Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PostrachWsi

PS4 czy komputer

Polecane posty

Witam, zastanawiam się nad kupnem sprzętu do grania. Rozważam 2 opcje:

-Komputer stacjonarny za 3000zł (resztę sprzętu mam, monitor LG Flatron E2241)

-PS4, mam tv toshiba 32 1980x1080 SMART

Co polecacie? Komputer teraz mam taki przeciętny (60fps, grałbym na nim tylko w lola)

I jeszcze jedno pytanko, czy za internet w ps4 trzeba płacić? I czy ps4 zjada dużo mb podczas gry przez neta(radiowy net :v)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudno porównywać komputer z konsolą, tak jakby motocykl z samochodem.

Sam Internet w PS4 jest za darmo - możesz wysyłać wiadomości i przeglądać neta. Zapłacisz za to za multiplayer. Zużycie danych zależy od gry, mniej więcej na poziomie przeglądania stron przez taki sam czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Komputer stacjonarny za 3000zł (resztę sprzętu mam, monitor LG Flatron E2241)

Nie jestem zbyt kasiasty

Welp.

Jeśli przyjmiemy, że "gra to gra" tańszy będzie PC, na którym masz indyki, flashówki, humble bundle, steam sales i darmówki. Nówki mają też przeważnie niższą cenę niż na next genach. Ale to bardzo subiektywna sprawa i trudno komuś radzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zapytam tak:

Nie jestem zbyt kasiasty, tańszy bedzie ps4 czy komp, chodzi mi o wykupienie multi gier itp

Jeśli chodzi o zakup dobrego kompa na nextgeny to wychodzi drożej niż PS4 (mówię o PC gdzieś w granicach 2500 zł, zaś PS4 około 1700-1800). Ale gry to już inna sprawa, najlepszy przelicznik cenowy ma PC (często promocje Steamowe, często trafiające się darmowe gry jak darmowe prezenty od EA, Bundle, do tego nie musisz płacić za rozgrywkę w trybie multiplayer np. w serii Battlefield.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelicz sobie, kupujesz 10 gier ps4 za 250 zl, 2500 zl, kupujesz 10 gier na pc 1200 zl :P a nie wspomne o steam sales i humblach bundlach, moze to nie premiery, ale gry za grosze, w sumie teraz nba 2k15 sprawdz sobie ceny preorderow na ps4, ja na pc wylapalem za 97 zl z dlc :P kompa oplaca sie jesli grasz bardzo duzo i lubisz rozne gry, ps4 raczej jesli lubisz sie skupic na paru grach i je maksowac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówicie jakby na PS Store nie było wyprzedaży i przecen. Do tego dochodzi PS Plus, gdzie za 200 zł. na rok dostajesz co miesiąc dwie gry za darmo. Na razie nie ma szału, bo PS4 jest stosunkowo nowe i wrzucają głównie indyki, ale z czasem będzie lepiej. Poza tym konsolowe gry można po przejściu sprzedać, a ceny gier z obecnej generacji długo się utrzymują na zbliżonym poziomie. Kupisz grę za 250 zł. a za miesiąc ją sprzedasz za 200, grę na PC kupisz za ~110-130, przypiszesz do Steama i tyle ją widziałeś. Takie bezpośrednie wyliczania nie mają sensu.

Wybór sprzętu do grania jest decyzją czysto subiektywną i nie ma się co pytać na forum o porady. Przelicz, przekalkuluj, porównaj sobie cechy platform (kontroler, ilość potrzebnych ci funkcji itd.) i sam wybierz. Każdy doradzi ci to co sam by zrobił, a nie to co tobie będzie odpowiadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze raz przeczytać post b3rta:

konsolowe gry można po przejściu sprzedać, a ceny gier z obecnej generacji długo się utrzymują na zbliżonym poziomie. Kupisz grę za 250 zł. a za miesiąc ją sprzedasz za 200

