Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

No Man's Sky

Polecane posty

Dnia 4/23/2016 o 11:16, 2real4game napisał:

Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w NMS będzie grało znacznie więcej osób. Znacznie więcej. Także może się pojawić spora grupa graczy, która będzie tylko i wyłącznie odkrywała nowe układy.

Poki co Elite Dangerous sprzedal sie w liczbie ponad 1.4 miliona sztuk (dane ze stycznia 2016). Moze dzieki duzo glosniejszej niz w przypadku ED akcji marketingowej, kolorowej grafice i bardziej casualowej rozgrywce NMS sprzeda sie lepiej, ale tez jakos nie sadze, zeby gracze byli w stanie odkryc wiecej niz tylko maly wycinek galaktyki. No i to co budzi moje najwieksze watpliwosci w zwiazku z ta gra, to brak trybu multiplayer uniemozliwiajacy eksploracje planet razem ze znajomymi. Biorac pod uwage rozleglosc odkrywanego samotnie wszechswiata, to nawet ta urokliwa, kolorowa oprawa graficzna moze nie wystarczyc, by po raz dwusetny ladujac na jakiejs planecie wciaz czuc podekscytowanie tajemnicami, ktore ma ona do zaoferowania. A jesli dodamy do tego dosc uproszczone mechanizmy rozgrywki i jej powtarzalnosc, to z ekranu moze zaczac wiac nuda. Nieobecnosc znajomych w grze wcale nie pomoze w jej rozwianiu... Ja pewnie poczekam do przeceny, tym bardziej ze gra wymaga poswiecenia jej sporej ilosci godzin, a nie jestem pewien czy w tej chwili starczyloby mi czasu na dotarcie co centrum galaktyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej premiery tym odnoszę większe wrażenie, że gra jednak będzie bardzo uboga... Cały ten kreacjonizm, losowość świata imponuje, ale czy będzie w tej grze co robić oprócz całego tego latania tu i tam? Spore też miało być rewolucją...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w drugą stronę - wcześniej byłem bardzo sceptycznie nastawiony, ale im więcej pokazują, tym bardziej mnie to ciekawi i się podoba. Mam tylko nadzieję, że lore będzie ciekawy i jakieś misje się pojawią (bo w końcu jak mam zdobyć nowe statki? Wymyślić? Znaleźć i ukraść? Znaleźć i kupić?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, no ale coś powinno pchnąć gracza do zwiedzania danych miejsc czy rodzaju, bo z powietrza się to wszystko nie będzie brało przecież :P no bo jakoś wątpię, żeby każda odwiedzona planeta miała jakieś życie i plany budowy statków, raczej mam nadzieję na jakieś indykacje albo zachęty do odwiedzenia konkretnego zakątka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakoś tak parę dni przed premierą po zobaczeniu obu wycieków jakoś mój hype train zwolnił i jestem bliski kupienia gry za miesiąc/dwa w jakimś komisie bo coś czuję, że sporo ich tam zalegnie.
Niby wszystko dobrze wygląda, zgodnie z obietnicami twórców, dostajemy to czego oczekiwaliśmy czyli symulator spacerowania po losowo generowanych planetach. Tylko jako po ~300/40h mam mieć wszystko ulepszone na maksa to jak na "nieskończony" wszechświat to troszkę mało mimo wszystko. Na ten moment gra wyglądała jak Spore, fakt faktem wciągnąłem się w nie na 50h, ale jakoś nie mam ochoty kupić drugi raz tego samego. No i ta cena troszkę mnie zniechęca (ktoś u nas to wydaje w normalnej cenie na PC?)
Chyba jednak kupię sobie overwatch na PS4 bo coś czuję, że starczy mi na dłużej, a zamiast NMS będę męczył dalej kerbale, Space Engineers i może sprawię sobie NMS2D czyli starbound

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Syskol napisał:

losowo generowanych planetach

proceduralnie generowanych planeta. Co coś całkiem innego niż losowo, bo losowo, to mógłbyś dostać jakieś śmieszne twory asteroido-podobne, a nie planety. No i świat nie jest nieskończony.

Osobiście obejrzałem sobie tylko kawałek materiałów, gdzie gościu powiedział, jak 'wyexploitował' zdobywanie paliwa, żeby dotrzeć do centrum galaktyki. Poza tym typ wyraża się o produkcji tam bardzo pozytywnie, więc nadal z ciekawością wyczekują premiery. Jeszcze tylko tydzień i będę mógł pospamić filmikami z gameplayu :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Syskol napisał:

ktoś u nas to wydaje w normalnej cenie na PC?

