Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Fantasy mnie oszukało... kupiłem Defoe i Carvalho półtora godziny przez pierwszym meczem, a nie wystawiło mi tej dwójki na tą kolejkę, i do tego Sorensena. Jakieś 40 pkt w plecy jestem przez to więc. Super, uczciwość przede wszystkim <ok>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do [ciach] co mi odbiło żeby Sorensena na ławie trzymać , 14 pkt w plecy :/

[ciach] ujemne pkt , na następną kolejkę wymieniam pół składu , kończę z tym punktowaniem czterdziestek co kolejke .

Na przyszłość proszę używać mniej wulgarnego słownictwa - b3rt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantasy mnie oszukało... kupiłem Defoe i Carvalho półtora godziny przez pierwszym meczem, a nie wystawiło mi tej dwójki na tą kolejkę, i do tego Sorensena. Jakieś 40 pkt w plecy jestem przez to więc. Super, uczciwość przede wszystkim <ok>

Co do Sorensena może po prostu nie zatwierdziłeś zmian? Kilka razy mi się to zdarzyło, ale nie było raczej aż tak dotkliwe.

Z Defoe i Carvalho to już dziwna sprawa... Żadne takie błędy nigdy mi się nie zdarzały. Sam kupiłem Defoe, ale dopiero dziś. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi poszło nawet dobrze :). I to nie koniec, Dunn i Hunt grają jeszcze po jednym meczu xD.

Się ten chłopak co ma najwyższy wynik musiał ucieszyć :P.

Co prawda obrona zawiodła na całej linii (3 pkt...) to reszta spisała się całkiem nieźle, szczególnie ci 'słabsi' zawodnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantasy mnie oszukało... kupiłem Defoe i Carvalho półtora godziny przez pierwszym meczem, a nie wystawiło mi tej dwójki na tą kolejkę, i do tego Sorensena. Jakieś 40 pkt w plecy jestem przez to więc. Super, uczciwość przede wszystkim <ok>

Nic nie oszukali. Jeśli kupowałeś 1,5 h przed pierwszym meczem to widzę problem. Transfery są możliwe jeśli zrobisz je przed upływem Deadline'u. Pierwszy mecz odbywał się o godzinie 14, a Deadline zaczynał się o 12:30. Mozliwe, że po prostu nie zatwierdziło ci tych transferów, bo za późno je zrobiłeś. Czasem oni mają te swoje zwiechy, być może ten deadline jeszcze wcześniej zaczęli.

Ja niby dobry wynik mam, ale przez strzelaninę Tottenhamu mam lekki niedosyt. W końcu sporo osób ma przez to niezłe wyniki. Niby mam teraz 48 pkt, ale jeszcze zapunktuje dla mnie cała ławka, co da mi 65 pk. Odejmując 8 za transfery to będę 57 na plusie. Mogło być lepiej, ale niestety wziąłem Carewa a nie Defoe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co "Defo" zrobił w istocie mnie wnerwiło - sprzedałem go jakieś 2 kolejki temu i teraz tak mi się odwdzięcza ;) Grunt, że Stoke ładnie zagrało to trochę pkt. wejdzie + 5 pkt za Mascherano. Skoro Jarmein punktuje tak, to też go zakupiłem. Inny zmian już nie będzie, bo nie mam kasy na transfery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak póki co zostawiam Carew. Może Aston Villa zrehabilituje się i pokona Londyńczyków, bo Defoe mógł się właśnie wystrzelać na kilka kolejek do przodu. Zupełnie tak jak to zrobił pakując hattricka Hull i nie strzelają przez kilka kolejnych meczów. Jeśli Jermaine dalej będzie "on fire" to się go po prostu zmieni za tydzień. Patrząc na terminarz to Londyńczycy jednak mają dużo łatwiejszy, a AV musi grać z MU i Arsenalem. Póki co zadowoliłem się sprzedaniem Ballacka i kupieniem Jimmy'ego Bullarda. Wrócił po kontuzji i już miał dwa kapitalne spotkania. Może nie będzie strzelał co tydzień, ale za 5.9 mln to na pewno zawodnik wartościowy. Będzie też wykonywał wszystkie rzuty karne, dośrodkowywał i strzelał z wolnych, a uderzenie ze stałego fragmentu to on ma, więc bedą się sypały asysty, bramki i jakieś bonusy, bo w ludzie od fantasy też go lubią i dodatkowych punkcików nie poskąpią. Oby tylko nie przypałętała się żadna kontuzja to powinno być dobrze. Z Bullardem w składzie ofensywa Hull powinna się znacznie poprawić. Szkoda, że nie wziąłem go w tej kolejce, podobnie jak Dunna, bo obaj kapitalne zawody, a jeszcze mają po meczu do rozegrania. Można było na tych dwóch piłkarzach dużo ugrać w tej kolejce, a wszyscy trochę się na Dempseyu przejechali - póki co, oczywiście.

