Skocz do zawartości

Polecane posty

Przeglądając zagraniczne strony o grach zauważyłem, że nie tylko Eurogamer doczekał się polskiej odsłony. Do tego grona trzeba teraz doliczyć renomowany serwis IGN, który słynie z tego, że wiele materiałów filmowych z gier ma jako pierwszy, albo są one ekskluzywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno Steam opublikował dane na temat sprzętu i systemów operacyjnych, jakie mają użytkownicy. Zacznę od tego drugiego, Windows 10 ma już prawie 30% użytkowników Steama, a biorąc pod uwagę fakt, że od nowego roku aktualizacja do 10 staję się zalecana w 7, Windows 7 wkrótce może utracić swoje pierwsze miejsce (póki co ma go 35 użytkowników Steama). Ciekawa sytuacja związana z układami graficznymi wykorzystującymi Directx 12, taki sprzęt posiada aż 67% użytkowników platformy Valve.

Ciekawe ostatnio wieści nadchodzą dla pecetowych graczy - Killer Instinct Season 3 ma się już pojawić w marcu tego roku, zła wiadomość to konieczność posiadania Windows 10, co oznacza, że pecetowy port Gears of War: Ultimate Edition najprawdopodobniej również będzie wymagał tego systemu. Ale w końcu to gry od Microsoftu, można było się spodziewać takiego zagrania.

Również interesujące newsy nadchodzą z obozu Segi. Pamiętacie słowa Segi, że w trakcie premiery Sonic: Lost World to nie ich ostatnie słowo w kwestii konwersji ich gier z konsol na PC? W sieci chodzą słuchy, że informatorzy będący blisko tej firmy mają w priorytetach przeniesienie na blaszaki następujące produkcje: Vanquish, Resonance of Fate, serię Hatsune Miku, Virtua Fighter 5, czy też Valkyria: Azure Revolution. W dalszych planach jest przeniesienie na PC serii Yakuza, od odsłony 0 poczynając! Jeśli to prawda, rok 2016 zapowiada się bardzo interesująco dla posiadaczy PC.

Edytowano przez goliat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ostatnio wieści nadchodzą dla pecetowych graczy - Killer Instinct Season 3 ma się już pojawić w marcu tego roku, zła wiadomość to konieczność posiadania Windows 10, co oznacza, że pecetowy port Gears of War: Ultimate Edition najprawdopodobniej również będzie wymagał tego systemu. Ale w końcu to gry od Microsoftu, można było się spodziewać takiego zagrania.

Ciekawe czy nie zrobią takiego zagrania z nowym Tomb Raiderem. Mam nadzieję, że nie, bo obecnie siedzę na 8.1 i jakoś nie bardzo chce mi się przenosić, a w nową Larę bym pograł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę, to za dystrybucję nowej Lary wciąż odpowiada Square. Romans z XBone, to tylko... romans właśnie. Czasowy ex. Myślę że na PC Square już nie będzie się bawić z Microsoftem w utrudnianie grania innym. Mało opłacalne. Chyba że Microsoft sypnie całkiem ładną sumką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy temacie Microsoftu, właśnie zapowiedział swoje tytuły na wyłączność na konsolę XBO. Okazało się, że Recore ukaże się też na Windowsach, ale tylko 10. Nie można wykluczyć, że Rise of Tomb Raider też będzie tylko wspierał 10, zwłaszcza, że jeszcze nie podano nawet wymagań sprzętowych na Steamie, a to jest w tej chwili niepokojące, zwłaszcza ze premiera już w tym miesiącu.

W każdym razie ja 10 mam od jakiegoś czasu, wraz z pojawieniem się większej ilości gier Directx 12 inni też będą musieli to zrobić, jeśli będą chcieli zagrać w konkretne tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steamspy opublikował ciekawe zestawienie w kwestii sprzedaży gier za 2015 rok. Tu macie, jak gry sprzedawały się w poszczególnych krajach - https://medium.com/steam-spy/preliminary-results-for-steam-sales-in-2015-43bb49a767bd#.8cuox8iej , a tutatj raport za rok 2015 - https://medium.com/steam-spy/steam-sales-in-2015-2e81a6bb0f5a#.bfmfb7l6h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś postanowił pogrzebać w kodzie gry Final Fantasy XV i odkrył, że gra zmierza na PC. Znalazł tam dwa wpisy, jeden dotyczył Steama, drugi Windowsa 10. Pewnie tej odsłony doczekamy się, jak jeszcze wydadzą X i jej kontynuację na platformie Valve.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już powtarzasz plotki to rób to porządnie, jeszcze ktoś Ci uwierzy.

