Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

[Debian] konfiguracja WiFi

Polecane posty

Tak, tak, to kolejny temat związany z tym, że biorę się za linuxa :P

Kurczątko, przeleciałem masę for i tutoriali o tym, jak skonfigurować na debianie WiFi, no ale nie idzie. Mam kartę Realtek 8192SE, która ponoć wymaga wgrania sterowników, więc użyłem komendy

modprobe rtl8192se

Niestety konsola wyrzuca mi komunikat, że takich modułów nie znajduje. System za to przy sprawdzaniu różnymi komendami kartę wifi mi znajduje. Sprawdzenie komendą

ifup wlan0

wyrzuca natomiast, że w ogóle nie wie, co to "wlan0".

iwconfig

rzuca w obu przypadkach "no wireless extensions".

Siedzę już godziny przy tym i nic :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff confused_prosty.gif a jest jakiś dobry, nie za trudny Linux nie będący Ubuntu, na którym mógłbym się uczyć tych systemów, a który nie sprawi mi takich problemów i którego będę mógł zainstalować? Bo przy takim Archu np. stawałem już przy instalacji (tam konsolowa), bo w pewnym momencie oczywiście mimo konfiguracji wifi testowe połączenie z google.com nie dochodziło do skutku i nie mogłem lecieć dalej. Debian był chociaż o tyle miły, że zainstalował się z płyty bez neta.

PS. Ten link z Twojego pierwszego posta średnio rozwiązuje sprawę, bo po uzupelnieniu etc/APT/sources.list tak jak tamtam i zadaniu wygrania firmware'u realteka, Debian po prostu próbuje połączyć się ze strona, ktora dopisuje do sources.list, co oczywiście mu się nie udaje, bo nie mam Neta :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz ściągnąć paczkę .deb ze sterownikami, przenieść ją na jakimś nośniku USB i zainstalować ręcznie. Na debianie Squeeze będzie to wymagało dodatkowo backportów z jądrem i pewnie innymi rzeczami. Na Wheeze powinno pójść bezproblemowo.

Innym sposobem jest instalacja sterowników ze źródeł - można je pobrać stąd, ale to może pójść albo bardzo prosto, albo może to być droga przez mękę. Przydatny może być ten temat.

Niestety obawiam się, że może być ciężko znaleźć dystrybucję, która ma paczki z tymi sterownikami dostarczone na płycie instalacyjnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie nie dam rady na tym laptopie. Zawsze przy którymś kroku gdzieś tam wyskakuje jakaś rzecz w opisie, która jest opisana w stylu "teraz zrób to i to", a ja oczywiście nie mam pojęcia co mam zrobić. Jeszcze popróbuję na podstawie tych linków, a jak nie to ostatnim moim wysiłkiem na tym kompie będzie skuteczne odinstalowanie Linuxa, żeby mnie LILO nie irytowało przy każdym uruchomieniu.

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...