Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Enterteg

Rozwiązany: Laptop 15,6 SSD 128 GB za około 3400 zł, studia informatyka

Polecane posty

Witam, już byłem pewny co do wyboru 17,3' Acera V3-772G, jednakże potrzebuję czegoś bardziej mobilnego z faktu że leptopa kupuję głównie na studia żeby na nim programować i z tego co wiem najlepiej będzie jeśli będę go nosić ze sobą na zajęcia także musi być w miarę lekki oraz niezbyt gabarytowy. Dysk SSD głównie dlatego że wolę szybszą prace na plikach bo nad grami na razie nie mam zamiaru się rozsiadać, dlatego taki wybór. Zależy mi na jak najszybszym procesorze oraz w miare wydajnej karcie. Znalazłem coś takiego:

http://www.x-kom.pl/p/188151-notebook-laptop-15-6-msi-gp60-leopard-i7-4710hq-8gb-1201000-dvd-rw-gt840m.html

Jak ten MSI sobie radzi? Bo konfiguracja całkiem mi się podoba. Nie grzeje się zbytnio? Waga odpowiednia, 2,4 kg

Bez SSD znalazłem tego Lenovo:

http://www.x-kom.pl/p/189286-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i7-4700mq-8gb-1000-dvd-rw-gt755m-fhd.html?del=100308603&sm12=NDU=&ts=1404675048&token=1723c2e0c2d624ac5c090087ca7cc689#

zastanawiam się czy jest sens brać mocniejsza konfiguracje wzamian za SSD, ale jednak jeśli nad grami się nie rozsiądę to chyba jednak SSD mnie bardziej przekonuje. (Matryca FHD jak najbardziej by pasowała oraz mat też całkiem przyjemna opcja, wiem że dysk HDD zewnętrzny ale to jakoś mi nie przeszkadza)

Proszę was bardzo o pomoc, czy ten MSI w tej cenie to najlepsza opcja czy może coś innego? "Bardziej biurowego"? Bo MSI jednak jak nie patrzeć to gamingowe laptopy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem zdecydowany na V3 acera ale tak jak i w twoim wypadku okazał się za duży i wybrałem http://www.x-kom.pl/...hd-gtx860m.html co prawda bez ssd ale ma za to dysk hybrydowy i windows działa naprawdę bardzo sprawnie laptop ten też jest zdecydowanie najbardziej mobilny ze wszystkich a zarazem też najszybszy w porownaniu do obu podanych przez ciebie laptopów będzie dużo bardziej wydajny i do tego wygląd ultrabooka... Ew jak koniecznie musi być ssd to http://www.x-kom.pl/...b2d7149390316e8 też fajne parametry może nie tak cienki jak lenovo ale za to troszkę tanszy ale i troszkę wolniejszy weż tylko pod uwagę iż 2 dysk tradycyjny będzie wtedy zewnetrzny bo nie ma w tym laptopie miejsca na ssd i hdd tradycyjny jednoczesnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale autor ma ograniczony budżet około 3500 zł a nie 4 tys... wiec z czegoś trzeba zrezygnowac jeśli chcę i7

Zaproponuje alternatywę Acer v3-722g z i7 8gb ram GTX850m GDDR5 (wydajniejszy od Asusa który ma GDDR3) do tego możliwość zamontowania dysk SSD na złączu msata (koszt około 300 - 400 zł) zależy jaki dysk. Możesz to zrobić w przyszłości nie koniecznie teraz.

