Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Glacius2

4Story

Polecane posty

Nudziło mi się więc postanowiłem znaleźć sobie w sieci jakieś ciekawe MMO ale to co znalazłem zdziwiło mnie jak mało co?

Mówiąc prosto 4Story to niemal idealna kopia World of Warcraft!

Są 3 rasy: Ludzie (sztama w MMO), coś co przypomina skrzyżowanie Taurena z Draenei i Chochliki.

Klasy postaci również są zerżnięte prosto z WoWa: Warrior, Mage, Assasin (to samo co Rouge), Summoner (to samo co Warlock) i Priest.

Każdy kto grał w WoWa chociaż raz odnajdzie się tutaj od razu ponieważ wszystkie komendy i okna są niemal takie same jak w grze Blizzarda!

Nawet grafika jest niemal taka sama jak w WoWie? (troszkę gorsza)

Opisze tą gre jednym zdaniem: Troszke gorszy WoW bez abonamentu.

Poniżej zamieszczam link do strony z której można ściągnąć gre?

Przetestujcie ją i napiszcie co o niej sądzicie.

http://global.4story.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa gra. Grałem kilka dni, ale przegrała z CS'em i ostatecznie z Far Cry o miejsce na (bardzo małym...) dysku. Rasy - ciekawe chociaż poza chochlikami zerżnięte z gier(te koty to Morrowind....a chochliki pewnie też gdzieś były). Klasy to klasyk:D Może kiedyś do gry wrócę, choć Metin wypaczył moją chęć do grania w darmowe MMO. Może poza Runes of Magic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Gracze Metina nie są zbyt poważnie traktowani na forach o MMO.

Grałem... Nic zachwycającego... Po prostu niskiej jakości klon WoW'a...
To grałeś chyba tak długo, żeby dostrzec podobne rozłożenie interfejsu (i ew. parę mobów wyraźnie wzorowanych na tych z WoW), a samo WoW znasz z obrazków. Chcesz klon WoW, zagraj w Runes of Magic.

4Story łączy w sobie wiele pomysłów z wielu gier MMO. Osobiście najbardziej mnie interesuje ta część... strategiczna, która w pełni sprawa będzie dopiero po becie.

Z tą betą ciężka sprawa jest, albowiem "tłumaczenie" (tzn. mieszanka niemieckiego, czeskiego, angielskiego i w minimalnej części polskiego, tragicznie zresztą zrealizowanego) za każdym razem wywołuje we mnie zgrzytanie zębów.

Oczywiście też nadmienię o tej całej dzieciarni z naszej-klasy, grona i metina, która z początku całymi tabunami czyniła grę wprost niegrywalną. Teraz, gdy do roboty wreszcie wkroczyli GMrzy, zrobiło się o wiele przyjemniej. Oczywiście, nadal taki element występuje, jednak stopniowo jest kasowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metin2 jest ciekawą grą,jeśli policzyć społeczność Metina to wychodzi,że jest na drugim-trzecim miejscu popularności w Polsce,wraz z polską wersją Age of Conan(nie wiem ile ludzi gra)pobija polską społeczność WoWa.A 4Story to czysty klon wielu gier i kolejna próba przebicia się Gameforga przez polską społeczność graczy...

Ale Metin to spoko gra,a jak ktoś nie grał to niech lepiej się nie odzywa i niech pogra...Metin nie jest żadnym klonem,ma swój styl.

A poza tym to w Metinie i 4Story jest jeden błąd-cała ta dzieciarnia,jak mówił Risin...

Wogóle to są takie lagi i tzw."ksuje",którzy tylko biją mobów atakowanych przez innych graczy...słyszałem od ksujów-za ksucie nie ma bana itp...

Za "Ksucie" jest ban,gdyż to jest jednym ze sposobów utrudniania innym gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metin nie jest traktowany poważnie, ponieważ jest zatrważająco prosty. Zarówno i w mechanice, jak i w rozgrywce.

Grałem w to niewiele, jednak z ciekawości w wakacje aż spróbuję posiedzieć przy tym dłużej, aby wydać o nim opinię.

Edit.

Założyciel tematu nie ma pojęcia ani o WoW, ani o 4story, ani chyba o prawidłach gier MMO :)

Są 3 razy
Wolę 2 razy po 4 razy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Risin

Ja od gry się odbiłem przez te "dzieci neo" które CAŁY CZAS nachrzaniały na ogólnym - "czy to jest lepsze od Metina". Krew mnie zalewała normalnie. I co do GMów mam nadzieje, że już wkroczyli porządnie i słowo "metin" w 4S jest karane banem:D I co do Metka - da się w to grać, ale ja nie wytrzymałem. 4S jest lepsze, a poza tym tylko ze screenów to klon WoW'a.

PS

Wersja językowa rzeczywiście dobija....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest o wiele lepiej. Słowo "Metin" nie jest jeszcze karane banem, jednak jego używanie jest jednym ze sposobów szybkiego go otrzymania :)

Są GMrzy, jest wygodne wysyłanie ticketów. Jak wpadnę na tygodniu do gry, zazwyczaj robię 2 - 5 zrzutów ekranu, wysyłam i w każdym przypadku przewinienia są karane. Permanentnym banem, jeśli delikwent jest raportowany trzeci raz.

