Jump to content
Sign in to follow this  
Akiro

Rozwiązany: Filmiki zacinają się na każdej przeglądarce

Recommended Posts

Witam. Od kilku dni mam dosyć nietypowy i irytujący problem, który próbowałem już rozwiązać znalezionymi w internecie poradami (włączanie przeglądarek w safemode, reinstall Flasha, restartowanie ustawień przeglądarki, reinstall przeglądarek, wyłączenie pluginów itd.).

Otóż, po uruchomieniu laptopa wszystko działa jak należy - filmiki się nie zacinają i można normalnie korzystać z przeglądarki. Natomiast po upływie kilku godzin filmiki odtwarzane w przeglądarce (i niektóre aplikacje) zaczynają klatkować o ile nie włączę ich na pełnym ekranie. Równocześnie sama przeglądarka też zaczyna wolniej działać (inne programy działają normalnie, podczas gdy przeglądarka dostaje kilku(nasto) sekundowe zwiechy). Byłoby to znośne, ale po pewnym czasie wyskakuje mi jeden z trzech komunikatów (na ogół korzystam z firefoxa):

- plugin-container.exe przestał działać (z tego co czytałem, to FF przechowuje wtyczki w oddzielnym procesie, żeby w razie problemu nie siadała cała przeglądarka) - wyłączają mi się wszystkie pluginy, ale filmiki wciąż klatkują

- wywala mi całkowicie przeglądarkę (okienko z "Wyślij raport o błędach")

- wtyczka shockwave flash uległa awarii - odświeżanie strony nie pomaga - filmik odpali się, a po kilku sekundach ten sam błąd; restartowanie przeglądarki kończy się tym samym rezultatem

Testowałem to też na Chromie i dzieje się to samo (wyłączają się pluginy, pada wtyczka flash, wywala przeglądarkę), z tym że samo "klatkowanie" jest mniej odczuwalne.

Jedynym rozwiązaniem problemu jest restart laptopa, ale problem i tak się powtarza.

Nie jestem tego w stuprocentach pewien, ale wydaje mi się, że sytuacja występuje od kiedy wyczyściłem komputer CCleanerem - pliki tymczasowe, rejestr (mam backupa w razie czego), itp.

Ma ktoś może pomysł na rozwiązanie mojego problemu? Przeinstalowanie systemu/format wolałbym traktować jako ostateczność.

Edit: Problem rozwiązałem - wystarczyło wyłączyć "hardware acceleration" w ustawieniach flasha lub przeglądarki.

Edited by Akiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...