Laptop posiada o wiele lepsze chłodzenie jak MSI czy lenovo. Minusem jest że nie posiada matrycy FULL HD lecz tylko HD+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze warto dołożyć jak nie do lenovo to do Asusa Ew bez ssd i chyba to sam potwierdzisz bo i7 jest przyszłościowa a i5 hmm czasem nie starcza juz teraz i napewno nie w budżecie powyżej 3 tys przeczytaj tez co autor pisał ze v3 to troszkę za mało mobilny laptop zgodzę sie ze jest świetny ale jak ktos chce cos na wzór ultrabooka to warto dopłacić te 300 zł do lenovo mały a wydajnieszy od acera spełnia wszystkie wymagania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze panowie dziękuje za rady jednakże chciałbym cos o tym lenovo i msi Które podałem uslyszec :) budżet jak sami widzicie nie jest zbyt duży obawiam sie ze moze byc troche cięty ale na razie zostanmy około 3350-3400 . 17,3 odpada i5 tez ale ten msi którego podałem ma i7 także co z nim? Dziękuje jeszcze raz i proszę o kwoty nie przekraczające jednak 3400 :) bo dla mnie jeszcze to dużo pieniędzy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Lenovo Y510p będzie najlepszym wyjściem. Ma procesor i7, wejście na dwa dyski (więc jeśli teraz zrezygnujesz z SSD to w przyszłości bez problemu dokupisz SSD na mSATA albo pełny 2,5" i włożysz do kieszeni Ultrabay), dosyć wydajną grafikę gdybyś chciał od czasu do czasu pograć, matrycę Full HD. Jest dosyć lekki, więc to również plus. Powinien być wystarczający do programowania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te msi jest z i7 ale słaba karta 840 wydajnosciowo w porównaniu do 860 to przepaść jak koniecznie nie możesz przekroczyć budżetu o te kilka stow to te lenovo będzie lepszym wyjściem tylko pamiętaj dostajesz wtedy laptop starszy ze starsza grafika droższy i potencjalnie jak będziesz sie go kiedyś pozbywać to będzie to cięższe niż byś miał sprzedać leńovo y50 ktore jest tez wydajniejsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat smile_prosty.gif Powiedzmy że budżet jest na około 3600-3700 zależy czy będzie laptop tego wart. Priorytetem dla mnie jest to aby był w miarę cienki i lekki, nie mówię o ultrabooku ale coś wielkość y50 mi odpowiada oraz jak najwydajniejszy procesor. Nie myślę na razie o graniu na nim jednakże nie wykluczam tego w przyszłości, więc karta graficzna też sprzydałaby się w miarę dobra i nie wiem czy iść w lepszą kartę czy jak nie mam zamiaru grać pieniądze przeznaczyc na SSD i tutaj pytanie czy lepiej kupić oddzielnie jakiś polecany model czy te już zamontowane są w porządku? Czy lepiej kiedyś dokupic SSD w przyszłości a jednak kupić coś z lepszymi podzespołami. I jeszcze ostatnie pytanie, czy wiadomo coś o dokładnej premierze Acera Nitro V? Bo myslę że może troche namieszać. Aha, znalazłem tego lenovo jednakże za 3670 jak nie mam zamiaru grać w gry a ta karta widocznie jest gamingowa to czy jest sens?

http://www.x-kom.pl/...tx860m-fhd.html

Szczerze trochę obawiam się że nie wykorzystam tego potencjału. Ale Wiedźmin 3 kusi wink_prosty.gif I czy ten procesor sobie poradzi? Jeśli on jest wystarczający to nie ma problemu. Czy jednak lepiej szukać czegoś ze słabsza kartą i lepszym prockiem? Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że Acer Nitro V w wersji podstawowej specjalnie parametrami nie porywa (17" z i7 ULV + 840M lub GTX 850M). A Black Edition z normalnym i7 + GTX 860M to podejrzewam, że będzie kosztował 4,5 tys.