Na szczęście tym razem moja konsekwencja się opłaciła. Stawiałem na Sorensena mimo kilku nieudanych meczów. Teraz odpłacił się obronionym karnym i mogę zapomnić o tym, co się stało w meczu z Birmingham, kiedy to Given siedział na ławce. Podobnie Shawcross, na którego zawsze opłaca się stawiać. Mam nadzieję, że tak jak w zeszłym sezonie do swojego dorobku dorzuci jeszcze jakieś gole. Martwi mnie trochę kontuzja O'Shea, żeby nie wyleciał ze składu u Fergusona. Może trochę zapobiegawczo Fergie go nie wziął, bo grał baraże z Francją? Nie jestem tego pewny, będę wdzięczny za jakieś info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexiej - Prawdę mówiąc zamienił stryjek siekierkę na kijek. Tak mogę skwitować tę wymianę. Benayoun jeszcze nie jest zbyt pewny po kontuzji. Znowu może mu się coś przydarzyć. Liverpool też nie gra póki co rewelacyjnie. Patrząc na ceny to lepsi są teraz pomocnicy, których można kupić do 6 mln, a grają aż miło. Etherington kosztuje 5.3 a w ciągu ostatnich 6 spotkań zdobył 40 pkt i jest bardzo regularny. Dunn w ostatnich 9 meczach raz nie grał, 2 razy słabo ale aż 6 razy znakomicie. Przy 5.8 mln zdobywał średnio ponad 6 pkt. Bullard dwa pierwsze w pełni rozegrane mecze i 21 pkt. Reid ma podobną średnią co Dunn. Również utrzymuje stałą, równą formę. Do tego dodając Fabregasa to moja pomoc wygląda na bardzo obiecującą. Mam nadzieję, że wszyscy wyżej wymienieni panowie będą utrzymywać wysoką formę w dalszej części sezonu.

Póki co najbliższe transfery to Carew, który może być zmieniony na Defoe i O'Shea, którego z powodu kontuzji może będę musiał zmienić na kogoś innego. Opcje to Evra i Carvalho oraz... Roger Johnson.

Wrzucam jeszcze swoją jedenastkę tygodnia Fantasy:

Sorensen 14

Caldwell 11 Emerton 9 Shawcross 9

Lennon 18 Essien 16 Bullard 13 Valencia 13 Malouda 13

Defoe 25

Bohaterowie kolejki:

Defoe - 5 goli mówi samo za siebie. Anglik szybko zaznaczył kto powinien być pierwszym napastnikiem Kogutów. Ledwo co wrócił po absencji za czerwoną kartkę, a już w drugim meczu okazał się katem the Latics

Lennon - gol i 3 asysty to całkiem niezły dorobek jak na pierwsze 78 minut po powrocie do kontuzji. Być może wraca Aaron Lennon z początku sezonu...

Bullard - drugi kolejny mecz, drugi kolejny raz Jimmy Bullard zostaje wybrany najlepszym zawodnikiem meczu i umiejętnie prowadzi grę ofensywną Tygrysów.

