Jump to content
Sign in to follow this  
Zabraniam

Pendrive 8 Gb wykrywany jako 4mb

Recommended Posts

Mam Pendrive firmy Kingston o pamięci 8Gb jednak kiedy ostatnio chciałem go użyć okazało się, że pokazuje się jedynie 4Mb pamięci. Nie można wrzucić na niego większego pliku. System Windows 8.1. Wcześniej Pendrive działał bez zarzutu. Oczywiście formatowałem go kilka razy używając różnych systemów plików, ale jedyne co uzyskiwałem to zmniejszenie pamięci o kilka bajtów.

Edited by Zabraniam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. włóż pendrive do usb, wpisz w wyszukiwarce windows - Zarządzanie dyskami i zobacz ile masz miejsca wydzielonego na swoim pendraku. Jeżeli będziesz miał możliwość wydzielenia większej ilości niż 4Mb to utwórz dysk 8Gb i po problemie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainstaluj program HDD Low Level Format Tool i nim sformatuj. Kiedy program skończy formatować musisz jeszcze sformatować usb tak jak zwykle czyli lewy klik na dysku i formatuj. Powinno pomóc.

Edited by Aalard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,

Ewentualnie możesz spróbować użyć aplikacji która znajduje się już na Twoim komputerze - diskpart, jest to integralna część systemu Windows.

Żeby sformatować pendrive, należy postępować zgodnie z kilkoma krokami:

1. uruchamiasz wiersz poleceń - możesz to zrobić wciskając na klawiaturze kombinację Windows + R, lub Start -> uruchom, a następnie wpisać: cmd

2. W otwartym oknie wpisujesz diskpart

3. Teraz otworzy się kolejne okno, tutaj należy wpisać: list disk

4. Pojawi się lista dysków fizycznych wraz z ich wielkością -> tutaj KONIECZNIE musisz uważać który dysk wybrać. Najłatwiej to sprawdzić po rozmiarze dysku. Pendrive powinien mieć 8GB - jak już znajdziesz odpowiedni dysk, wpisz komendę: select disk x - gdzie x, to numer Twojego dysku widoczny w poprzednim menu.

Dodatkowo, możesz ponownie użyć komendy: list disk - przy wybranym dysku pojawi się symbol gwiazdki (*)

UWAGA: W kolejnym kroku, przystępujemy do zerowania nośnika. Musisz się upewnić na 100% że wybrałeś WŁAŚCIWY dysk, w przeciwnym wypadku możesz utracić dane w komputerze.

5. Kiedy już wybrałeś dysk, masz dwie opcje: wpisać komendę clean lub clean all

Teoretycznie powinna wystarczyć pierwsza. Czyszczenie zajmuje kilka sekund. W przypadku problemów, można użyć drugiej komendy, tutaj jednak czyszczenie może zająć nawet kilkadziesiąt minut.

6. Kiedy już uporasz się z czyszczeniem dysku, wydaj komendę: create partition primary - utworzy ona nową partycję na dysku

7.Teraz należy sformatować pamięć: format fs=fat32 quick lub format fs=ntfs quick zależnie od wybranego systemu plików. Można też pominąć słowo quick, chociaż ja osobiście odradzam - proces formatowania znacząco się wtedy wydłuży, a raczej większej korzyści dzięki temu nie osiągniemy :)

8. Teraz pozostaje tylko aktywować partycję komendą: active oraz przypisać literę: assign

9. Pendrive powinien być teraz widoczny w systemie i o ile nie został wcześniej uszkodzony w inny sposób, najprawdopodobniej wyświetli deklarowany przez producenta rozmiar.

Na koniec, po raz kolejny zaznaczę - upewnij się, że wybierasz prawidłowy dysk, lepiej coś sprawdzić 2, 5, czy 10 razy, niż później żałować smile_prosty.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...