Jeśli nie wiesz, czy będziesz grał, a zależy ci na jak najwydajniejszym procesorze to Asus R510JK podany wyżej się kłania (albo Lenovo Y510P w wersji z i7).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus jest w porządku Lenovo będzie wydajniejsze bo ma lepszą grafike procesor taki sam więc musisz się zastanowić na czym ci zależy jak grac nie bedziesz albo bedziesz okazjonalnie to Asus bedzie najlepszym wyborem... No i trzeba wspomnieć że w grach procesor w Lenovo będzie troszkę wolniejszy ale i tak nadrabia to kartą grafiki bo w grach ograniczona jest funkcja turbo boost ale w programach wszystko smiga jak nalezy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nawet jeśli Cię kusi Wiedźmin 3 to i tak uważam, że Lenovo Y510p lub Asus albo ten Acer z GTX850M i i7 będą wystarczajace- na nich gierka też spokojnie pójdzie- ja bynajmniej nie widzę powodu, żeby brać Y50, biorąc pod uwagę, że potrzebujesz jak najwydajniejszego procesora, a w tych trzech będzie on wydajniejszy niż w y50 z powodu wyłączonego turbo boosta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie mieć na uwadze że ten turbo boost nie jest wyłaczony na zawsze ^^ W programach i na codzień wszystko działa jak należy tylko i wyłacznie w grach bo wszystkie podzespoły działają na 100 % funkcja ta jest automatycznie wyłaczana aby nie doprowadzić do wysokich temperatur w laptopie ale zgadzam się że nawet na wszystkich wyżej wymienionych wiedzmin będzie bez problemu działać choć pewnie w mniejszych detalach ale jak ma być granie okazjonalne to lepiej troszkę oszczędzić i zainwestować coś z wyżej podanych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście jednowątkowym procesor w Y50 wypada dobrze, jednak w testach wielowątkowch podczas renderowania w Cinebench R11.5 wypada o wiele gorzej od zwykłego i7-4700MQ, i to są fakty, których nie możesz podważyć. Różnica w tym teście między tymi procesorami wynosi ponad 1 pkt, a to sporo, serio..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko zaczeło mi się wydawać że wszyscy już piszą że w tym Lenovo turbo boost nie działa wcale co jest nieprawdą bo problem ten występuje tylko pod pełnym obciązeniem co w praktyce występuje tylko w grach bo w programach obliczenia nie idą cały czas więc funkcja turbo działa wink_prosty.gifJednym słowem jak podoba ci się ten model to możesz chyba brać smiało bo nawet jak turbo boost nie działa to i tak ten procesor jest szybki powinnien wystarczyć do wszystkiego takie moje zdanie coś kosztem czegoś lekki i ładny wygląd albo wiekszy laptop z troszkę wydajniejszym procesorem smile_prosty.gif nic cieniutkiego i szybszego nie znajdziesz bo co jak co ale cienka obudowa powoduje jakies ograniczenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi chodzi o to że w programie pełnego obciażenia nie masz cały czas jak się myle to przepraszam ale nawet wtedy ta i7 wcale wolna nie jest... Tak jak napisałem coś kosztem czegoś nie można zrobić cienkiego laptopa i tym samym super wydajnego chlodzenia w lenovo akurat to ze funkcja turboo bost jest obcieta mi sie podoba bo laptop się nie przegrzewa i jest cichy... Jak chce się coś innego to trzeba coś grubszego ot co prosta sprawa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się po prostu nazywa nieudolność projektantów, inżynierów czy kogo tam. Są laptopy cienkie, w których i7 działa tak jak należy. To, że laptop jest cienki nie usprawiedliwia tego, że pomimo fajnych parametrów na papierze, procesor nie działa tak jak należy. Można wręcz powiedzieć, że to jest wprowadzanie klienta w błąd, bo procek nie działa tak jak jest to opisane w teorii..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w MSI GS70 Stealth Pro procesor i7 działa lepiej niż tutaj w Y50, tutaj wprawdzie też zdarza się, że Turbo Boost się nie załączy, ale nie jest tak zawsze. Czasami działa, czasami nie działa. Może więc trochę źle napisałem, że działa tak jak należy, ale ogólnie chodziło mi, że działa lepiej niż w Y50, gdzie ta funkcja w ogóle się nie włącza. Więc w pojedynku tych laptopów, to lepsze rezultaty osiągnąłby MSI, a nie Lenovo..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lethos

Tylko, że zrozum, iż autor tematu szuka laptopa do programowania w pierwszej kolejności; na którym w dalszej ewentualności będzie mógł pograć.

Kompilatory są zawsze łakome na moc procesora i RAM, na dodatek niektóre środowiska do programowania (Eclipse z pluginami Javy, kity .NET) - same w sobie lubią bardzo mocno obciążyć procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę cię przecież miałem MSI GS70 i dobrze wiesz Master Thief ze go oddałem niby tez ma i7 ale przegrzewa się i działa jak traktor co z tego ze turbo boost dziala jak zaraz procesor zwalnia jeszcze bardziej niz w lenovo ? Pozatym tak głosniego laptopa nigdy nie słyszalem to dopiero niedopracowanie przez producenta laptop na ktorym mozna tylko grac i to z podkladka a i wtedy jest tak goracy ze czuc to pod palcami... Jak rozmawiałem na skype to mikrofon jest ustawiony tak ze wszyscy mysleli ze ktos odkurza w domu... Aby nie było laptop lenovo y50 nie jest dla wszystkich ale do 3800 zl jest najwydajnieszy i tu chyba nikt do tego nie ma watpliwosci... Jest jedynym cienkim laptopem nadającym sie do gier i na codzien i tyle w temacie jak ktos pyta to trzeba mu podać wszystkie opcje i tak decyzje podejmuje autor jezeli stwierdzi ze woli mniec cienkiego laptopa bardziej do gier i na codzien to super jak stwierdzi ze woli komputer do pracy a okazjonalnie gry to nie twierdze ze np Asus bedzie gorszym wyborem pisze po prostu co wiem osobiscie jako ze mialem sporo przygod w tym przedziale cenowym i chce pomoc... Skreslanie jakiejs opcji juz na starcie jest srednio fajne bo nawet jak autor napisal ze chce jak najmocniejszy procesor to jak przemysli moze pojsc w inna strone i tyle nie trzeba odrazu tak wszystkiego krytykowac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...