Zapewne chodzi Ci o to. Nie jest to kod gry (lol), tylko kawałek kodu ze strony internetowej, który nie dowodzi niczego. Dla przykładu strona Fallouta 4 miała podobne kawałki kodu z odniesieniami do PS3 i X360, a jak wiemy takich wersji nie ma.

Strony składa się często z gotowych klocków, takie klocki kopiuje się, a "w razie W" będą już na miejscu i będzie trzeba je tylko aktywować. Zostawienie tych kilku linijek w żadnym wypadku nie psuje strony teraz.

Można się rozejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce odbędą się dwie imprezy, na które posiadacze PC powinni zwrócić uwagę. Pierwsza to konferencja Microsoftu w sprawie Xbox One i Windows 10. Ciekawe, czy gigant z Redmond potwierdzi plotki o Forza Horizon 3, Forza Motosport 6, Scalebound i Gears of War 4 na PC? Jeśli tak, to oferta sklepu WindowsStore może wydać się niektórym atrakcyjna, pewnie część osób dla pewnych tytułów przerzuci się na Windows 10. Można marudzić, że Quantum Break nie pojawi się na Steam, ale z drugiej strony tej platformie przyda się konkurencja. Na pomoc z ich strony trochę się czeka, ponadto trochę za dużo ostatnio ląduję drobnicy.

Drugie ciekawe wydarzenie to PC Gamer Weekend, które odbędzie się w dniach 5-6 marzec w Londynie. Swoje strefy w tym przedsięwzięciu mają mieć m.in. Capcom, Sega i Bandai Namco. Jestem ciekawy, czy zostaną zapowiedziane na PC gry, które dotychczas są dostępne na konsolach lub na nich będą. Mam tu namyśli choćby Tekken 7 (serwisy gameladen i gamesdeal rozpoczęły sprzedaż kluczy do tej produkcji na platformę Valve, zaś mój post z ofertą gameladena na stronie facebook Bandai Namco został usunięty) oraz gry Segi, tj. Virtua Fighter 5, Vanquish, czy też Yakuza Zero (liczę, że Sega w końcu odniesień się do plotek, które pojawiły się na początku tego roku).

Edytowano przez goliat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targi E3 to prawdziwa ekstaza dla fanów PC. Tekken 7 w wersji na kompy potwierdzony, Microsoft zapowiada swoje gry z XO na PC - Forza Horizon 3, Scalebound, Recore, Gears of War 4, Halo Wars 2 plus jedynka w wersji remaster. Mam nadzieję, że Sega zapowie na PC tytuły dostępne jedynie póki co na konsolach i będe naprawdę zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Sega w ogóle jest na E3? 

 

Dla mnei wsyztsko, co ciekawe na ten rok to już albo wydane (Deserts of Kharak, XCom 2, Total War: Warhammer, Battlefleet Gothic, Stellaris) albo zapowiedziane (DoW 3, Civ VI, Endless Space 2). Teraz spokojnie gram w Warhammera i czekam na dlcki do niego, a przy okazji zgarnąłem tanio kolekcjonerke HoMM VII.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sega ma swoje stanowisko z grami na E3, pokazali je na profilu Facebook. Swoją drogą oglądałem kawałek konferencji PC Gaming Show i atmosfera na tej konferencji, jak na pogrzebie, widzowie klaskali jakby od niechcenia, zaś prowadzący taki sztywny był. Całe szczęście, że PC Gaming Show dostaliśmy wcześniej, dla niepoznaki w formie konferencji Microsoftu:D.

