Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

skawalker

Tablet do 900zł (max. 1000zł) z Windows 8.1

Recommended Posts

Witajcie.

Poszukuję tabletu z Windowsem 8.1 do 900zł, który będzie idealny do zastosowań w szkole (co nie znaczy, że ma być wolny i zamulać). Czyli fajnie jakby miał internet (wifi), klawiaturę ekranową i inne przydatne do celów szkolnych funkcji. Długość pracy na baterii jak najbardziej najdłuższa.

Rozdzielczość ekranu jeszcze do ustalenia - zależy od cen. Dlatego proszę Was o propozycje dla 8'' i 10''.

Myślę, że w tej cenie da się coś fajnego zaleźć z nienajgorszym procesorem. Myślę, że 2GB RAMU wskazane.

Link to comment
Share on other sites

No akurat klawiatura ekranowa czy WiFi to moduły tak podstawowe, że nie znajdziesz tabletu bez nich. Tak samo w tym przedziale standardem są wymienione przez ciebie 2GB RAM, a wszystkie tablety pracują na tym samym Atomie (ewentualnie jego niemal nieróżniących się wydajnością wariantach. W tej cenie możesz dorwać Toshibę Encore 8 lub Dell Venue 8 Pro, oba tak samo wyposażone w 2GB RAM, ten sam procesor i ekran 1280x800. Dell jest nieco lepiej wykonany ale Toshiba jest tańsza i ma HDMI.Z 10" w tej cenie to chyba tylko Goclever Insignia 1010 Business - to samo wyposażenie co poprzednicy, ale 10" plus w zestawie masz od razu klawiaturę, co w celach szkolnych może się przydać.

Link to comment
Share on other sites

Przeglądając rankingi trafiłem właśnie na Dell Venue 8 Pro. Jednak czy wszystkie modele mają procesor 1,8GHz? Bo spotkałem się ze specyfikacją 1,3GHz. I czy Windows 8.1 w wersji 32 bit nie jest problemem? Czy 64 bit nie byłby lepszy (jeżeli taka wersja jest na tabletach)

Link to comment
Share on other sites

Procesor pracuje domyślnie we wszystkich modelach z zegarem 1,3Ghz, ale w trybie Turbo pod obciążeniem wskakuje na 1,83. 32-bity są ok, bo system mniej RAMu zjada, wersji 64-bit przez pewien czas nie było ze względów technicznych, teraz już jest w niektórych modelach, ale nie w tej cenie.

Link to comment
Share on other sites

Dla siebie brałbym 8" ze względu na poręczność, ale jeśli tablet ma być do nauki to może warto wziąść 10". Będzie po prostu łatwiej trafiać w małe przyciski w klasycznym trybie działania, bo w interfejsie Metro wygodnie używa się nawet 8. Atutem dyszki jest też dedykowana klawiatura w zestawie - taki gadżet do Della to niemal 200zł, a Toshiba takowego po prostu nie ma.

Jeszcze z ważnych dodatków do ósemek (bo nie wiem jak sytuacja wygląda w gocleverze) jest kabelek microUSB-USB OTG jeśli chcesz podpiąć pełnowymiarowy pendrive/dysk/myszkę i do tego hub USB jeśli chcesz takich urządzeń kilka naraz podpiąć - tablety mają bowiem tylko jedno gniazdo. Natomiast jeśli chcesz rozszerzyć pamięć wewnętrzną musisz dokupić kartę microSD, ale co ważne Class 10, bo tylko takie są dość szybkie. Po wpięciu może działać jago normalna pamięć wymienna lub wbudowanym w system kreatorem można rozszerzyć partycję systemową.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...