Eee... dziwne pytanie. Przecież tego u nas nikt nie wydaje na PC, więc skąd pytanie o cenę? Planuję niedługo zakup PS4 (jeszcze czekam na specyfikację tej nowej wersji konsoli). Jesli NMS będzie zdobyć pozytywne opinie, biore na konsolę. Tam jest pudełkowa, a nawet limitka z artbookiem - to jedyna słuszna wersja, a nie jakiś digital za prawie taki sam hajs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aliven napisał:

Więc danie  ponad 200zł na konsolę jest ok ale już na PC szukamy w normalnej cenie? 

Na konsoli kupujesz, przechodzisz i sprzedajesz z niewielką stratą, na PC kupujesz, przypisujesz do Steama i albo bawisz się w sprzedaż konta albo tyle widziałeś swoje pieniądze. Także kupowanie gier na PC =/= kupowanie gier na konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kupowanie gier na PC/konsole zawsze ma swoje wady i zalety. Aczkolwiek to nie jest chyba miejsce na takie dyskusje.

Co do NMS - oglądaliście jakieś spoilery od tego gościa, który kupił wcześniejszy dostęp za 1200dolców? Ja tylko kawałek, podoba mi się koncepcja 'nadrasy', natomiast nie podoba mi się, że w ich bazie można praktycznie za darmo, bez ograniczeń i w nieskończoność ulepszać swój ekwipunek, uczyć się słów i zdobywać rzadkie materiały (specjalne paliwo). Mam nadzieję, że łatki pierwszego dnia coś zmienią w tej kwestii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ktoś już doszedł do końca galaktyki w 30h ale twórcy mówili wcześniej o wszechświecie a nie o jednej galaktyce i że po dojściu do centrum będziemy mogli przenieść sie dalej do galaktyki która będzie bliższa naszym upodobaniom czyli jeśli dużo walczyliśmy to później trafimy do galaktyki gdzie walki jest więcej. Przynajmniej tak twierdzili twórcy w wywiadzie dla ign'u bodajże.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, b3rt napisał:

Na konsoli kupujesz, przechodzisz i sprzedajesz z niewielką stratą, na PC kupujesz, przypisujesz do Steama i albo bawisz się w sprzedaż konta albo tyle widziałeś swoje pieniądze. Także kupowanie gier na PC =/= kupowanie gier na konsole.

Eee czemu miałbym sprzedawać? Nie mam konsoli ale jakbym kupił sobie takiego Fajnala na nią to bym jednak chciał go zatrzymać. Więc nie mów, że to jakiś odgórnie narzucony standard. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, aliven napisał:

Eee czemu miałbym sprzedawać? Nie mam konsoli ale jakbym kupił sobie takiego Fajnala na nią to bym jednak chciał go zatrzymać. Więc nie mów, że to jakiś odgórnie narzucony standard. 

To nie jest odgórnie narzucony standard tylko fakt. Kupując fizycznie grę na konsolę jesteś właścicielem danej kopii i robisz z nią co chcesz. Na PC, korzystając ze Steam/Origin/Uplay kupujesz licencję na korzystanie z oprogramowania. Dwie różne rzeczy, stąd też różnice w cenie. To że ty nie sprzedajesz "bo coś tam" nic tu nie zmienia. Ale tak jak pisał ktoś tam wyżej, to nie temat na takie rozmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Youtube i pokrewne media przetacza sie wlasnie kupoburza zwiazana z NMS. Okazalo sie, ze Sony zglasza naruszenie praw autorskich w przypadku wrzuconych na YT filmow, w ktorych jutuberzy w oparciu o wyciekniety material krytycznie wypowiadaja sie o grze, wytykajac takie rzeczy jak pustawe planety, ktore nie przypominaja tych pokazanych na materialach promocyjnych, bugi, duzo mniejszy od zapowiadanego wszechswiat, slaba optymalizacje, "naprawiajaca" gre premierowa latke i brak udostepnienia recenzenckich kopii gry przed premiera NMS. Co ciekawe, Sony zglasza naruszenie praw autorskich nawet w przypadku tych krytycznych materialow, w ktorych nie ma pokazanej ani sekundy rozgrywki z wycieknietej wersji gry. Kazde z takich zgloszen jest oznaczone jako manual, czyli nie odpowiada za nie zaden odgorny skrypt. Ktos z Sony zadal sobie trud, zeby scigac niepochlebne opinie o grze, ktore moglyby wplynac na jej gorsza sprzedaz. Jednoczesnie filmy, na ktorych ludzie mowia o tym, jak swietnie zapowiada sie NMS i jak bardzo nie moga sie doczekac jego premiery nie spotykaja sie z podobnymi reperkusjami... W polaczeniu z faktyczna rezygnacja przez Sony z wysylania do recenzentow kopii NMS przed premiera gry i ostatnim zamieszaniem z przygotowywanym patchem Day 1, wprowadzajacym troche znaczacych zmian do znajdujacej sie juz podobno w zlotym statusie gry wyglada to dosc... kontrowersyjnie. 

