Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Abuk96

Rozwiązany: Nowe kostki RAM

Polecane posty

Okej, ostatnio mojemu RAM'owi przydarzają się dziwne rzeczy i stawiam na to że któraś z kości się uszkodziła ponieważ komputer od jakiegoś czasu dostawał sporadycznie blue screenów raz na 2-3 tygodnie ale ostatnio podczas grania Crashuje się (co objawia się ogólnym freezem i koniecznością resetu) więc chyba wymienię kości bo nic innego zrobić nie mogę. Opcji remapowania nie mam w BIOS'ie, ogólnie to można by ten temat podciągnąć pod jakieś kłopoty ale w sumie wątpię żeby dało się z tym coś zrobić więc idzie do działu z zakupami.

Więc jaki RAM? obecnie mam ten co w podpisie + stawiam że 1 kostka jest sprawna, myślałem żeby wziąc 2x2GB ~~ 6GB razem ale nie wiem czy nie lepiej 4GB no i czy taktowanie brać dalej 1333 czy coś wyżej.

Dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz zostawić obecne moduły, to sens brania szybszych pamięci jest równy zeru. Także o tym by wypadało zdecydować na początku.

Warto przy tym zaznaczyć, że na tej platformie obsługa pamięci szybszych niż 1333MHz wymaga podkrecenia procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogrzebałem pozmieniałem wyczyściłem trochę blaszaka, możemy przerzucić temat do pomocy technicznej może faktycznie to nie wina ramu ale stawiam na 99% że to on ostatnio zdarza mu się wyświetlać że zainstalowane 4GB ale używane i dostępna 2GB. może jakiś memtest pomoże coś odczytać

@EDIT

Memtest niczego nie wykazał nawet 1 błędu, przeszedł test bez problemowo.

Co ciekawe pierwszy raz jak do tej pory po uruchomieniu systemu wyświetlił mi się komunikat że zainstalowany Windows może nie być oryginalny (nie wiem czy to ma coś wspólnego). Dysk nie jest pofragmentowany. Najczęściej sypie mi system jak gram w CS:GO przy czym podobne problemy były ale zaraz po rozpoczęciu mapy mi natomiast sypie kiedy chce czasem nie wysypie w ciągu 3 godzin czasem po 15 minutach. Podczas pracy na systemie (nie w programach) nic się nie dzieje, sporadycznie wyskakiwały mi blue screeny podczas korzystania z chrome'a. Antywiry niczego nie widzą (MSE +MBAM)

Sterowniki od grafiki aktualizowane całkiem nie dawno, aktualizacje Windy prawie na bieżąco się dzieją, dyski nie są pofragmentowane, plik stronicowania ustawiony tam domyślnie bodaj 4688 MB.

Mam wrażenie jakby coś mi zjadało RAM.

wynika z tego że zdarza się to im co jakiś czas ale nie wyjaśnia braku ramu we właściwościach i tych sporadycznych blue screenów z chrome'a.

http://forum.gocs.pl...-crashe-w-csgo/

Temperatury w normie, proc po 30 minutach lekkiego obciążenia dochodził do 45 stopni. Zapuszczam OCCTka

Po 1h 10 minutach w occt procek 80 stopni od startu aż do końca i w minutę wraca do tych 40 stopni, żadnego crasha nic.

Co bym wam tu wrzucić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...