Essien - pokazał, że podczas nieobecności Drogby i Lamparda wciąż jest ktoś kto zamiast nich może strzelać bramki

Sorensen - po słabym meczu z Hull City, Duńczyk był jedną z główych postaci po stronie The Potters. W ostatnim meczu po jego ewidetnym błędzie Stoke przegrało na KC Stadium. Teraz to on pozwolił swoim partnerom walczyć o zwycięstwo broniąc rzut karny.

Leszcze kolejki - czyli nowa kategoria antywyróżnień:

1. Zbiorowa nagroda wędruję do obrońców Wigan - dać sobie wbić 9 bramek w jednym meczu to wyczyn nie lada!

2. Samuel Ricketts - do 73 minuty nie gasły nadzieje piłkarzy Boltonu na korzystny rezultat w meczu z Blackburn. Wtedy to właśnie Sam postanowił podać piłkę do Jussiego Jaaskelainena i wbił kuriozalnego samobója przesądzającego o porażce.

3. Bernard Mendy - być może Tygrysy z Hull odniosłyby spektakularne zwycięstwo nad West Hamem, gdyby francuski pomocnik nie zarobił czerwonej kartki, tym samym osłabiając swój zespół.

4. Craddock i przyjaciele - fajnie jak obrońca strzela bramki, trochę mniej fajnie jeśli jego zespół daje sobie wbijać raz za razem po kilka w plecy. Tylko wielkiej łaskawości zawodnikom Chelsea obrońcy Wolves zawdzięczają utratę "tylko" 4 bramek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mam teraz 48 pkt, ale jeszcze zapunktuje dla mnie cała ławka, co da mi 65 pk. Odejmując 8 za transfery to będę 57 na plusie.

Mam pewne wątpliwości co do tego odejmowania punktów za transfery od punktów zdobytych w danej kolejce. W regulaminie jest taki zapis:"Each additional transfer made in the same gameweek will deduct 4 points from your total at the next deadline."

I teraz jak to rozumieć? Jako odejmowanie punktów od wyniku w danej kolejce, czy tylko od całkowitej zdobyczy punktowej, na przestrzeni całego sezonu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mówię bo mam wszystko dobrze rozeznane. Otóż punkty odejmowane za transfery w danym gameweeku odejmowane są po deadlinie tego gameweeka. Mówiąc bardziej obrazowo: Wydałem 8 pkt na transfery, a zostaje to podliczone po rozpoczęciu kolejki. Czyli w czasie, kiedy już nie można zmieniać składu, itp. Teraz ja już mam podliczone z pkt ujemnymi, więc jak mi ławka wejdzie to normalnie doliczy mi tylko te brakujące punkty. Inna sprawa ma się z wynikiem w gameweeku. W latest points jest on podawany bez uwzględnienia transferów, podobnie jak w tabeli normalnej ligi. W lidze h2h wyniki w danej kolejki uwzględniają ujemne punkty. Przykładowo mój wynik zostanie pokazany jako pomniejszony o 8. Pamiętam jak chyba Iskier się obruszył, że mu zmniejszyło liczbę punktów w h2h dlatego, że zrobił 5 transferów.

PS Jeszcze na koniec dodam: wszystkie transfery są uwzględniane na bieżąco w tabeli, ale za wyłączeniem tych zrobionych w trwającej akurat kolejce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cienizna jak u prawie każdego. Sorensen ratuje wynik, chociaż zdążyłem się w sobotę wkurzyc, bo Hart także zaliczył czyste konto ;) Jeszcze liczę na Dempseya, który kapitanuje (czyli powinien miec owe 8 pkt minimum - co na tle np. Fabregasa wypada przyzwoicie), oraz Rodwella i Bainesa, którzy w końcu grają z Hull.