EDIT:

Ogladam wlasnie stream NMS (wersja PS4) na kanale Eurogamera. Jakies 45 minut za mna i poki co jest srednio. Pierwsze co rzucilo mi sie w oczy: koles rozwala z broni wyrastajaca z zniemi skale o rozmiarach okolo 4x4 metry, rozwalil prawa strone, rozwalil podstawe, a lewa strona wisi sobie spokojnie w powietrzu i ma grawitacje gdzies. Mmmm... ok. Koles wchodzi w orbite planety, leci przez pas sporych asteroid, strzela w jedna, ta rozpada sie na jakies 10 kawalkow, ktore w ciagu sekundy rozplywaja sie w prozni. Tekstury podloza sa strasznie brzydkie, a animacja trawy jest paskudna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już ograł tytuł? Bo jetem niemało napalony na tę grę ale co po chwila dostaję w twarz kolejnymi negatywnymi faktami jej dotyczącymi. Rzecz w tym że mało z tych faktów prezentowanych jest przez osoby faktycznie grające już w grę. Żadnych gameplay'ów jeszcze nie widziałem, ponieważ zwyczajnie nie miałem kiedy. Byłoby miło gdyby ktoś podzielił się własnymi wrażeniami odnośnie NMS z perspektywy gracza a nie obserwatora całego tego zamieszania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w końcu musiał obejrzeć jakiś gameplay, może to upewni mnie co do zakupu bądź jego braku. A jeśli NMS okaże się klapą to pozostanie mi czekać na Andromedę :(
Wielka szkoda będzie jeśli ta gra okaże się niewypałem, już widziałem siebie "marnującego" cały najbliższy weekend na eksplorowanie nieodkrytych planet.




 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felixuss

No to lap nagranie streama z kanalu Eurogamera:

Poki co ludzie pisza, ze po pierwszych 4-5 godzinach rozgrywka zaczyna nudzic swoja powtarzalnoscia na zasadzie: laduj na planecie, skanuj, zbieraj materialy, zrob jakies ulepszenie, polec na kolejna planete, splukac i powtorzyc. Do tego mimo tylu planet brakuje na nich czegos, co dawaloby graczowi wyrazny powod, zeby ladowac na nich z przyjemnoscia. Roznia sie wygladem, ale sa pustawe. Ja juz wiem, ze NMS jesli kiedys kupie, to tylko na sporej wyprzedazy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • @Pixelated Farmer
  • Dzięki za link, obejrzę z pewnością jak wrócę z pracy, póki co pozostaje mi mieć jeszcze cień nadzieji na to że ci ludzie się mylą. Ciekawe tylko czy w razie niewypału Murray odwróci się od produkcji czy będzie starał się coś poprawić, jakoś dogodzić wszystkim rozeźlonym posiadaczom kopii gry. 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixelated Farmer XD O jak śmiechłem, hahahaha, @Tesu, a nie jakiśtam farmer :P

Co do samego NMS - no u mnie lekki rage mode się załączył, bo te dwa dni wiele dla mnie zmieniają - raz, że jako nagrywający na youtube jestem przez to sporo w plecy za nagrywającymi gameplaye z PS4, dwa, że 12 sierpnia wyjeżdżam na 3 dni, więc w teorii muszę zarwać nockę, żeby grą chociaż chwilę się 'nacieszyć' i cokolwiek z niej nagrać. Oczywiście zakładając, że gra stanie się dostępna zaraz po północy, co wcale nie jest pewne (pamiętam jak taki sam 'problem' miałem na premierę Skyrim - niby miał być dostępny o północy, a był dopiero bodajże o 4 rano polskiego czasu). Tak czy siak jak ktoś będzie chciał zobaczyć możliwie najwcześniejszy materiał z NMS w wersji PC, po Day 0 Patch i to wszystko z polskim komentarzem, to może zajrzeć do mnie na kanał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to fenomen, ale niekoniecznie pozytywny.

Zbyt dużo sprzecznych informacji. Raz podają, że da się spotkać innych graczy, a innym razem, że to niemożliwe. Potem czytam o nowym update, który to poprawił, ale jednak wciąż nie da się...no to jak jest?
Ja to rozumiałem tak, że nie jest to typowe multi, czyli interakcji między graczami nie ma na chwilę obecną, ale spotkać innych da się. I tyle.

