Skocz do zawartości

Fantasy Premier League


raveno

Polecane posty

Czas na podsumowanie kolejki Fantasy Premier League.

W lidze FA sporą przewagę uzyskał Adam Lol, który wyprzedza drugie w kolejności Zachashevo o ponad 30 pkt. Na trzecim miejscu znalazło się w tej kolejce St. Domingo FC, które miało jeden ze słabszych wyników spośród drużyn z czołówki. Dalej są FC Fryzjerzy i UKS Gwarek Olkusz, któremu należą się gratulację z powodu fenomenalnego wyniku jaki uzyskał w tej kolejce. Dalej różnice są już nieznaczne, bo między 6 El Submarineros a 10 PG1945 ZatorzeFans jest tylko 10 pkt różnicy.

1. FC Tamriel, Adam LoL, 338 pkt.

2. Zachashevo, PePe Przybyl, 306 pkt.

3. St. Domingo FC, rav raveno, 296 pkt.

4. FC Fryzjerzy, kiklop wonchocki, 294 pkt.

5. UKS Gwarek Olkusz, Maksymilian Sanetra, 291 pkt.

------

20. FC Marvilton, Alexiej Alexjiejowicz, 186 pkt.

21. I tak przegram, Czesław Wapno, 184 pkt.

22. WirusCrack Team,Piotr Zięba, 170 pkt.

23. WKS Hejaho Polipy II, Polip Polipolski, 155 pkt.

W lidze h2h prowadzą trzy zespoły z 15 pkt, FC Tamriel, Zachashevo i PG1945 ZatorzeFans. Warto odnotować, że nie ma już niepokonanych, każdy zespół ma co najmniej jedną porażkę. Ciekawsze wyniki ligi h2h:

NN Dragons 49 : 47 Legionovia

Rooney 16, Lampard 7, Cech 7, Gerrard 6. - Drogba 24, Cech 7, Clichy 6.

Minimalne zwycięstwo gospodarzy, drużynie z Legionowa nie pomógl nawet kapitalny występ kapitana Didiera Drogby.

UKS Gwarek Olkusz 78 : 52 FC Fryzjerzy

Fabregas 16, Milner 14, Yobo 12, Rooney i Doyle po 8. - A Cole i Terry po 12, Agbonlahor 7, Bosingwa i Kuyt po 6.

Dobry wynik Fryzjerów zdał się na nic, bo w tej kolejce na UKS nie było mocnych. Nie pomogła defensywa Chelsea, która zanotowała czyste konta. W drużynie gospodarzy punktowało wielu zawodników i to mocno.

Retardia Nova Scotia 54 : 57 Zachashevo

v. Persie 16, Fletcher 12, Fabregas 8. - Torres 13, A Cole i Gerrard po 12.

Bardzo wyrównany mecz, gdzie o zwycięstwie decydowały naprawdę detale i punkty bonusowe.

Green Ermines 50 : 51 Pink Turbocorns

Lampard 14, v. Persie i Hart po 8, Gallas i Kuyt po 6. - Tevez 14, A Cole 12, Terry i Gallas po 6.

Minimalne zwycięstwo Turborożców, wśród których prym wiedli Tevez i Ashley Cole.

Jedenastka kolejki:

Joe Hart 8

Thomas Vermaelen 19, Ashley Cole 12, Joseph Yobo 12

Ryan Giggs 14, James Milner 14, Darren Fletcher 12, Wade Elliott 11

Torres 13, Saha 13, Nugent 11

Bohaterowie kolejki:

- Thomas Vermaelen - nowy transfer Arsene'a Wengera szybko się spłaca i pokazuje, że oprócz dobrej defensywy może zapewnić drużynie także grad goli.

- Ryan Giggs - wielu wydawało się, że podstarzały Walijczyk już mało może, ale trzy asysty w derbach Manchesteru pokazują, że nie należy go jescze skreślać

- David Nugent - ledwo 34 minuty na boisku i dwie bramki, znakomita zmiana Owena Coyle'a.

