Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

Wg mnie to cena zmienia się wraz z popytem na danych zawodników. Jeśli ludzie rzucą sie naj akiegoś grajka to jego cena pójdzie w górę, nawet pomimo tego, że mógł nie mieć jednego dobrego meczu. Z tego co zauważyłem to znacznie szybciej rośnie cena gwiazd. Wystarczy, że ktoś z tych sławnych błyśnie i od razu drożeje. Ja póki co nie mam z kasą problemów bo moja drużyna jest w sumie warta ponad 103 mln. Szkoda tylko, że ostatnio cienko przędę, co głównie wiąże się z zawaleniem meczów przez kapitanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Podsumowanie 8 kolejki Forum Actionum League

Wielkie emocje i roszady w lidze forumowej. Na drugie miejsce w tabeli przebojem wdarł się RealMadrid1 kierowany przez Wojtka Gierczaka. Zdobył on w obecnej kolejce, budzące podziw 90 punktów! W górę tabeli zaczęły się wspinać również zespoły UKS Gwarek Olkusz oraz Green Ermines. Sprawcą całego zamieszania jest samotny bohater ósmego gameweeku - Cesc Fabregas. Ten utalentowany pomocnik strzelił bramkę i zaliczył aż cztery asysty co przyniosło wielu drużynom drogocenne 22 punkty (44 jako kapitan!). Z dołu nadal ambitnie atakuje drużyna WirusCrack Team, która już drugi raz z rzędu zdobywa ponad 70 punktów.

Tabela:

1. FC Tamriel Adam LoL 48 431

2. RealMadrid1 Wojtek Gierczak 90 417

3. UKS Gwarek Olkusz Maksymilian Sanetra 56 398

4. Green Ermines Teb Zaradzki 63 394

5. Zachashevo PePe Przybyl 29 391

6. Pink Turbocorns El Gofro 33 383

7. Retardia Nova Scotia Mike Maszer 63 383

8. FC Fryzjerzy kiklop wonchocki 55 380

(...)

20. FC Marvilton Alexiej Alexjiejowicz 58 273

21. RoyalS Luki Dz. 27 269

22. I tak przegram Czesław Wapno 25 231

23. WKS Hejaho Polipy II Polip Polipolski 28 211

Najciekawsze spotkania:

RealMadrid1 90 : 29 Zachashevo

Zajmujące do niedawna drugą pozycje Zachashevo zostało dosłownie zmiecione przez rewelacje kolejki. Manager gości na pewno będzie miał pretensje do swojego kapitana, Stevena Gerrarda zaliczającego jedynie dwa skromne punkty. To wręcz śmieszny wynik w porównaniu z 44 punktami kapitana RealuMadrid.

Retardia Nova Scotia 63 : 50 Nekroni

Pojedynek zespołów o porównywalnym potencjale, z lekkim wskazaniem na Szkotów. W obu zespołach opaskę kapitańską odpowiednio wykorzystał Van Persie, nabijający niemałe 14 punktów. Zwycięstwo na szalę gospodarzy przeciągnął nie kto inny aniżeli Cesc Fagregas...

FC Tamriel 48 : 55 FC Fryzjerzy

Mecz miał zapewnić klubowi Adama LoLa dalsze prowadzenie w lidze H2, tak się jednak nie stało. Do ostatniej chwili w tym spotkaniu prowadziło FC Tamriel. O ostatecznym rezultacie zadecydowała mocna ławka rezerwowych FC Fryzjerów. Wprowadzony za Bosingwe Zayatte niespodziewanie zdobył cenne 12 punktów, jak się okazało na wagę zwycięstwa.

Jedenastka kolejki:

- Sorensen -

- Dunne - Bikey - Terry - Zayatte -

- Rosicky - Cohen - Fabregas - Murphy -

- Van Persie - Bent -

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam szczęście. Dałem Torresa jako kapitana, dzisiaj wchodzę już deadline zaczęty, a tu Torres jakaś kontuzja. Dobrze chociaż że kapitan 'przeskakuje' na jakiegoś innego gracza... Obym zebrał chociaż ze 30 pkt...