Smutne, bo oczekiwania wobec gry były duże, a teraz wychodzi, że NMS jest grą zupełnie inną niż wszyscy myśleli. Brakuje w niej tylu elementów, a oprócz powtarzalnej, miłej, aczkolwiek bardzo powtarzalnej wędrówki przez nieco pusty kosmos nie oferuje nic. Po kilku godzinach odkryliśmy 90% zawartości, i nie mam tu na myśli każdego gatunku czy planety, ale samej mechaniki bardziej.
Jeśli dodadzą misje, możliwość osiedlania się, budowania czegoś większego, tworzenie i kierowanie sporymi statkami, oraz ciekawy system wyszukiwania i interakcji z innymi graczami, to gra przetrwa naprawdę długo i...będzie po prostu lepsza.

Technologicznie jest niesamowita, ale content zawodzi. To trochę taki współczesny Crysis, który nota bene mi się podobał. Ludzie zarzucali mu, iż jest demem technologicznym, a fabuła jest kiepskim dodatkiem, co po latach nadal pokazuje, że się mylili. Tu jest niestety gorzej, bo nie ma nawet tej słabej fabuły, tylko kilka powtarzalnych czynności. Większość ludzi szybko się znudzi i przestanie zwracać uwagę na kolejne planety jakie odkryli. Ba! Zapewne wielu przestanie je nazywać bo i po co? I wszyscy podzielą się na cztery grupy. Tych co odpuścili kompletnie, tych co grają na siłę bo zapłacili przecież, takich co chcą nabić jak największe statystyki w ilości odkryć, oraz agentów, próbujących rzeczy wyjątkowych jak dotarcie do centrum czy też na krańce świata.

 

Jeszcze przychodzi mi na myśl porównanie tego do Space Engineers lub KSP. Pierwsza wprawdzie nieskończona, druga także wciąż dostaje aktualizacje, jednak nie oferują fabuły jako takiej, za to dają graczowi dużą swobodę. Różnica jednak jest taka, iż SE stawia na kreatywność niczym minecraft, oraz oferuje multi. KSP ma szczątkowe proste misje i również daje graczowi pewną swobodę w tworzeniu. Mimo ograniczonych światów, obie gry są wielkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felixuss

Jeśli No Man's Sky będzie opublikowany dla PL przed 2 w nocy, to nagram półgodzinny materiał i od razu go wrzucę bez dodawania jakichś intr i takich tam, dopiero przy następnych filmikach wprowadzę jakąś edycję. Z resztą pewnie od razu po pierwszym ograniu gierki zarzucę tutaj linkiem do konkretnego materiału, a tak to mój kanał znajdziesz tutaj (ogółem nagrywam wiele różnych rzeczy, w tym poradniki do Overwatch i Team Fortress 2, więc może znajdziesz tam coś dla siebie :P ).

Jeśli chodzi zaś o samą gierkę - ze wszystkich stron dochodzi mnóstwo głosów, niekoniecznie pozytywnych. Osobiście obejrzałem tylko kawałek materiału tego typka co to dał 1200dolców za przedpremierową edycję. Dosłownie kawałek, bo jak sami twórcy mówią, nie chcę sobie zepsuć zabawy w odkrywanie planet i świata, szczególnie, jeśli są jakieś exploity typu "w tym pokoju zawsze pojawia się paliwo do skoków nadprzestrzennych". No i trzeba też pamiętać o tym przeklętym patchu dnia 0, który wszak chyba nie jest wprowadzony jeszcze, więc osoby JUŻ grające na konsolach mogą mieć inne wrażenia z rozgrywki niż ci, którzy pobiorą grę na PC z owym patchem. Ja na pewno czekam i nadal staram się nastawiać optymistycznie :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZygfrydQ

Mawiaja, ze nadzieja umiera ostatnia. Dla mnie kosmos znalezc mozna obecnie glownie w ELite Dangerous i Stellaris. NMSma ode mnie zolta kartke za zachowanie Sony i jest bliski otrzymania drugiej po obejrzeniu przeze mnie let's playa opublikowanego przez Eurogamera. Nie znalazlem tam nic wciagajacego, za to mase powtarzalnych do bolu czynnosci i juz po 40 minutach ogladania wkradla sie straszna nuda. No ale trzymam kciuki, zeby nie spotkalo Cie rozczarowanie, moze akurat NMS Ci przypadnie do gustu i spedzisz w nim co najmniej 200h. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...