Zmiany zrobiłem dwie: za van Persa przyszedł Defoe, gdyż żadnych sensownych alternatyw nie znalazłem (jeszcze był Ade albo Roo, ale cena Koguta ich powaliła), a za Bainesa Ca$hley Cole - bo się zdążyłem nauczyc, że sympatią się tu nie ma co kierowac. Z ułożeniem składu mam spory problem, ale chyba będzie tak:

Hart

Cole - Vermaelen - Dunne - Alexander

Dempsey - Fabregas - Milner

Defoe - Bent - Drogba

Problem w tym, że Bent i Drogba mają żółte kwadraciki, ale w razie wu wejdzie Bowyer i Faye, którzy też mogą zapunktowac. Za to kogo wziąc na kapitana - nie mm pomysłu.

EDIT: Dempsey to kosmiczny kapitan! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorensen ratuje wynik, chociaż zdążyłem się w sobotę wkurzyc, bo Hart także zaliczył czyste konto ;) J

To samo mam z Dawsonem z Hull :smile: Chciałem kupować jego lub Zayatta, a ten drugi już w weekend strzelił bramkę. Dawson dopiero dziś, ale i tak jestem z niego oczywiście zadowolony.

Jeszcze liczę na Dempseya, który kapitanuje (czyli powinien miec owe 8 pkt minimum - co na tle np. Fabregasa wypada przyzwoicie),

Tutaj się nie przeliczyłeś: Dempsey aż dwie bramki i pewnie jeszcze bonus będzie. Mój pomocnik-kapitan z Fulham Duff też nie zawiódł, bo zaliczył dwie asysty. A po pierwszym meczu już bałem się powtórki sprzed paru tygodni, kiedy Milner zagrał w 2 mecze tylko 45 min.

oraz Rodwella i Bainesa, którzy w końcu grają z Hull.

Tutaj już tak dobrze nie było. Hull sprawiło nie lada niespodziankę i już do przerwy prowadziło 3:0. Po przerwie Everton strzelił dwa gole, ale ich sytuacja i tak była już beznadziejna. Ciekawe kiedy wreszcie się przebudzą. Do powrotu Artety jeszcze długa droga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Tur, gdybyś miał Hunta w składzie i jeszcze jego albo Dempseya jako kapitana to byś przekroczył chyba ze 120 pkt i ustanowił absolutny rekord :tongue: Już czuję twój oddech za plecami :dry:

Ja nie liczyłem, że Blackburn znowu się spisze na wyjeździe, ale przynajmniej na to, że chociaż jakąś bramkę strzelił. Tymczasem ogłaszamy, że w końcu w naszej lidze doszło do zmiany lidera. Został nim, dzięki jakże wielkiej cieniznie (jak u każdego) Teb Zaradzki :laugh:

Nie wiem tylko czemu nie zagrał Bullard. Czy może dlatego, że nie mógł rozgrywać zaleglego meczu z jakichś powodów oficjalnych, doszła jakaś kontuzja, czy też Phil Brown oszczędza swojego asa?

Widzę, że Drogba już zagrał pełne 90 minut w spotkaniu z Porto, więc pewnie będzie gotowy do gry z Arsenalem. Coś zaczyna się sypać Bent, który miał kapitanować, więc tym samym postawie na Didiera. Niestety nie udało się tym razem trafić z odpowiednim przyznaniem opaski. Fabregas zlamił, a było kilku innych - jak np. Dunn czy Sorensen. Okazało się, że ci którzy kupili Dempseya licząc na 2 mecze się nie zawiedli.