Trzeba było wejść wczoraj :smile: ja mam lepsze szczęście przed meczem z Man.C wywaliłem obrońce Dunnego i akurat wtedy walnął dwie bramki w dwóch meczach(już strzelił z Chelsea)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mówimy o szczęsciu, to dzisiaj w ostatniej chwili zdążyłem wymienić Rooneya na Adebayora. Wcześniej słyszałem o kontuzji Anglika, ale zdawało mi się, że to tylko takie ględzenie, żeby nie jechać i męczyć się w meczu o nic z Białorusią. Zobaczymy co bedzie, póki co Milner nic nie pokazuje z Chelsea, ale zobaczymy jak się inni spiszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mówimy o szczęsciu, to dzisiaj w ostatniej chwili zdążyłem wymienić Rooneya na Adebayora. Wcześniej słyszałem o kontuzji Anglika, ale zdawało mi się, że to tylko takie ględzenie, żeby nie jechać i męczyć się w meczu o nic z Białorusią. Zobaczymy co bedzie, póki co Milner nic nie pokazuje z Chelsea, ale zobaczymy jak się inni spiszą.

Z Aston Villi mam na szczęście A.Younga który zaliczył juz dwie asysty :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos pecha - postawiłem na ławce Taylora, który znowu dobrze zapunktował. Na szczęście kapitan Fabregas nie zawiódł: jedna asysta i 3 punkty bonusu. Bent znowu kapitalnie, van Persie na swoim poziomie, a Saha, dzięki bonusowi, przyzwoicie. Jednak mimo to postanowiłem go sprzedac i kupic Drogbę - kosztowało mnie to Wright-Philipsa i Fletchera, ale tego ostatniego i tak chciałem sprzedac. Przyszli Rodwell, który oby w końcu coś strzelił, i Bowyer, co to strzelił już dziś. Wahałem się między nim a Cohenem: zadecydowało to, że dwóch pomocników Boltonu to za dużo. Zresztą, Bowyer pewnie i tak większośc czasu spędzi na ławce. Całośc kosztowała mnie 4 punkty, ale myślę, że atak marzeń pod postacią Benta, Pampersa i Drogbacza się zwróci już w następnej kolejce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta sama sprawa z obroną. Rozumując dość rozsądnie wydało mi się, że Sunderland po prostu musi stracić bramkę z Liverpoolem, bo ta obrona wcześniej nie zachowywała się jak monolit. Postawiłem więc Turnera w najdalszy kąt ławki, a spisał się lepiej niż trzech moich obrońców razem wziętych. Jednak znowu miałem pecha i szlag mnie trafi chyba. Znowu wystarczyło, ze po jednej bramce stracili wszyscy. Distin jeden gol z Wolves, Sorensen i Shawcross z West Hamem, a Vermaelen gola z Birmingham. Teraz cofam swoje uprzedzenie i biorę Fabregasa i Benta. Ze składu wylecieli Defoe i Kuyt. Ten pierwszy zasłużył na to czerwoną kartką, a drugi już był na wylocie i miał mecz ostatniej szansy, którego nie wykorzystał. ZObaczymy co będzie dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też pieprze wszystko co się da , wnerwił mnie już Kuyt i wypierdzieliłem drewniaka , do składu w jego miejsce przybył Essien który w następnej kolejce gra ze słabiutkim na wyjazdach Blackburn , za Defoe wstawiłem Drogbę.

W tej kolejce to w ogóle kaszana jakiej świat nie widział , w ostatniej chwili zmieniłem kapitana z V.Persiego na Berbatowa pierwszy zdobył 6 pkt a drugi 2 :( do tego dochodzi nie uznana pierwsza asysta Younga (chociaż nie mam pojęcia czemu) żadnego bonusu dla niego(chociaż moim zdaniem zagrał najlepiej na boisku) , na deser jeszcze czerwona kartka dla Defoe który mimo że strzelił bramkę to i tak to ''odrobił'' czerwoną :( ale żal...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet wnikliwa analiza czasem w ogóle okazuje się nieprzydatna, bo o wszystkim decyduje przypadek. Nie wiem po co, ci Essien, bo on w zasadzie nie nadaje się do tej gry, nie notuje praktycznie ani bramek ani asyst, tylko czasem jakieś ochłapy w postaci +1, +2 bonusów. Już chyba Reid lepszy, bo asystuje przy bramkach, a dużo tańszy. Na następną kolejkę znowu przetasuje trochę pierwszy skład. Zagram chyba 4 obrońcami z Shawcrossem, Turnerem, Vermaelenem i Bikeyem. Musze w następnej kolejce pomyśleć co zrobić z Lennonem. Bo mogę go opchnąć za 8 mln i mam jakieś rezerwy, ale kogo porządnego mogę kupić za te 8,7 mln? Może SWP? Jak ktoś ma jakiegoś propozycje to niech mi podrzuci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Turnera na ławce tylko problem polega na tym że byłem pewien że wystawiłem go do składu za Torresa-wiedziałem że nie będzie grał, a wczoraj wchodzę i patrzę a w pierwszym składzie jest....Mendy ale trudno....i tak kolejka nie taka straszna 50pkt i jeszcze chyba jeden zawodnik będzie grał...do wymiany w chyba Hunt ale jeszcze się zastanowię co z Lennonem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWP dopiero sprzedałem, IMO nie opłaca się go brac za te 8,1 mln. Sam też się zastanawiam nad wywaleniem Lennona, ale na jego miejsce kogokolwiek sensownego nie widzę. Giggs ostatnio ładnie punktuje, ale Ferguson lubi go stawiac na ławce. Liverpool dołuje strasznie, więc Benayoun odpada. Jest bardzo tani Dunn, ale nie wiem, czy warto - najlepsze chyba za nim. Wziąłbym Taylora, gdybym go już nie miał ;) Może Reid? Nie wiem.