Edytowano przez goliat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na PC Gaming Show dziwił brak Firaxis. Byli z Civką VI, bo można w sieci znaleźć całkiem konkretny fragment. Tak samo z Tyranny pokazano w sumie niewiele, chociaż gra była na targach i jest obszerniejszy fragment w sieci. Nie dziwi mnie za to brak Crative assembly z Warhammerem czy jakimkolwiek innym Total War - po traktowaniu z 2013 roku sam bym tam nie chciał być. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w końcu zagramy w Red Read Redemption na Pc.  Jak donosi serwis Neogaf, pewna koreańska strona poświęcona tematyce growej informuję, że na Playstation Meeting ma zostać zaprezentowana zremasterowana wersja, która zmierza na PC, Xbox One oraz PS4. Weryfikacja plotek już niedługo, bo 7 września ma mieć miejsce to wydarzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuję na to, że Sega (konkretnie jej europejski oddział) zapowie kolejne porty swoich marek na PC podczas zbliżających się targów E3. Użytkownik steama spacetime66 zamieścił link z rozmieszczeniem różnych wystawców na E3. Oto wspomniane rozmieszczenie - http://mp037jm24.mapyourshow.com/7_0/floorplan/index.cfm?hallID=D&selectedBooth=booth~4300.  Oprócz rozkładu link zawiera informacje, co dokładnie pokaże Sega Europe podczas E3. Oprócz Total War Warhammer 2, Total War Arena, Sonic Mania i Sonic Forces jest wzmianka o 7 produktach. Podano są tylko gatunki.

Jest wśród nich strategia na PC (najprawdopodobniej chodzi o strategie ekonomiczną tworzoną  przez weteranów branży, Sega finansuję tą pozycję),  RPG na PC (tutaj jest kilka możliwości, ale najprawdopodobniej chodzi o pecetowy port Persony 5, zwłaszcza że Atlus Studio będzie mieć swoje stanowisko zaraz obok Sega Europa na E3, w dodatku Atlus po wykupieniu bezpośrednio podlega firmie Sega). 

Update:  Radzę rzucić okiem na ten link - http://mp037jm24.mapyourshow.com/7_0/floorplan/index.cfm?hallID=D&selectedBooth=booth~4312.  Z ułożenia wystawców wynika, że Sega Europe będzie miało wspólne stanowisko z Atlusem, ale nie to jest najciekawsze. Na liście kategoria produktów znajduję się m.in. gra z gatunku bijatyk na PC (tu na myśl przychodzi tylko jedna marka, mianowicie Virtua Fighter, tylko nie wiadomo czy chodzi o nową odsłonę, czy remaster 5), gra z gatunku muzycznych również pojawi się na stanowisku Segi i jest wzmianka o wersji PC (tu na bank musi chodzić o grę z serii Hatsune Miku), do tego dochodzi fakt gry akcji, która ma być rozprowadzana drogą cyfrową na PC (możliwe, że chodzi tu o produkt firmy Platinium Games, tj. Anarchy Reigns).

Edytowano przez goliat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy i krótki wywiad się ukazał w serwisie PC Gamer z przedstawicielem Sega Europe - oto link http://www.pcgamer.com/yakuza-and-persona-are-on-that-list-of-games-sega-want-to-bring-to-pc/. Po premierze Bayonetty i Vanquish firma Sega ma już gotową listę kolejnych produkcji zmierzającą na PC. Co ciekawe, na liście znajduję się seria Yakuza oraz Persona 5! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie pisać więc zapytam tutaj. Czy ktoś wie co się stanie jak kupie grę ubisoftu na sztimie i jak dojdzie do chwili podpinania do aplikacji Uplay gdy już dany tytuł mam na koncie? (załóżmy, mam AC4 wersje uplay a chce podpiąć AC4 kupionego na steamie). Zrobi się duplikat (odddzielna pozycja) czy wykrzyczy na mnie że mam już tą grę (i tym samym będę musiał zrobić nowe konto)? 

Dnia 4.01.2016 o 01:53, luki970 napisał:

Ciekawe czy nie zrobią takiego zagrania z nowym Tomb Raiderem. Mam nadzieję, że nie, bo obecnie siedzę na 8.1 i jakoś nie bardzo chce mi się przenosić, a w nową Larę bym pograł.

Nie zrobią, przecie to nie studio pod pantoflem M$, sam niecierpliwie czekam na informacje na temat kolejnej cześci Lary. Poprzedniczki mi się strasznie podobały.

Edytowano przez stach122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...