Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mariusz1024

Rozwiązany: Laptop do 3 tys.

Polecane posty

1) Kwota - 3 tys. zł

2) Zastosowanie - granie, programowanie

3) Rozmiar matrycy - co najmniej 15,6"

4) Mobilność - nie jest aż tak ważna

5) System operacyjny - bez systemu

6) Ilość pamięci RAM - przynajmniej 6 GB

Chcę sobie kupić lapka, tak jak napisane kwota do 3 tys., na lapku będę głownie programował ale też od czasu do czasu lubię sobie zagrać w jakieś nowsze tytuły tak więc przydało by się aby dawał sobie radę z nowszymi tytułami. Matryca przynajmniej 15,6" (taka by mi najbardziej pasował), ale trochę większa przekątna może być. System mam więc lapek ma być bez systemu. Przydało by się tez aby lapek miał jakieś przynajmniej 6 GB RAM'u, jak coś na sowim starym (4 GB RAM) emulowałem to było dość ciężko. Czasami wyskakiwał mi komunikat o nie wystarczającej ilości pamięci. Było by nawie lepiej jeśli lapek miałby 8 GB RAM'u.

Chciałem jeszcze podać jakieś swoje propozycje ale jeszcze nic konkretnego nie znalazłem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy i7 bardziej wymagające programy do programowania będą się po prostu szybciej kompilowały, poza tym i7 to jest zawsze dodatkowy zastrzyk mocy, który z pewnością się przyda i do takich programów właśnie i do gier również wink_prosty.gif Dlatego osobiście wybrałbym Y510p w wersji z i7 i jedną GT755M- będzie to optymalny wybór dla Ciebie wink_prosty.gif No i 8 GB RAM w Twoim przypadku to będzie wręcz minimum;) Więc szukaj lapka z taką przynajmniej ilością, 6 GB obstawiam, że to będzie za mało po prostu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w wersji z i7 występują problemy z funkcją Turbo Boost 2.0 (procesor działa cały czas na bazowym taktowaniu). Z tego powodu procesor ten działa trochę wolniej od tego samego zastosowanego w innym laotopie, no ale i tak jest sybszy niż typowy dwurdzeniowy. Poza tym ma bardzo wydajną grafikę, świetny design, rewelacyjne głośniki, akceptowalną głośność układu chłodzenia oraz znośne temperatury (nie ma typowego throttingu tylko ten nie działający turbo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby bo ten laptop nawet bez turbo boost bije wszystkie inne laptopy w tym przedziale cenowym... Np watch dogs działa w wysokich detalach więc warto dopłacić do lenovo y50 ja mam i polecam bo jest to najwydajniejsza opcja w tej cenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...