Mój skład na następny gameweek na razie wygląda tak:

Sorensen

Baines, Vermaelen, Richards

Taylor, Fabregas, Bowyer, Lennon

Van Persie, Bent, Drogba ©

Czyli będę liczył głównie na napastników i Fabregasa. Może wprowadzę za kogoś Rodwella.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia kolejka, gdyby nie dobry mecz kapitana Fabregasa (16), tradycyjnie Benta (8) i o dziwo Noble'a (5) to byłoby kruchutko. Tak pewnie trochę podskoczę w overallu, mimo fatalnej obrony (4x 2pkt, w ogóle tylko Sunderland póki co ma czyste). 47 punktów na koniec kolejki (jutro nikt nie gra). Obecny skład:

Given

Baines Vermaelen Warnock Faye

Noble Lennon Fabregas

Adebayor Bent Defoe

Więc nietykalni na dzień dzisiejszy są tylko Fabregas i Bent... Adebayora niedawno kupiłem, więc dam mu szansę. Given, Baines i Vermaelen raczej jeszcze będą ładnie punktować. Zostają więc Lennon, Noble, Defoe, Warnock i Faye. Na dzień dzisiejszy na 100% wylatuje Defoe, baran zamiast strzelić 2 gola to wyleciał z boiska. Za niego Drogba/Rooney/Torres, zależy który się wyleczy. Lennon jak szybko się nie poprawi, to będzie następny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mocno zastanawiam nad Givenem. W końcu postawiłem na Sorensena i mial więcej punktów. Już chyba lepiej kupić jakiegos Harta, bo to oszczędność 1,5 mln, które można przeznaczyć na kogoś innego. Benta chcialem kupić już po 3- 4 kolejce, ale myślałem, że to tylko fart i później nie będzie strzelał. Zresztą podobnie było z Dunnem na obronie, gdzie należy podziękować Eaglowi, który przekonał mnie że Dunn grał jak niemota w Man City, to teraz będzie podobnie w AV :tongue: Będę chyba musiał za tydzień pożegnać Givena, wrzucić Dunne'a za Distina albo Bikeya. Mam nadzieję, że Adebayor nie odniósł zbyt poważnej kontuzji, bo dopiero co go kupiłem. Obecny skład przedstawia się więc następująco:

Sorensen

Shawcross - Turner - Bikey - Vermaelen

Fabregas © - Milner - Benayoun

v. Persie - Bent - Adebayor

Tak się zastanowiłem jeszcze raz nad tym i przypomniał mi się Martin Petrov. Można go kupić za śmieszne pieniądze, a po ostatnich występach raczej jest pewniakiem w składzie. No i co najważniejsze jest w dobrej formie. Jeszcze ciekawa byłaby opcja zamiany Lennona na kolegę z pomocy Kranjcara, który jest tańszy, ale póki co będę czekał z następnymi transferami. Pocieszające jest to, że pomimo tragicznych wyników wciąż tracę zaledwie 80-kilka punktów do lidera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co, ci Essien, bo on w zasadzie nie nadaje się do tej gry, nie notuje praktycznie ani bramek ani asyst,

musiałem kogoś wstawić żebym miał kase za Drogbe a Bluckburn zostanie tak zmiecione że może Essien coś ''przyasystuje''.

ale kogo porządnego mogę kupić za te 8,7 mln? Może SWP? Jak ktoś ma jakiegoś propozycje to niech mi podrzuci.