Antybohaterowie kolejki:

- Glen Johnson - jeden punkcik to stanowczo za mało, żeby zaspokoić oczekiwania menedżerów wobec tego zawodnika

- Dymitar Berbatov - znowu bez gola, do tego zmarnował mnóstwo znakomitych okazji

- Nicolas Anelka - w cieniu Drogby, piłkarze Chelsea zagrali w ej kolejce śpiewająco, ale nie było wśrod nich Francuza.

Najbardziej dochodowe transfery - czyli ile można było zarobić najwięcej na danym zawodniku:

- Ryan Shawcross, Aaron Lennon, Didier Drogba, Jermaine Defoe - wszyscy po 0.5 mln

- Glen Johnson, Andrew Keogh, Darren Bent - wszyscy po 0.4 mln.

Największe klapy:

- Tutaj brylują zawodnicy MU - Kuszczak, Park, Carrick i Owen - wszyscy po 0.5 mln

- Również Lescott, Malouda, Valencia i Berbatov - wszyscy po 0.4 mln

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Kurde, znowu strasznie cienko ;/. 39 punktów... Johnson jako kapitan, to znowu był nie wypał... zdobył tylko 2 pkt (jako kapitan 4) A więc kolejne pytanie, których wywalić ze składu i kogo ewentualnie kupić? Kandydaci: Hunt, Terry, Ferdinand (ten z Sunderland). W banku mam 0.7.

Wg mnie najpierw powinienem sprzedać Terry'ego i kupić kogoś tańszego a lepszego. W następnym Gameeweku sprzedać Hunta lub Ferdinanda i na jego miejsce kogoś lepszego. Co o tym sądzicie?

edit: Nawet 38 a nie 39pkt zdobyłem....

Jest jeszcze jedna możliwość, sprzedaje Jo który siedzi na ławce i zbiera po 1 pkt, wymienić za Benta lub Jonesa, obaj z Sunderlandu. Chociaż następny mecz Sunderland ma z ManU...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digison - ja na twoim miejscu to bym brał wildcard, bo skład twój mi się wybitnie nie podoba. Na pewno sprzedałbym Ferdinanda, bo Sunderland obronę póki co ma żałosną, ja mam co prawda Turnera ale ten chociaż gola strzelił. Do tego Terry, który kosztuje ogromnie dużo, a nie robi nic prócz tego, że czasem będzie miaqł czyste konto. Przez to, że kupiłeś aż trzech drogich obrońców (Vidic, Terry, Johnosn) to nie masz kasy na inne formacje. O ile Agbonlahor i Defoe jeszcze dają radę, to radziłbym pozbyc się Jo, bo on będzie wchodził tylko z ławki. Saha gra póki co pierwsze skrzypce, a już ozdrowiał Yak i będzie grał częściej. O'Brien w ogóle nie gra i będzie jego cena cały czas w dóół leciała, a Cattermole jest tylko rezerwowym. Ogólnie to twoja ławka jest fatalna bo nie masz alternatyw. W pomocy Hunt i Malouda mnie nie przekonują, są lepsi zawodnicy od nich. Ogólnie to powinieneś sprzedać ze dwóch z trójki (Johnson, Terry, Vidic) i na pewno pozbyć się Jo, bo on dużo kosztuje a nie gra. Jeśli nie chcesz używać wildcarda to ja proponowałbym dwa transfery - Terry i Jo out. Wtedy masz 17,5 mln na dwoch zawodników. Za nich możesz kupić dwóch naprawdę dobrych grajków. W obronie na przykład solidnych Dunne'a czy O'Shea z MU. Ten ostatni gra praktycznie we wszystkich meczach, a jakoś Sunderland nie powinien sprawić obrońcom United problemów w następnej kolejce, a O'Shea kosztuje tylko 5.4 mln. Wtedy ci zostaje ponad 12 mln i możesz się wykosztować na Torresa, Drogbę czy Rooneya. Jak zrobisz coś takiego to po prostu zdejmujesz Hunta i wymieniasz go na nowego napadziora. To tylko jedna z opcji, musisz też sam trochę pogłówkować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bywa jeśli się skład dobiera po cenie... :P.

