Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krisstoof

FX-8350 + Fera 2 - temperatury wyższe niż na BOXie

Polecane posty

Z boxowym coolerem i nałożoną pastą miałem niższe temperatury na procesorze fx - 8320, teraz mam cooler silentiumpc fera 2 he 1224 i temperatury są wyższe o 4-5 stopni niż na wcześniejszym chłodzeniu. Pastę silentiumpc pactum pt-1 rozsmarowałem po wyczyszczonym procesorze i chłodzeniu. Nie wiem czy nie za cienką warstwę dałem jej, bądź za grubą, lub czy też dopiero po wygrzaniu pasty się procesor ochłodzi.

idle: fera 2 37-38C, box 35-36

przeglądarka: fera 2 40-42, box 38-40

youtube: fera 2 44-54, box 40-45

planetside 2: fera 2 54-62, box 52-58

Oba chłodzenia chodziły na najwyższych obrotach.

Fera 2 1400rpm, box ok. 4000rpm

U kolegi z tym samym zestawem te chłodzenie działa wydajniej z mniejszymi obrotami ok 1000-1100, więc sądzę, że to wina pasty, albo biosu.

ps. dodam jeszcze że zmieniłem wraz z chłodzeniem obudowę na Zalman z3 plus, które lepiej chłodzi moją płytę główną niż poprzednia obudowa.

Teraz 27-30

wcześniej 30-33

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem neta przez parę dni, ale zrobiłem w między czasie parę testów z boxem i moim egzemplarzem fery 2. Za każdym razem box miał trochę niższe temperatury 2-3C, lecz hałas jaki wydawał podczas pracy był niemiłosierny.

Co do rozsmarowania to warstwa pokrywa całą powierzchnie chłodzącą coolerów. A za każdym razem przed nałożeniem pasty starannie czyściłem podzespoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...