Jedyna wada, to gdy nie chcesz odsprzedawać gier. Wtedy jest drogo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam wybrał ps4 a za resztę budżetu będziesz mógł kupić sobie jakieś gry no i nie będzie płaczu, że omijają mnie gry takie jak uncharted 4, bloodborne i inne. A PS+ oprócz samej możliwości gry online daje też inne profity jak kolega wyżej wspomniał: promocje, co miesiąc jakies darmowe gry i savy gier w chmurze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zdecydowałem się jakieś 4 msc temu na PS 4:) moja pierwsza konsola od Ps1.Też długo upierałem się że lepiej grać na PC ale po zakupie PS 4 mogę polecić konsole każdemu.Jeśli chodzi o gry używane to spokojnie można wyrwać od 100-150 zł.Co do PS plus to wychodzi miesięcznie 16 zł przy zakupie plusa na rok więc nie jest to dużo raczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę też, że na PS4 powstanie pewnie sporo dobrych exclusivów, tak jak na PS3 (Uncharted, Heavy Rain, The Last of Us i parę innych). Ale na konsoli nie zagrasz w np. RTS-y. Ceny gier to inna sprawa, ale kupując jeden premierowy tytuł za ok. 250 zł, możesz go po miesiącu wymienić na inną premierową grę. A ją na kolejną smile_prosty.gif W ten sposób może wyjść nawet taniej niż na PC, chociaż tu gry są tańsze, ale ich nie wymienisz ani nie sprzedasz.

A no i konsola jest tańsza. Za to do FPS zawsze lepsza jest myszka (przynajmniej dla mnie).

Proponuję jeszcze raz przeczytać post b3rta:

konsolowe gry można po przejściu sprzedać, a ceny gier z obecnej generacji długo się utrzymują na zbliżonym poziomie. Kupisz grę za 250 zł. a za miesiąc ją sprzedasz za 200

Jedyna wada, to gdy nie chcesz odsprzedawać gier. Wtedy jest drogo.

Kupiłem używane PS3 na początku roku z 15 grami i zostawiłem jedynie 2, które były warte uwagi. A resztę wymieniałem na kolejne gry smile_prosty.gif

Nie da się konkretnie powiedzieć co lepsze. Trzeba pójść na jakieś kompromisy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam PS4 i PC.

Koszty :

PS4:

- konsola (1,8 tyś)

- 10 gier (ok. 2,5 tyś zł)

- PS + (200 zł)

Bardzo dobry wybór dla ludzi, którzy mają swoje serie gier, czyli np. Uncharted, Battlefield , Call of Duty itd. Co oznacza, że kupują grę żeby ograć ją w 100%. Dużo tytułów godnych uwagi + to co jeszcze wyjdzie, do tego MOVE, gdzie można się bardzo dobrze bawić samemu jak i ze znajomymi. Przyjemność płynąca z grania padem, moim zdaniem najlepiej gra się padem w PES/FIFA, ale w inne gry równie przyjemnie. Konsola jest potrzebna takim ludziom głównie do grania, a nie potrzebują urządzenia o wszechstronnych zastosowaniach jak PC.

PC:

- Skrzynka ( 5 tyś zł)

- 24 Gry Premierowe (ok. 2,2 tyś zł)

Komputer ma bardzo dużo zastosowań, bo można go używać zarówno do pracy jak i zabawy, czy też swobodnego serfowania po internecie. Tytułów na komputery jest multum i o wiele więcej niż na konsolę. Grafika przewyższa konsolową, ale nie do końca o to chodzi. Chodzi o radość płynącą z gry, która jest równie dobra jak na konsoli. Zaletą komputera jest to, że możemy sobie podpiąć pada i mam konsolę z komputera smile_prosty.gif

Co raz więcej firm tworzy gry, aby ludzie mogli grać padem na komputerze co moim zdaniem jest rewelacyjnym pomysłem jednakże nie jestem w stanie poczuć tej magii, którą czuję, gdy trzymam pada w ręce i gram na konsoli, a przecież trzymam tego samego pada.

Podsumowując:

Koszta zestawu z komputerem wartym 3 - 3,5 tyś zł :

- PS 4 ----> 24 gry + PS + -------> 7,8 tyś zł

- PC -----> 24 gry -----> 5,2 - 5,7 tyś zł tyś zł

Koszta mojego zestawu:

- PS 4 ----> 24 gry + PS + -------> 7,8 tyś zł

- PC -----> 24 gry -----> 7,2 tyś zł

Zabawa (radość płynąca z gry) :

- PS4 ----> 9/10

- PC ------> 9,5/10

Oszczędność :

- PS 4 ------> - 2,1 - 2,6 tyś zł

- PC ------> kwota wyżej w kieszeni, za którą można kupić jakąś część do komputera lepszą smile_prosty.gif

Ogółem :

Sam miałem taki dylemat co wybrać i jednak wybrałem obydwie rzeczy, ale jeśli miałbym już wybierać to pierwsze byłby komputer ze względu na więcej zastosowań smile_prosty.gif

Wybór należy do ciebie smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś i nie jesteś tu od tego by mnie upominać i widocznie nie zrozumiałeś co chciałem wyrazić dając lepszą ocenę dla PC, a kierowałem się tym, że założyciel postu ma komputer... Mówiąc wprost porównywałem tylko grę padem, a jak dobrze wiesz PC ma coś takiego co się nazywa myszką i klawiaturą....

