Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

western

Rozwiązany: Pomoc! Wybór TV

Polecane posty

Witam serdecznie. Mam prośbę do obeznanych w temacie TV i piszę na tym forum, jako że 50% czasu z telewizorem spędzam grając na konsoli.

Jakiś czas temu zmieniłem 32" SAMSUNGA na 40" PHILIPS. Ku mojemu zaskoczeniu telewizor nie ma opcji "dopasuj obraz do rozmiaru ekranu" (w zależności od marki TV opcja ta może się nazywać inaczej). Samsung miał. O co chodzi? A no o to, że teraz grając na konsoli (PS3) gry są albo ROZCIĄGNIĘTE i mają poucinane rogi (zgroza!!!) albo wyświetlają się w małym OKIENKU na środku TV (podwójna zgroza!!!). Oczywiście nie wszystkie. Sporo gier jest w takiej rozdzielczości, że można to obejść i działa dobrze. Jednak w większości nie można i to jest ogromny mankament. Przełknąłem to i TV oddam rodzicom. Oni nie grają w PS3 (nie wiedzą co tracą ;) Sam natomiast chcę kupić "szkiełko" w rozmiarze 40" - 42". Cena około 2,500 zł.

Teraz potrzebuję pomocy kogoś, kto jest w temacie, a może sam ma któryś z modeli, nad którymi się zastanawiam? Czy mają opcję SKALOWANIA, czyli dopasowania obrazu do wielkości ekranu? No i po prostu, który jest najlepszy? Bardzo bym prosił o podpowiedź, bo może być ona mega pomocna. Z góry serdeczne dzięki i pozdrawiam. Aha i proszę nie sugerować się sklepami, do których podałem linki, są w internecie tańsze oferty.

A więc tak.... Pierwszy jest Samsung:

http://www.mediaexpert.pl/telewizory-led/telewizor-led-3d-samsung-ue40h6650,id-225081?gclid=COjp2sfJvsECFQXmwgodQwkAyg#tab_description

lub SONY:

http://www.mediamarkt.pl/telewizor-sony-kdl-42w805a,id-858540?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

albo LG:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lb731v.bhtml#opis

i jeszcze jako ciekawostkę Samsung UHD. Czy to ma w ogóle sens w takim rozmiarze?

http://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40hu6900.bhtml#opis

To już wszystko. Zastanawiam się nad którymś z tych modeli. Jeżeli ktoś miałby czas i pojęcie w temacie bardzo proszę o podpowiedź. Który jest najlepszy zarówno do grania jak i oglądania TV? A może jest coś w podobnej cenie, co bije te telewizory na głowę? Jeżeli tak, to jaki to model?

Jeszcze raz z góry dziękuję jeżeli ktoś miałby chwilę czasu żeby doradzić. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego ale nie tędy droga niestety. Mam troszkę pojęcie o sprzęcie, gdyż jest to moje małe hobby. Po prostu nie dopatrzyłem tego kupując tego Philipsa gdyż nie spodziewałem się, że teraz jakiś Tv może tego nie mieć. PS3 mam podłączone normalnie przez hdmi. Philips po prostu nie ma takiego skalowania. Juz się z tym pogodzilem (i próbowałem już wszystkiego). Jednak ciekawi mnie co innego. Jak sądzisz, który z tych tv jakie podałem w linkach jest najlepszy? Założyłem temat, bo nie mogę się zdecydować. Myślę, że są to w miarę dobre Tv i w okolicach 2,500 ciężko o coś lepszego, ale nie wiem, który będzie the Best. Dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UHD sobie odpuść. Nie wykorzystasz na chwilę obecną i właściwie to nie wiadomo kiedy. A po za rozdzielczością ten samsung nie oferuje nic. Wolna matryca, plastikowe kolory i przeciętna jakość wykonania.

W8 od Sony to dobry telewizor, o LG zbyt wiele nie wiem. Możesz się też zastanowić nad Panasonic AS650 / ASM651. I wybrać kierując się designem, ceną i wyposażeniem :) Panas wypada lepiej od Sony jeżeli chodzi o SmartTV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci kolego. Trudno się mówi, trzeba zamknąć ten temat i zdecydować samemu. W takim tempie jak pomagają na tym forum doczekalibyśmy się w sklepach telewizorów Super Hiper Mega Ultra HD zanim bym się zdecydował na któryś z podanych w moim poście ;) Trzeba poświęcić sobotę i pojechać na sklepy w poszukiwaniu jakości samodzielnie. Pozdrowienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tą sobote w tym kraju zbyt wiele nie znajdziesz. Nie zauważyłem wcześniej tematu, teraz chętnie pomogę. Co do tempa pozostałych, musisz wziąć poprawkę na to, że to raczej forum komputerowe. W sprawie myszki, słuchawek, czy podzespołów komputerowych Ci ludzie nigdy nie zawiedli ;)

To może standardowe pytania:

1. Będziesz korzystał z 3D?

2. Zależy Ci na smartTV (internet, aplikacje, polecenia głosowe)?

3. W jakim oświetleniu najcześciej korzystasz z TV? Godziny wieczorne, przy zgaszonym świetle / z światłem sztucznym; czy może w ciągu dnia, światło naturalne; oba?

4. Często oglądasz TV pod kątem, czy raczej wyłącznie na przeciw ekranu?

5. W co ostatnio grywasz na PS3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :)

Od razu odpowiadam:

1. Nie (ale tv, nad którymi się zastanawiam mają ten zbędny bajer)

2. Średnio mi na tym zależy, choć to akurat może się przydać, wiec im szybszy smart tym lepiej

3. Z tv korzystam w różnym oswietleniu :) że tak powiem i w dzień i wieczorem, czyli zdecydowanie oba

4. W moim pokoju kąt nie jest duży, no ale tv to raczej urządzenie uniwersalne i może, np. po przeprowadzce będzie inaczej ustawiony. No ale teraz duży nie jest.

5.Tu nawet się nie będę rozpisywał, bo we wszystko. Ostatnio Fifa, Metro, Resident Evil, Castlevania. Gier mam sporo. Dlatego chcę wymienić tv. Jak już pisałem, mój obecny nie ma opcji "dopasuj obraz do wielkości ekranu" i albo muszę się pogodzić z poucinanymi rogami, albo z grą w okienku na środku telewizora. Oczywiście nie we wszystkich grach. Zależy od rozdzielczości tychże.

Poza tym TV chcę kupić z Ps4 wiec nie chcę "pomyłki" tylko dobrego sprzetu i dlatego dodatkowo postanowiłem poszukać porady u osób, których hobby to elektronika użytkowa, gry i komputery, czyli takich jak ja :)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za chęci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...