A więc ja zrobiłbym tak, na razie zamieniłem Vidica na O'Shea, przez co mam już 3.2 w banku. I teraz dał bym Insue (?) zamiast Terry'ego jako wildcard. A w przyszłym gameeweku zakupiłbym Torresa. Chyba żeby zaryzykować i stracić te 4 pkt, na rzecz zakupienia Torresa. Przemyślę to jeszcze przez noc, a jutro się zobaczy :).

Wymyśliłem jeszcze coś takiego, tylko że to będzie wymagało 3 transferów czyli -8 pkt + wildcard.... A więc: za Terry'ego Insua, za Maloude Lennon, a za Jo Drogba. W banku zostaje 0.8. Jeszcze przydało by się wymienić Hunta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ugrać całkiem ładny wynik, niestety Franek Lamps i Czelsi postanowili mi pokrzyżować szyki i zagrali fatalny mecz. Gdyby nie to, miałbym sporo więcej punktów. Bura należy się też Moyesowi, że nie wystawia świetnego Bilaletdinowa w pierwszym składzie. No ale cóż zdarza się. Teraz szykuję się na h2h, bo czeka mnie mecz z Fejsem. Trzeba wygrać :icon_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoL wchodzi do szatni...

- Nani co jest? Miałeś być drugim Ronaldo, tylko lepszym! Wypad ze składu.

- Young. Jesteś niezły. 8.4 mln? Wypad.

- Cesc. Dobrze, nie zawodzisz.

- Noble, zdrożaleś odkąd przybyłeś. Teraz wypad. Kolegę Upsona też możesz zabrać.

- Rooney! Mordo Ty moja! Wiedziałem, że passa nie będzie trwać długo i w końcu nie zagrasz genialnego meczu. Dlatego zabrałem Ci opaskę...

- Dałem ją Tobie bezdennnie głupi Johnsonie! Miałeś nabić 30 punktów. 4?! Masakra...

- Cole, jeszcze się zastanowie czy Cię pozostawić przy życiu.

Pora na mega transfer Gerrarda, Huddlestona i chyba powrót Lennona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah! Choć raz zgarnąłem wynik kolejki ;)

Tak, trza pochwalić Torresa, który już w swoim pierwszym meczu ustrzelił hattrick'a i świetnie spisał się w roli kapitana, 17 punktów (x2 = 34)... Miłą niespodziankę zrobił Bent, 18 punktów (!), którego wepchnąłem do składu, gdyż potrzebowałem kasy na Torresa, a on był stosunkowo tani ;) Reszta już tak nie zachwyca, 6 punktów Lennona, 3 Cahilla... I reszta drużyny oscylująca w okół 1-2 punktów. Czas na kilka transferów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny skład:

-Jensen-

-Baines-O'Shea-Vermaelen-Johnson-

-Benayoun-Milner-Fletcher-

-Agbonlahor-Defoe-Torres?-

W banku zostało 0.3. Nie mam za bardzo na kogo wymienić Ferdinanda. Teraz powinno być dobrze.

edit: Haha, zapomniałem o kontuzjowanym Van der Sarze! Kupiłem za niego Harta. A za Ferdinanda Vermaelen.

A czy może ktoś mi powiedzieć dlaczego mam darmowe transfery? xD Nie to że się nie cieszę ale chce wiedzieć ^^. Czy to wildcard czy taki bonus czy jeszcze coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wildcard jest jeden na sezon.

Ja tymczasem zdobyłem 55 punktów, ale 38 to zasługa trzech ludzi (Gerrard, Bent (!!!) i Lennon). Rooney i Defoe trochę przespali się. Do nich mam zaufanie, więc trzeba trochę przemeblować obronę. Za Glena Jonhsona i Brede Hangelanda obywatele Baines Leighton i Vermaelen Thomas.