Ja bym Deco brał.

Benta chcialem kupić już po 3- 4 kolejce, ale myślałem, że to tylko fart i później nie będzie strzelał

miałem to samo i to samo mam teraz.

Sorensen

Shawcross - Turner - Bikey - Vermaelen

Fabregas ? - Milner - Benayoun

v. Persie - Bent - Adebayor

mój skład na tą kolejke to:

--------------Sorensen-------

Bassong---- Vermaelen---- Baines

Rosicky-Benayoun-------Essien-A.Young

Berbatov---Van Persie---Drogba©

bardzo licze oczywiście na Drogbe , oczywiście na Van Persiego i Rosickiego który ostatnio dwa razy zaliczył asyste co gdy się patrzy na jego cene jest ogromnym osiągnięciem obaj grają ze słabiutkim West Hamem a więc powinni trochę punktów napykać , może jeszcze Arsenal nie straci bramki to i Vermaelen zawali punktów , licze bardzo na Bassonga bo gra u siebie ze stoke i strata bramki będzie hańbą , może Berbatov coś ustrzeli starciu ze słabym Liverpoolem , Young pewnie popisze sie jakąś asystą a na reszte chyba nie ma co za bardzo liczyć , ja za to bardzo licze na chociaż 50-60 pkt bo ostatnio mam taką serie że się mozna wk..wić!.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Deco brał.

Niestety Deco nie darzę specjalnym zaufaniem. Zresztą zobacz na jego wyniki w tym sezonie. Chyba masz do niego jakąś słabość, bo nie gra za dobrze. Ledwie 20 pkt, na które składa się zaledwie jedna bramka i asysta. Jeśli już to rozważałbym kupno następujących zawodników - Dunn, Taylor, Giggs, Kranjcar, Petrov. Szczególnie Dunn i Petrov grają ostatnio bardzo dobrze.

miałem to samo i to samo mam teraz.

Ja gram przeciw instynktowi, bo już niejednokrotnie źle na tym wychodziłem(na jego słuchaniu ;p ). Często ci zawodnicy których kupuję później cieniują, ale ma ich sporo rywali, więc będą też wtedy cieniowali dla nich :laugh:

licze bardzo na Bassonga bo gra u siebie ze stoke i strata bramki będzie hańbą

Obrońcy Tottenhamu są w stania stracić bramkę grając przeciwko każdemu. Tak przynajmniej nauczyłem się po dotychczasowych meczach tego sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro robię coś takiego: wywalam Defoe, Torresa, Fletchera i Milnera za: Benta, Van Persiego, Fabregasa i Boatenga.

A tak po za tym to podam przykłady na moje zajefajne nieszczęście a więc, kupiłem Torresa, nie zagrał w ani jednym, meczu już kontuzja, kupiłem Jensena, na początku zbierał 4+ pktów, u mnie zbiera 1-2. To samo Defoe, zdarzało mu się po 10+ a u mnie jego najlepszy wynik to 6... Dalej? Johnson to samo co Defoe. Ehh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatniej chwili zmieniłem kapitana z V.Persiego na Berbatowa pierwszy zdobył 6 pkt a drugi 2

A ja w tej kolejce akurat z kapitanem trafiłem najlepiej jak się dało bo dałem Fabregasa, który jako jedyny z pierwszego składu zapunktował wyżej niż ~2 pkt.

Niestety straciłem 8 punktów za Doyle'a siedzącego na ławce, licząc na czyste konto Yobo. Po trzeciej już bramce w 4 meczach mam nadzieję, że Doyle nareszcie podrożeje.

do tego dochodzi nie uznana pierwsza asysta Younga (chociaż nie mam pojęcia czemu)

Przy pierwszej bramce więcej "zasług" miał jednak Lampard, który przedłużył wrzutkę Younga na długi słupek do Dunne'a :smile:

żadnego bonusu dla niego(chociaż moim zdaniem zagrał najlepiej na boisku)

Z bonusami jest ogólnie dość dziwna sprawa. Bardzo często rozdzieliłbym je zupełnie inaczej, ale to nie ja jestem ekspertem Fantasy i wcale się za niego nie uważam. Porównując jednak bonusy z ocenami w angielskich mediach czasem dochodzi do dość dużych rozbieżności.

