Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoxorPC

Problem z kartą graficzną w HP 500b MT

Polecane posty

Witam,

mam drobny problem z kartą graficzną w HP 500b MT (komp siostry, nie hejtujcie, że gotowiec z marketu :D ). Ostatnio reinstalowałem system, ponieważ było tyle śmieci, że nic nie dało się zrobić. Nie instalowałem z płytek od HPeka, tylko z mojej (Windows 7 HP 64bit). Problem tkwi w tym, że nie gra, w którą obecnie gra siostra (Simsy 3), nie włącza się i wyskakuje komunikat "urządzenie 0 nie mogło uruchomić tego tytułu. Sprawdź swój sprzęt". W menadżerze urządzeń, w zakładce: karty graficzne, wyświetla się tylko Standardowa Karta VGA. W CPU-Z i GPU-Z tak samo. Przez to nie wiem jakie stery pobrać, bo nie wiem jaka to karta.

Proszę o pomoc, siostrze bardzo zależy :)

P.S. Jeśli to pomoże, w kompie jest procek Intel Pentium E6700.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jakby rozkręcić obudowę i zobaczyć jakiej firmy karta graficzna tam siedzi? Teoretycznie wystarczy zobaczyć czy GeForce czy Radeon i już odpowiednie (dla danej firmy) sterowniki zainstalujesz.

Druga możliwość zobacz na tych płytkach od HP czy tam nie ma sterowników od grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę już rozkręcałem, karta wygląda jak jakiś noname. Nie ma w ogóle podpięcia od zasilania (widocznie musi je miec w slocie PCIe, co jest troche dziwne), a na samym PCB nic nie pisze jaki producent itp. Co do płytek od HP to są tylko jakieś ze sterami do monitora, a reszta to do backup'ów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w ogóle podpięcia od zasilania (widocznie musi je miec w slocie PCIe, co jest troche dziwne)

Nie ma w tym nic dziwnego. Są karty które pod obciążeniem biorą mniej niż 75 W.

a na samym PCB nic nie pisze jaki producent itp

Wrzuć jej zdjęcie, to może coś wymyślimy. Podobnie możesz uczynić ze zrzutem GPU-Z (to tak z ciekawości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...