W taki sposób wyczyściłem grę na stałe chyba z 5 umysłowych inwalidów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metin jest interesujący ale też przestałem grać :) jakiś miesiąc i the end.Ale do teraz mam jakieś objawy "fanatyzmu Metina",co widać było w poprzednim poście...

Moi kumple zagrywają w 4Story i Metina,i mówią,że to zajefajne gry...

Ale przestałem grać w Metina,bo mnie okradli...raz jeden gościu oszukał mnie przy handlu i w języku metina mówiąc-chciał kupić Flagę za KU Szarża,a podmienił na KU Strach,na księgę umiejętności jednej z NAJGORSZYCH umiejętności.

Co do GMów,to GMowie Tibii są lepsi :)

Raz miałem rozprawę u takiego,powiedziałem że nie wyzywałem GMów,i powiedziałem,że to ten gościu(który mnie pozwał do GMa)wyzywał mnie i GMów a na dodatek zamknął mnie na klucz w tak zwanym przeze mnie "pokoju treningowym" xD

GM powiedział że zobaczy jak się to zdarzyło(!)i zostałem uniewiniony!

Spytałem się skąd wiedział.A on mi powiedział,że mogą sobie oglądać gdzie co się stało dokładnie i naprawdę :) to jak cofanie się w przeszłość.

Ale w Metku i 4Story nie lubiłem oszustów i dzieci neo,które tylko wyzywały,przeszkadzały w grze itp...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wladek22 - po pierwsze to ŻAL jak już. Po drugie to ścieżki rozwoju. A po trzecie - na 90% nie grałeś, a jak już to włączyłeś, stwierdziłeś po 10 sekundach "szit" i wyłączyłeś. A jak na darmową grę w starciu z WoW'em 4S wychodzi dobrze. Mimo tego, że już odinstalowałem:D

@Risin

Chwała GMom za to, ze wkroczyli. I teraz wróciła mi chęć do grania dopiero. Ale inne gry mają pierwszeństwo(jak wspominałem "pozostałość po Metinie").

A oszuści są w każdej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo jestem nowy wedlug mnie 4story morze i to kopia WOWa ale po pierwsze to jest za darmo a po drugie po polsku :D ja trzymam kciuki

________________________________________________________________________________

_

Serwer:Mortal Świat:Valerion Postacie:Woj Feline:nazwa: skykonradino level 15. kapłan/czarodziej:człowiek:kwmagic level hyba 8 ,wróżek:wrozekkaplanek level 9 też hyba

MOŻE SIĘ kiedys z kims spotkam pozdroo kocham cda i niech nam najdluzej żyje :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to jeden wielki bezczelny plagiat, wystarczy włączyć grę i na samym wstępie mamy ładne menu z wowa ale to nic idziemy dalej i wybieramy jedną z 3 ras które są tak samo jak menu wzięte z wowa tylko że mają inne nazwy. Oswajanie zwierząt, rasy, klasy a nawet ekwipunek jest zgapiony z wowa. Moim zdaniem gra jest żałosna i nie polecam tej gry ponieważ jest na internecie wiele lepszych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurza, że wszystkie rasy w Fantasy są zjechane z "Władcy Pierścieni" i co? W necie jest wiele lepszych gier, ale ta jest BEZPŁATNA i PO POLSKU czyli ma dodatkowy plus u newbie i n00bów(to nie to samo oczywiście), a i lepszych może zainteresować. A to zgapianie od najlepszych to nie grzech! Wszystkie gry to robią!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit.

Założyciel tematu nie ma pojęcia ani o WoW, ani o 4story, ani chyba o prawidłach gier MMO :)

Są 3 razy
Wolę 2 razy po 4 razy.

heh mała literówka...

Poza tym nie wiem czemu piszesz że nie mam pojęcia o grach MMO?

Grałem w wiele różnych tytułów (w World of Warcraft gram już bardzo długo)...

Co do 4 Story i Metina2 to nie są to gry złe... są porostu przeciętne...

Jeśli chodzi o Dzieci Neo itd powinni zostać przy Tibi (według mnie gra jest beznadziejna) gdzie nie będą przeszkadzać prawdziwym graczom...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Dzieci Neo itd powinni zostać przy Tibi (według mnie gra jest beznadziejna) gdzie nie będą przeszkadzać prawdziwym graczom...

Czy wiesz, że teraz przez te słowa ludzie rzucą się na ciebie i zagryzą, a Temat o 4S zmieni się w temat o Tibii?!:D

Tak na serio - zgadzam się z tobą w 100%. Nie rozumiem osób grających w tą grę. Jak tak można?

A co do tej "jednej dobrej gry zamiast paru słabych" - czy wiesz jakie są koszty zrobienia "jednej dobrej". Np. chcesz, żeby zrobili jednego WoW'a zamiast paru Metinów - gra ma być za darmo oczywiście. Ostatnio w CDA było napisane jakie są koszty utrzymania serwerów. I policz sobie koszty i miesięczne straty. Słabo nie? A pamiętacie jeszcze Fury? Bardzo ciekawa gra, miałem zacząć grać. Takie L2 za darmo. Pół roku i puuuuuuf - gry nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...