Given

Faye Warnock Vermaelen Baines

Gerrard Lennon Noble

Rooney Bent Defoe

Ale i tak do wywalenie nadal Noble i Warnock :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrząc na następną kolejkę wolałem poświęcić więcej i przehulałem kolejne 8 pkt na transfery. Co jak co, ale za tydzień Chelsea gra z Liverpoolem i byłem pełny obaw wobec postawy Lampsa w tym spotkaniu. Oprócz niego pozbyłem się też Upsona, bo drogi i do tego kontuzjowany, a jakby tego było mało to West Ham nie ma ostatnio znakomitej defensywy. Wziąłem zamiast niego Distina, który jest pewniakiem u Moyesa, a Everton ma teraz bardzo łatwy kalendarz, mierzy się z zespołami z dołu tabeli, bądź co najwyżej średniakami. Do pomocy przyszedł Benayoun, którego chciałem wziąć wcześniej, ale oczywiście wszystko z winy Rafa Rotating Manager, który często sadza ludzi na ławce. Jednak po hattricku Izraelczyka i ostatnich świetnych występach raczej to od niego będzie zaczynał selekcję. Wreszcie w napadzie wymieniłem Keogha na van Persiego, który jest w dobrej formie. Arsenal gra u siebie z Blackburn, a te nie należy do silnych zespołów, więc może skończyć się koncertem goli. Póki co Holender miał mnóstwo pecha i nie strzelał za dużo bramek w meczu, ale liczę, że w tym meczu się odblokuje i ustrzeli hattricka :wink:

Za tydzień mecz jak mecz. To żadne derby z Mr Turosławem. Dla mnie zawsze ważniejsze były pojedynki przeciw Wapnie, czy Iglowi. Dlatego zbytnio się tym spotkaniem nie emocjonuję. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam o mecz Chelsea-Liverpool. Z Liverpoolu mam aż trzech zawodników, i mam nadzieję że trochę zapunktują. ManU gra z Sunderlandem, więc mam nadzieje że O'Shea lub Fletcherowi jakaś brameczka się trafi :). Liczę też na zwycięstwo Tottenhamu nad Boltonem, z uwagi że mam Defoe'a u siebie w składzie. Mocno się zastanawiam czy nie wymienić Torresa na Rooneya. Mam również nadzieję że Torres jako kapitan to dobra inwestycja. Oby w tym gameeweku w końcu mi dobrze poszło...

@down: Chodziło mi o O'Shea xD. Zwykła pomyłka :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskier - jeśli machnąłeś kilka transferów w tygodniu ponad stan, to ci odjęło punkty z gameweeka. Tak samo u mnie było, bo zdobyłem 46, ale przez 2 transfery miałem odjęte 4 pkt. Jeśli trzasnąłeś na raz 6 transferów, to się nie dziw. I tak dobrze na tym wyszedłeś, bo kupiony przez ciebie Torres był kapitanem i wszystko ci odrobił. Niestety na h2h nie wystarczyło :tongue:

Digison - jeśli już bierzesz Torresa to nie zmieniaj tylko z powodu tego, że gra z Chelsea. Lepiej zobaczyć terminarz, z kim gra w następnych meczach, bo jeśli z MU, Arsenalem, itd. to bym się zastanowił. Zawsze jak ktoś gra przeciwko takiemu Hull, czy Portsmouth to jest szansa, że więcej nastrzelają. Rooney grał ostatnio ze Stoke i popatrz akurat on nie trafił. A O'Brien nie gra ani w MU ani w Sunderlandzie, tylko w Boltonie i gra to trochę za dużo powiedziane, bo grzeje ławę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy jeśli przy kontuzji pisze 'doubtful'? Np. Hand Injury - doubtful. Pytam bo Defoe właśnie coś takiego ma i nie wiem czy będzie dysponowany przed mecz meczem. Tylko w razie czego nie mam za bardzo kogo wymienić... Mógłbym dać Keane'a, ale boję się że tak jednorazowo mu się powiodło... Chyba że wsadzę Hunta do składu, albo wymienię go na kogoś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle się tym nie przejmuję, bo nie sprawdza się to aż tak często. Chociaż ostatnio doubtfule mieli Richards i Upson i oni rzeczywiście nie zagrali. Myślę jednak, że jeśli to kontuzja palca, to mu najzwyczajniej w świecie zaklajstrują. Zresztą nie będę robił zmian w składzie, bo znając moje szczęscie to Defoe walnąłby w tym meczu hattricka. Jeszcze w kwestii tych kwadracików. Pamiętam jak ja zobaczyłem taki przy nazwisku Arbeloy, pomalowany na czerwono, że niby kontuzja. Sprawdzam i "transferred to Real Madrid" :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wszyscy już to zrobili.

