, transfery, doping :D

Tak, do początku sezonu możesz wymienić cały skład bez punktów karnych. Dopiero po jego rozpoczęciu można dokonywać jednego transferu w ciągu kolejki (najczęściej tygodnia), a każdy następny oznacza -4 punkty do wyniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobiłem skład:

Napisz nazwę swojego zespołu i dołącz do ligi FA (jak to zrobić, masz napisane stronę wcześniej). Czesław Wapno jest proszony o podanie swojego składu, bo tego chyba nie zrobił, podobnie jak El Gofro z drużyną Pink Turbocorns.

W St. Domingo 2 zmiany. Zrezygnowałem z Lescotta zastępując go Vidicem - stwierdziłem, że nie warto mieć 2 obrońców z jednej drużyny w pierwszym składzie (mam już Bainesa). W ten sam sposób pożegnałem się też z Obi Mikelem, którego zastąpił Lee Cattermole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz ja ;) Nie mam zbyt wygórowanych ambicji, ale w środku stawki chciałbym się utrzymać ;)

Iskierki Graudenz skład wstępny

Bramkarze - Petr Cech (Chelsea), Rezerwowy: Joe Hart (Birmingham)

Obrońcy - Jamie Carragher (Liverpool), Brede Hangeland (Fulham), Phil Jagielka (Everton), Kolo Toure (Arsenal), Rezerwowy: Alvaro Arbeloa (Liverpool)

Pomocnicy - Tim Cahil (Everton), Matthew Taylor (Bolton), Scott Parker (West Ham), Luka Modric ? (Tottenham), Rezerwowy: Danny Murphy (Fulham)

Napastnicy - Peter Crouch (Portsmouth), Michael Owen (ManU), Rezerwowy: Benedict McCarthy (Blackburn)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie musicie edytować swoich postów jeśli rotujecie składem niczym Rafa :biggrin: Ja sam zmieniłem w ciągu jednego dnia 5 zawodników, a i tak nie wiem czy to ustawienie wytrzyma przez dłuższy czas. Proponuję poczekać do ostatniego dnia i wysłać składy do tematu, powiedzmy 14 sierpnia. OCzywiście jeśli ktoś chce być tajemniczy to te prowizoryczne też wystarczą. Sezon zapowiada się ekscytująco. Już nie mogę się doczekać. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyl => właściwie jeszcze tylko to, że możesz się zapisać do ligi head to head i classic. Ta druga to ta samo, co nasza, tyle że publiczna. A ta pierwsza to kopia Premiership między graczami. Jest ich 20 i każdy z każdym walczy w sezonie po 2 razy. Oczywiście wygrywa ten z większą liczbą punktów w danej kolejce. Ciekawa sprawa, bo nie zawsze wygrywa ten, co miał najwięcej punktów. Sam się o tym przekonałem. Miałem chyba 5 albo 6 wynik, a wygrałem swoją ligę h2h. Nie jest to obowiązkowe, ale dzięki temu Fantasy jest ciekawsze.

A co do składu, to racja. Ja wciąż nowe pomysły mam i już 5 wymieniłem. A do inauguracji prawie miesiąc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do składu, to racja. Ja wciąż nowe pomysły mam i już 5 wymieniłem. A do inauguracji prawie miesiąc :)

Skąd ja to znam ;) Dziś dopiero co się zapisałem, a już prawie połowę składu wymieniłem ;)

Aż strach pomyśleć co będzie dalej... Ale mam nadzieję, że zapiszę się od nas więcej ludzi do ligi. Rozgrywka wtedy będzie ciekawsza :) Tak w ogóle jest jakiś limit drużyn? 20?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prywatnych ligach chyba nie ma żadnego limitu. W tamtym sezonie widziałem ligi po 100-150 ludzi. W regulaminie też nic o tym nie wyczytałem. Ale naszej skromnej lidze to chyba nie grozi :)

Z FAQ ich:

Is there any limit on the number of teams in a private league?
No, the more the merrier. Only 50 teams will be shown at once though and you'll have to use the back and forward links to navigate through your table.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że rotuję składem jak Rafa, więc podany na poprzedniej stronie skład się troszkę zdezaktualizował. Nowego nie podam, bo po co statsić. Tylko właściwie po co piszę? Chyba po to, by nowych graczy przestrzec przed przesadzaniem z karnymi transferami, bo te -4 punkty w ogólnym rozrachunku robią różnicę. Naprawdę.

Hm, ciekawe, czy nowy sezon zacznie się dla mnie równie pomyślnie, jak poprzedni? No i czy i tym razem Wapniaki zaskoczą w pewnym momencie wszystkich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tur - Sztandarowym przykładem nieopłacalności transferów jestem ja, zrobiłem prawie 90 w sezonie. Chociaż wiedziałem, że to mi nie pomoże, ale po prostu nie chciałem się nudzić :biggrin: Zobaczymy jak będzie w tym sezonie. Mam nadzieję, że napastnicy będą spisywali się lepiej niż w poprzednim. W końcu żaden zawodnik nie przekroczył granicy przyzwoitości - 20 goli.

Pamiętam z poprzedniego sezonu jak namówiłem do gry Holy'ego, on w ogóle się nie znał na piłce, więc skład komplementował na zasadzie "to nazwisko fajnie brzmi". Mimo, że dołączył kolejkę później. To szybko objął pozycję lidera. Szybko się nią jednak znudził i już nie interesował się składem, więc jemu akurat kontuzje przeszkodziły. Za to Wapna zawarł chyba pakt z diabłem, bo u niego nawet jacyś wciśnięci tani obrońcy strzelali, jak np. Figueroa, który raz nawet bramkę strzelił, albo Carlton Cole, który w pewnym momencie sezonu był najlepszym napastnikiem ligi.

Mam ciekawą propozycję do naszego admina ligi. Może założylibyśmy ligę prywatną FA z formułą head to head? To znaczy jako odrębną ligę do tej co już jest. Byłaby dodatkowa frajda, bo tu nie liczyłyby się ogólne punkty, jak w normalnej lidze, ale wyniki m eczów poszczególnych drużyn graczy. Myślę, że jest to pomysł wart rozważenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawą propozycję do naszego admina ligi. Może założylibyśmy ligę prywatną FA z formułą head to head?

Jestem za. To na pewno da nam furę dodatkowej frajdy. No i przysporzy dodatkowych frustracji, to też pewne ;) Byłoby całkiem fajnie. Adminie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...