Jump to content
Sign in to follow this  
Sabi

Prośba o pomoc w doborze laptopa (do 1600 zł)

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym uprzejmie prosić o poradę dotyczącą zakupu komputera przenośnego, w zakresie cenowym do 1600-1700 zł.

Okoliczności w pewnym stopniu wymuszają na mnie zakup sprzętu mobilnego (za którymi nie przepadam), a ponieważ pod biurkiem mam już całkiem porządny sprzęt, w pierwszej kolejności liczą się wymiary, waga i długość pracy baterii. Granie stoi na dalszym planie (na ewentualne wyjazdy), chociaż procesor z taktowaniem w okolicach 2-2,5 Ghz i coś lepszego, niż karta zintegrowana, byłyby sporym plusem. System jest zbędny ? jako student i tak mam dostęp do legalnych kopii Windows. Po wstępnym sprawdzeniu ofert znalazłem modele:

- HP Pavilion 11-n022nw (~1600 PLN)

- Lenovo IdeaPad G580H (~1400 PLN bez systemu)

- Toshiba C50-A-1JU (~1200 PLN)

- /g/ poleciło także Asus f552ldv-sx590h, ale tego modelu nie udało mi się znaleźć w ofercie naszych sklepów

Niestety, nie jestem w stanie ustalić, który z nich byłby najbardziej opłacalny. Jeżeli ktoś ma inną propozycję, będę bardzo wdzięczny.

Większość laptopów, które udało mi się znaleźć waży niestety około 2-3kg wraz z ekranem 15 cali ? gdyby udało się znaleźć coś lżejszego i mniejszego, byłoby to sporym plusem (15 raczej na kolanach się nie zmieści).

Od razu dziękuję za wszelką pomoc i porady.

A może Lenovo IdeaPad G510 ??

Wprawdzie nie ma systemu operacyjnego - ale ten jeżeli jesteś studentem możesz dostać za free.

Sam komputer w tym przedziale cenowym wygląda całkiem przyzwoicie. Procek Core i5, 1 TB dysk, 4GB pamięci RAM. W sumie prezentuje się całkiem całkiem. Gdybyś był zainteresowany więcej opinii i spec. techniczną znajdziesz na http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/10317070#techniczne

No dobrze, ale w czym G510, którego proponujesz, jest lepszy od G580 ( electro.pl/Laptop_LENOVO_IdeaPad_G580H-s782927.html ), skoro jest od niego droższy o około 200 PLN? Czy to kwestia wadliwego modelu czy czegoś w tym rodzaju?