- Nieprawda, ktoś mówił, że trzyma to na później...

- Kłamał. Naprawdę myślisz, że N'Zogbia to piłkarz, który da Ci zwycięstwo?

- Mam też Kuyta i Lamparda.

- Pierwszy - nieefektowny, drugi - najlepsze lata ma za sobą. Poza tym, kosztują majątek - pomyśl, co możesz miec za kasę z ich transferów.

- Dziurę w pomocy. Nie, teraz nie ma co.

- Ale opatrz na swoje wyniki! Cały czas oscylujesz w okolicach 45-50. Poza tym, myślisz, że kiedyś zarobisz tyle, by kupic kogoś za tego Jermone'a?

- No, Koegh jest tani...

- I do d*py. Napastnik musi grac w dobrym teamie.

- Ale żeby kupic chocby Sahę za niego, potrzeba wyłuskac aż 3 dodatkowe miliony! Trzeba by z pół składu wymienic, by to jakoś sensownie załatac...

- I o to chodzi.

- To co? Chcesz sprzedac Lampa i Kujta?

- Na początek to całkiem przyjemny zastrzyk gotówki.

- Ale kogo zamiast nich?

- To poczeka. Teraz trzeba wymienic najsłabsze ogniwa.

- Czyli Hangeland.

- Niech będzie. Zamiast niego Baines - od jakiegoś czasu mamy na niego chrapkę.

- OK. Ale Richardsa, Faye'a i Bramble'a chcę zostawic.

- Titusa?!

- Tani, a Wigan może teraz miec zwyżkę formy.

- Ech, będziemy żałowac, ale niech będzie... Teraz kogoś za Jermone'a. Saha i Bent wydają się byc w dobrej formie.

- Chcesz wyrzucic Pampersa?!

- Nie, Pampers jest w miarę perspektywiczny. Defoe już się wystrzelał.

- Myślisz?

- Czasem.

- Będzie na Ciebie, jak znowu strzeli hattricka.

- Na Ciebie też, gdy hattricka ustrzeli Bent.

- Dobra, dobra... To teraz pomoc. Ile nam zostało?

- Raczej ile będziemy mieli. Trzeba wyrzucic N'Zogbię i Younga.

- Younga też? Aston Villa sobie całkiem nieźle radzi.

- Ale Young nie punktuje, a wart jest szmat kasy. Poza tym, punktował dobrze tylko wtedy, kiedy u nas nie grał. Na aut z nim.

- OK, ok... Czyli ile mamy?

- 33,5 mln.

- Ja chcę Fabregasa. Punktuje jak Lamp i Gerrard, a jest sporo tańszy.

- Arshavin wraca.

- Tym lepiej. Będzie więcej bramek.

- Dobra, to jest jeszcze 22,9 mln. Lennon jest do rzeczy, i urodzony 16 kwietnia. To dobra data.

- Bez wątpienia. Bierzemy go.

- Czyli jeszcze 14,8 mln. Trzeba znaleźc sensowną dwójkę.

- Wright-Philips. Zawsze chciałem go miec.

- Zostanie Ci 6,7 mln - kogo za to kupisz? Milner to 7 mln.

- Naprawdę nie widzisz?

