Jump to content
mariusz1024

Rozwiązany: Laptop do 3 tys.

Recommended Posts

1) Kwota - 3 tys. zł

2) Zastosowanie - granie, programowanie

3) Rozmiar matrycy - co najmniej 15,6"

4) Mobilność - nie jest aż tak ważna

5) System operacyjny - bez systemu

6) Ilość pamięci RAM - przynajmniej 6 GB

Chcę sobie kupić lapka, tak jak napisane kwota do 3 tys., na lapku będę głownie programował ale też od czasu do czasu lubię sobie zagrać w jakieś nowsze tytuły tak więc przydało by się aby dawał sobie radę z nowszymi tytułami. Matryca przynajmniej 15,6" (taka by mi najbardziej pasował), ale trochę większa przekątna może być. System mam więc lapek ma być bez systemu. Przydało by się tez aby lapek miał jakieś przynajmniej 6 GB RAM'u, jak coś na sowim starym (4 GB RAM) emulowałem to było dość ciężko. Czasami wyskakiwał mi komunikat o nie wystarczającej ilości pamięci. Było by nawie lepiej jeśli lapek miałby 8 GB RAM'u.

Chciałem jeszcze podać jakieś swoje propozycje ale jeszcze nic konkretnego nie znalazłem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Przy i7 bardziej wymagające programy do programowania będą się po prostu szybciej kompilowały, poza tym i7 to jest zawsze dodatkowy zastrzyk mocy, który z pewnością się przyda i do takich programów właśnie i do gier również wink_prosty.gif Dlatego osobiście wybrałbym Y510p w wersji z i7 i jedną GT755M- będzie to optymalny wybór dla Ciebie wink_prosty.gif No i 8 GB RAM w Twoim przypadku to będzie wręcz minimum;) Więc szukaj lapka z taką przynajmniej ilością, 6 GB obstawiam, że to będzie za mało po prostu..

Edited by MasterThief
Link to comment
Share on other sites

Powiem tak, w wersji z i7 występują problemy z funkcją Turbo Boost 2.0 (procesor działa cały czas na bazowym taktowaniu). Z tego powodu procesor ten działa trochę wolniej od tego samego zastosowanego w innym laotopie, no ale i tak jest sybszy niż typowy dwurdzeniowy. Poza tym ma bardzo wydajną grafikę, świetny design, rewelacyjne głośniki, akceptowalną głośność układu chłodzenia oraz znośne temperatury (nie ma typowego throttingu tylko ten nie działający turbo).

Edited by MasterThief
Link to comment
Share on other sites

Nie ma takiej potrzeby bo ten laptop nawet bez turbo boost bije wszystkie inne laptopy w tym przedziale cenowym... Np watch dogs działa w wysokich detalach więc warto dopłacić do lenovo y50 ja mam i polecam bo jest to najwydajniejsza opcja w tej cenie

Edited by Lethos
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...