Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SIlveRv1

Problem z internetem

Polecane posty

Witam. Problem w tym, że po formacie komputera, LTE z cyfrowego polsatu nie działa z prędkością, którą miał na początku. Podam na przykładzie pobierania jakiegoś pliku. Wcześniej prędkość pobierania to około 2 mb/s teraz 400-500 kb/s, całkiem spory spadek. Pomyślałem, że to może wina avasta, ale to nie to. Czy może być to brak jakiegoś sterownika ? Pytałem się dostawcy czy to po prostu nie problem z lokalizacją... noo jednak jest to radiówka tak ? Ale powiedział, że to nie problem z ich strony, bo sprawdzili odległość itp. poza tym gdy brałem LTE obsługa tego ich punktu powiedziała, że będzie działał bez problemu. No i tak było... do formatu ;/ Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na speedteście prędkość jest sporo wyższa niż przy pobieraniu innych plików, to problemem nie jest łącze. Sprawdzałeś szybkość pobierania na tych samych plikach? Może problem nie jest u Ciebie, tylko jest po stronie serwerów, które hostują pliki, które pobierasz.

90 dBm mieści się w typowym zakresie. Nie jest to wartość optymalna, ale przy takim sygnale LTE powinno jakoś działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że restrykcje zostały ustawione na sztywno na protokoły/porty itp. Zwłaszcza protokoły.

Zresztą autor tak ogólnie napisał o swoim problemie (brak wzmianki o ww.), że można jedynie spekulować o powodach, zwłaszcza, iż wyniki speedtesta raczej wykluczają problem z zasięgiem/sprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że niestety jest traffic shaping ze strony Cyfrowego Polsatu - z ciekawości rozejrzałem się po forach (i komentarzach).

Okazuje się, że całkiem sporo jest skarg:

- na blokowanie w ogóle usługi (bo ściągnięcie nowszych gier ze Steama, Origina to abuse) po przekroczeniu 30/50 GB w miesiącu

- blokowanie przepustowości w ruchu (Steam, usługi cyfrowe)

Zważywszy, że koszt planów 50 GB w innych krajach to potrafi być 100 euro wzwyż, wcale mnie to by nie zdziwiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...