- Taylor?

- Aha. Słaby początek sezonu, ale w ostatnich paru meczach punktował nieźle. Poza tym - mało kto go ma.

- Czyli jest skład.

- Aye!

Po takiej rozmowie z sobą samym, Teb Zaradzki przeprowadził rewolucję w składzie, która miała wrócic na drogę ku zwycięstwu, z której nigdy dotąd nie zboczył.*

*

Trzeba najpierw gdzieś wejśc, by móc stamtąd zejśc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg... Znowu przerąbałem na całej linii... ManU i Sunderland 2-2... Załamałem się... Liverpool i Chelsea 0:2... A jako kapitana dałem Torresa który zdobył 2 punkty. Ehh, nie mam za grosz żyłki menadżera. Zobaczymy jak pójdzie Aston Villi z Man City. Oby Agbonlahor lub Milner coś strzelili na otarcie łez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem. Myślałem żeby zmienić, ale nie wyrobiłem się przed deadlinem. Ehh, Liverpool 17 października gra z Sunderland, więc mam nadzieję że strzelą kilka bramek, nie tracąc przy tym żadnej. Albo chociaż żeby nie powtórzył się 'sukces' ManU.

Sprzedałem Agbonlahora który jest dosyć drogi, a nie punktuje zbyt dobrze. W zamian wstawiłem Louisa Sahe(ę?), z Evertonu którzy grają z Wolves.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dawałeś na kapitana zawodnika który gra na wyjeździe z najlepszą drużyną PL?

Może dlatego, że "najlepsza drużyna PL" dostała wcześniej od średniaków z Wigan?

W sumie ja znowu czekam. Nie będę się miotał jak głupi z transferami, tylko po prostu w następnej kolejce zrobię dwa gratisowe. Jedno jest pewne. Kuyt i Rooney muszą się wykazać w najbliższych spotkaniach, bo ich wisi na włosku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja znowu czekam. Nie będę się miotał jak głupi z transferami, tylko po prostu w następnej kolejce zrobię dwa gratisowe.

Według mnie to bardzo dobre podejście. 4 ujemne punkty za każdy nadprogramowy transfer to jednak trochę zbyt duże ryzyko. Ja sam czekałem długo robiąc jeden transfer na kolejkę, pomimo iż moi zawodnicy tanieli na potęgę, a wyniki też nie były zadowalające. W końcu coś zaskoczyło i dwa tygodnie temu zebrałem najlepszy wynik w tym roku, o ile nie w całej mojej historii (coś koło 80 pkt).

Jedno jest pewne. Kuyt i Rooney muszą się wykazać w najbliższych spotkaniach, bo ich wisi na włosku.

Mam podobny problem, ale tylko z Rooneyem. Zastanawiam się czy sprzedać go już teraz i wziąć zawodnika z "najlepszej drużyny PL" :smile:-Drogbę czy jeszcze jedną kolejkę poczekać. Obawiam się, że Rooney po dwóch niezbyt udanych kolejkach może stanieć a po ostatnich stratach liczę każdy grosz.

Swoją drogą jestem bardzo zdziwiony tempem spadku cen moich zawodników:

Cole kupiony za 7 mln od razu strzelił bramkę Liverpoolovi i... staniał. Tydzień później nie zdążył nawet jeszcze nic zrobić, bo West Ham grał w poniedziałek, a już w niedzielę rano jego cena wynosiła 6.8 mln. Później strzelił jeszcze bramki City i Fulham a dalej kosztuje 6.8.

Doyle nie zagrał w pierwszych dwóch meczach i od razu staniał do 5.4 mln. Potem punktował już zdecydowanie lepiej-uzbierał dwa gole i 4 bonus, a dalej nie wrócił nawet do ceny początkowej.

W ogóle wydaje mi się, że w tym roku, w porównaniu z poprzednim jakoś trudniej rośnie wartość piłkarzy. Wręcz przeciwnie jest ze spadkiem cen, ale to tylko moja subiektywna opinia. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...