Nie wiem po co, ci Essien, bo on w zasadzie nie nadaje się do tej gry, nie notuje praktycznie ani bramek ani asyst, tylko czasem jakieś ochłapy w postaci +1, +2 bonusów

Essien nie jest według mnie aż taki zły. Te "ochłapy" to mimo wszystko cennych kilka punktów a różnica między asystą (3pkt) a bonusem 2 nie jest przecież tak duża. A wydaję mi się, że o bonus łatwiej niż asystę. Szczególnie dla takiego zawodnika jak Essien który 2 lata temu tych punktów w sezonie nazbierał 46. A bramki i asysty też jakieś dołożył. Nie jest to może zawodnik najlepszy za taką cenę, ale też są zdecydowanie gorsi jak np. przepłacony Deco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wymieniłbym Hunta, który po świetnym początku sezonu, w ostatnich pięciu meczach nigdy nie zdobył więcej niż 2 punkty. Oprócz tego stanowczo do wymiany jest Andy O'Brien, który w ogóle nie gra. Sam wymieniłbym jeszcze Bowyera, ale jeśli nie masz około miliona-dwóch w banku, to ciężko będzie kupić kogoś lepszego.

Ponieważ nie są to bardzo ważni zawodnicy to wymiany robiłbym jedną na kolejkę, żeby nie stracić na transferach zbyt dużo punktów. Moim zdaniem najlepiej wymienić ich w kolejności O'Brien-Hunt-Bowyer licząc na wzrost wartości tego ostatniego i ewentualnie przebudzenie Hunta w meczu u siebie z Portsmouth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwie 20 pkt, na które składa się zaledwie jedna bramka i asysta.

Deco przez dużą część sezonu był kontuzjowany i dlatego ma tak mało pkt , ale w ekipie Chelsea jest to najbardziej ofensywny pomocnik do tego teraz znajdujący sie w świetnej formie , zagrał ostatnio z A.Villą bardzo dobre spotkanie , mógł strzelić bramkę ale w sytuacji sam na sam zatrzymał go bramkarz , w następnym meczu myślę że coś ustrzeli , sam bym go wstawił ale kolejne -4 pkt to już trochę ryzykowne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digison - dla ciebie poradę mam jedną. Pozbądź się Johnsona. Póki co Liverpool jest kompletnie bez formy i przegrywa ze wszystkimi. Teraz chyba z MU grają, więc też nie zanosi się na czyste konto. Ja sam mam stamtąd Benayouna, który z Lyonem akurat bramkę strzelił. Szkoda, że jak przychodzi do ligi to moi tak już nie strzelają :tongue: Wracając do Johnsona to jest jednym z najdroższych obrońców. Już lepiej wziąć za niego np. Dunne'a z Aston Villi albo Songa z Arsenalu. Dość tani, a czasem trafiają mu się asysty i bramki. Do tego mimo, że gra w pomocy to jest liczony jako obrońca, więc istnieje szansa na jakieś bonusy za czyste konta. Za Hunta proponowałbym Davida Dunna z Blackburn. Jak opchniesz Johnsona to spokojnie ci wystarczy. Oczywiście to tylko moje porady i nie biore za nie odpowiedzialności :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Digison

Wszystko zależy od tego, ile możesz jeszcze dołożyć. Jeśli nic to ja wybierałbym kogoś stąd:

Stephen Carr- Birmingham to wybitnie defensywna drużyna i za takie pieniądze warto mieć w składzie ich obrońcę.

Któryś z obrońców Burnley:Mears, Jordan, Bikey,Carlisle. Na wyjeździe grają fatalnie, ale u siebie nie stracili jeszcze więcej niż jednej bramki w meczu.

Zayatte lub Dawson z Hull tylko ze względu na dość łatwy terminarz bo obronę mają fatalną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem Johnsona i Cattermole'a a wstawiłem Dunne'a i Dunna. Zostało mi 2.3 jeszcze w banku. I teraz, kogo wstawić do pierwszego składu? Hunta, Bowyera czy Dunna? Wydaje mi się, że najlepiej będzie wstawić Hunta, bo Hull gra z Wolves, a Blackburn i Birmingham z Chelsea i Sunderlandem.

Dzięki za wszystkie porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...