Jump to content
Sign in to follow this  
Fear87

Rozwiązany: Zasilacz i chłodzenie do CPU

Recommended Posts

Witam,

I ja się wspomogę forumowymi fachowcami smile_prosty.gif

Planuje wymianę procka i plyty na takie coś:

- i5 4690K (miałem brać i7 4790K, ale mi odradzono ze względu na mały wzrost wydajności i 400zł różnicy względem i5)

-Asrock Z97 EXTREME4

Pytanie, jakie chłodzenie do CPU (będzie lekko podkręcany) i czy mój obecny zasilacz Chieftec (CFT-560A-12S) 560W udźwignie powyższy sprzęt z GTX 770 na pokładzie.

Edited by Fear87

Dzięki za pomoc smile_prosty.gif

Edit. A dobre ramy 16gb? Bo widzę, że chlodzenie będzie blokowało dwa sloty więc muszą być bez radiatorów.

Edited by Fear87

A potrzebne ci 16 GB? Do gier zapasem jest 8 GB i jeszcze przez dłuższy czas większa ilość będzie zbędna.

Skoro tak mówisz to się zdam na Ciebie, niech będzie 8gb (komp jest praktycznie pod trzy gry: FSX, ArmA 2 i 3).

Edited by Fear87

Przy okazji poczytaj o tej promocji - dużo taniej możesz kupić Asusa Z97-A, ewentualnie w cenie Extreme4 będziesz miał Extreme6, więc jeżeli zwrot pieniędzy po pewnym czasie nie jest dla Ciebie problemem, to warto się tą promocją zainteresować.

I co dokładnie rozumiesz przez lekkie podkręcanie? Jeżeli raptem 200-300MHz, to sens dopłaty względem niepodkręcalnych podzespołów jest właściwie żaden.

Pamięci możesz wziąć np. te lub te.

O tej promocji od Asrocka wiem, gdzieś wyczytałem że Extreme 4 też jest objęte promocją.

Lekkie czyli do 4 lub 4.1 ghz, w tej kwestii jestem zielony, ale jak da radę więcej na chłodzeniu co podał kolega i będzie stabilnie to czemu nie.

Nastąpiła taka zmiana planu, że jednak biorę i7, czyli zestaw wygląda tak:

-i7 4790K

-Asrock Z97 Extreme 6

-G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400Mhz CL10 (po zdjęciu radiatorów nie koligują z coolerem)

-SilentiumPC Grandis

Budżet jeszcze jest więc czy aby na pewno zostawić ten zasilacz:

3e79ebc818f88536.jpg

Czy jednak zmienić? Pierwsza odpowiedź od fachowca i temat można zamykać smile_prosty.gif

Edited by Fear87

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...