Póki co skład wygląda tak:

Sorensen

O'Shea - Vermaelen - Shawcross

Dunn - Fabregas - Etherington - Reid

Carew - Drogba - Bent

Z czego liczę na to, że O'Shea i Bent jednak grać będą - chociaż O'Shea złapał jakiś poważniejszy uraz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został nim, dzięki jakże wielkiej cieniznie (jak u każdego) Teb Zaradzki laugh.gif
Ba. Wszyscy, na których do tej pory punktowo polegałem, dali ciała :D Sorensena na bramce i Dempseya jako kapitana udało mi się zaklepac na niedługo przed rozłąką z kompem, przez co później ich nie zmieniłem, choc miałem zamiar :D

Ech, myślałem, że zrobiłem wynik kolejki, a tu Gofer, bez transferów, wyciągnął 89 pkt. Aale, w przyszłej kolejce Defoe strzeli 6 bramek, ale już grając dla mnie, o.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi poszło całkiem nieźle, jednak Iskier mnie wyprzedził w lidze. Prowadzi siedmioma punktami.

Cały czas się zastanawiam na kogo wymienić vP. Zastanawiałem się nad Defoe, ale tak jak FaceDancer sądzę że już się wystrzelał. Saha w dwóch spotkaniach strzelił tylko jednego gola, co nie nastraja pozytywnie. Do tego do wymienienia biedny O'Brien, który grzeje u mnie i w swoim klubie ławę od początku, i który zagrał swój pierwszy mecz w tej kolejce... Zamienię go na Alexandra. Z vP może wstrzymam się do przyszłej kolejki.

I na stronce PhysioRoom, którą podawał Eagle, pisze że Drogba wyzdrowiał 25th Nov 09 czyli wczoraj jednak jest możliwość że będzie oszczędzany przez trenera. Niestety Chelsea gra z Arsenalem, więc kapitanem go raczej nie wezmę. Bent ma żółty kwadracik więc kapitanem też nie będzie. Fabregas, to samo co Drogba... Kurde.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ławka się przydaje, bo lepiej jest mieć na niej grajków takich jak Bullard, Dunne czy Bikey niż panów typu Edgar, who? czy Mendy, who? jak wywnioskowałem z rozmowy z Iglem. Posiadanie ławki to plus, kiedy dopada cię plaga kontuzji jaka była u mnie. O'Shea, Ballack i Drogba nei grali, a ich miejsce godnie zastąpili Bent, Reid i pechowy w tej kolejce Bikey. W sumie dzięki temu zarobiłem 17 pkt. Niestety długa ławka może przysporzyć o problemy bogactwa, gdyż ciężko mi powiedzieć kogo dać do składu, bo później może się okazać, że dokonałem złej selekcji i ktoś dobrze punktujący się zmarnował. Póki co postawiłem na O'Shea, Shawcrossa i Vermaelena. Tylko Stokowiec jest pewny miejsca w drużynie, O'Shea dlatego, że jest kontuzjowany, a Vermaelen słabo punktuje, a kosztuje bardzo dużo. Trzymam go tylko dlatego, że mam nadzieję na jego odblokowanie i jakiś świetny występ w stylu All-Star. Druga sprawa to napastnik czyli Carew. Korci mnie żeby go posadzić na ławcę, ale Tottenham zwykle traci jakieś bramki, a do tego AV gra u siebie, więc dam mu jeszcze szansę. I tutaj jest pies pogrzebany, bo muszę jednego ze swoich pomocników poświęcić. Nie bedzie to Fabregas, który może olśnić, a po jednym słabym występie nie wyrzucę go z pierwszej jedenastki. Dunn, Reid i Etherington regularnie punktują. Tylko myślę, jak tu upchnąć Bullarda, który gra z City. Niestety kłopoty bogactwa to nic przyjemnego. Jak się dokona złego wyboru to potem trzeba walić głową w łeb po stracie punktów. Niektórzy dobrze o tym wiedzą. Shame, Hunt? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal ustawieniem 4-3-3 gram i liczę, że Bent jednak się wykuruje na mecz, a Defoe (kurde! sprzedałem go 3 kolejki temu!!!) nadal będzie "szczelał" ;) Jeśli nie, to za niego wchodzi Javier, który teraz trochę pkt zrobił.

Sorrensen

Vermalen - Terry - Dune - -Shawcross

Benayoun - Milner - Fabregas (cpt)

Defoe - Bent - Ballamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...