Skoro kolega zakładający ten post posiada komputer to zakładam, że lepiej mu będzie grać używając klawiatury i myszki niż pada, który po prostu trzeba się sporo uczyć, aby mieć skilla w grach, a w szczególności FPSy co strasznie zniechęca, a do tego na konsolach LOLa nie ma...

Moja opinia jest taka, iż lepiej się gra myszką i klawiaturą niż padem, ale porównując pad PC vs pad PS 4 wiadomo, że zwycięzcą jest PS4, ale są również gry na PC, w których pad działa znakomicie, a nie ma ich na PS 3 ani PS 4 np. ETS 2.

Znam również osoby, które kupują komputer, bo będą ściągać piraty choć jestem temu przeciwny to z drugiej strony twórcy sami sobie zasłużyli tym, że wypuszczają gry, które są zbugowane, a potem gigabajty aktualizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak realistycznie:

Komp będzie ci się pierniczył non-stop, z czasem działa coraz gorzej i wzrastają wymagania gier, porty gier konsolowych są coraz gorsze i tak naprawdę megapc opłaca się w przypadkach:

1. Nie masz określonej kwoty do wydania, ale stałe dochody

2. Kochasz indie nad życie

3. Po prostu na komputerach się dobrze znasz, używasz ich nie tylko do grania, a grzebanie w sprzęcie narzędziami ci nie straszne.

4. Chcesz kupować gry z domu

5. Masz gdzieś prawo i twórców i piracisz na potęgę, trudno zaprzeczyć.

A pamiętaj, że i słaby PC często się do ciekawostek nadaje.

Konsola ma ograniczenia, używając telewizora wcale dobrze ci się grało nie będzie (zapewne), gry są droższe w momencie premiery, gra przez internet kosztuje, produkcji jest po prostu mniej, multiplayer nie dorasta do pięt PC w większości przypadków, jakiekolwiek poprawki i aktualizacje przechodzą przez żmudne procesy opóźniające ich udostępnianie dla użytkowników.

Konsola opłaca się, jeśli:

-Nie przeszkadzają ci techniczne ograniczenia (brak 1080p, brak 60fps, kiepskie multi)

-Grasz przede wszystkim i praktycznie tylko w blockbustery (wielkie gry od wielkich ryb)

-Wydajesz pieniądze w krótkich, acz intensywnych kawałkach czasu kilka razy do roku\masz ich za dużo

-Nie jarasz się strategiami czy klasycznymi erpegami, ale oglądając materiały z nowego Guilty Geara masz już wilgotne krzesło

-Zamierzasz przemieszczać się ze sprzętem

-Jesteś sprzętowym laikiem

-Nie przeszkadza ci wyraźnie poczucie bycia obrzynanym z kasy przez producentów sprzętu (opłata za korzystanie z internetu, za który wiadomo, że i tak musisz płacić? Brak wstecznej kompatybilności kontrolerów? Brak wstecznej kompatybilności - i wiem, że to nie tak hop siup do zrobienia - gier?)

-Nie straszne ci używane wszystko

Powiem tak: mam PC, którego od zawsze nienawidzę i xboxa 360, którego nie używam od wieków (o wiele wcześniej niż zapowiedziano w ogóle nową genereację). Ja na miejscu osoby z takim dylematem kupił konsolę i na słabym pececie grał w Quake'a Live.

Miłego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp będzie ci się pierniczył non-stop, z czasem działa coraz gorzej

Bzdura.

Chcesz kupować gry z domu

A o PS Store słyszałeś?

używając telewizora wcale dobrze ci się grało nie będzie

Też bzdura.

kiepskie multi

To też.

Zamierzasz przemieszczać się ze sprzętem

To sobie policz: Telewizor 42" + Xbox + zasilacz + pad, albo laptop + myszka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...