Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 10/2014 - zawartość

Polecane posty

Witam

Rzadko decyduje się, żeby komentować zawartość CDA, ale tym razem mnie do tego zmusiliście. Dokładniej CormaC i Cross swoimi tekstami o Gothicu. Cormac wręcz genialnie oddał wrażenia związane z serią, normalnie jakbym umiał pisać artykuły to bym taki napisał, dokładnie taki - słowo w słowo. Cross zaś świetnie oddał ogrom małego świata Gothica i jego zimny, nieprzyjazny charakter. Jest coś w tym, że nie kilometry kwadratowe mają znaczenie a jakość eksploracji. Producenci gier sandboxowych powinni się wzorować na rozwiązaniach stosowanych w Gothic, bo nie sztuką jest przedłużenie gry przez dodanie kolejnych kilometrow scieżek. Do dziś pamiętam jak do obozu tych "dziwaków" początkowo chodziłem przez rzekę i zajmowało to ogrom czasu, bo jakieś ptaszyska mnie tam atakowały. Po kolejnych levelach droga stała się łatwiejsza a przez to krótsza. (Tak jak w tym dowcipie:Drogie radio Erewań złowiliśmy rybę i od głowy do ogona ma 1,2 m a od ogona do głowy 1,3, czy to możliwe? Tak, bo na przykład od czwartku do poniedziałku jest cztery dni a od poniedziałku do czwartku trzy). Co prawda powtarzam to co napisali Cross i CormaC, ale to dlatego, że w pełni się z nimi zgadzam. Ponadto uważam, że te wszystkie GTA i skyrimy zamiast tworzyć kolejne wielkie przestrzenie powinni dopracować to co już napisali. Osobiście znacznie większą satysfakcję miałem przy odblokowywaniu kolejnych mostów w GTA III niż tłuczenie się przez całe kolorowe miasto GTA SA. Może dlatego, że należę do graczy starej daty i bardziej pasują mi schematy i wyjaskrawienia występujące w najstarszej części uniwersum 3D rockstara niż ogromne połacie bliżej niesklasyfikowanych przestrzeni występujących po GTA VC. Ale nie o tym, nie o tym, Po prostu tak jak w dwójce Gothica fajnie było wrócić do znanych z poprzedniej części miejsc tak ciekawym doświadczeniem mogłoby być gra w coraz większym i bardziej szczegółowym Liberty City. Kiedyś myślałem, że tak się nie da bo każda kolejna część serii to nowe możliwości, bardziej "życiowe" miasta, inna fizyka i zachowania npców, ale teraz wiem, że naiwny byłem, poza klimatem i lokalizacją GTA III, GTA VC i GTA SA są tak samo napisane. ale znów odbiegam. Podobnie wielki mały świat stworzyli ludzie od gier z CRY w nazwie, ale to temat na inną wypowiedź,

Gratulacje za świetne teksty i ogromne dzięki za możliwość sprawdzenie Risena. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jestem zdziwiona że w relacji z targów, tak mało miejsca poświęcono głównemu kandydatowi na RPG 2014, czyli Dragon Age:Inkwizycja. Mam wrażenie że w CD-A dość zlewczo, a nawet niechętnie, patrzą na tę serie.

Relacja to relacja, ma swoje prawa a o DA:I bedzie jeszcze duzo. Ilosc miejsca zwykle zalezly w realci do tego ILE POKAZANO NOWEGO, bo po co powtarzac to, co juz wczesniej wiadomo.

No rozumiem, i ciesze się że będzie więcej o Inkwizycji. Zwróciłam na to uwagę patrząc na tekst o Wiedźminie, gdzie opisano ten sam fragment gameplaya co na E3, i poświęcono na trochę więcej miejsca niż dla DA. Tym bardziej że ja i Berlin wyciągnęliśmy dość różne wnioski z zaprezentowanego materiału tej gry, i jestem ciekawa rozwinięcia jego opinii. Ale trzymam za słowo że niedługo będzie więcej o Inkwizycji, bo mimo że sporymi dawkami informacji dzieli się z nami BioWare(przeglądając ich stronę), to w CDA(zarówno czasopismo, jak i strona) próżno coś o tym szukać. Jeszcze raz gratuluje świetnego numeru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem dlaczego:):

Smuggler wylogowuje się z forum, i szybko leci przelecieć poprzednie numery CD-A. Szuka, szuka, i nic o DA. Leci do do MQc.

Smuggler: Hej MQc. Powiedz mi, my coś pisaliśmy o tym.....no......tym dobrym RPG co ma niedługo wyjść.

MQc: No pewnie!!! O Wiedźminie 3 piszemy przecież w co drugim numerze.

Smuggler: NIE......chodzi mi o tę grę co ma wyjść w tym roku...no....główny kandydat na najlepsze RPG 2014.

MQc: No przecież recenzja Risen 3 była teraz w tym numerze. Wcześniej na stronie też co chwile o nim pisaliśmy.

Smuggler po przeszukaniu Google: DRAGON AGE....INKWIZYCJA.....WYCHODZI JUŻ 20 LISTOPADA!!!

MQc: Co wychodzi?

Smuggler: Taka gra o biseksualistach. Musimy nadrobić i walnąć przynajmniej 2 strony.

A tak serio:). To głupio mi się zrobiło że narzekam o braku DA, tuż przed nr. z jego dłuższą zapowiedziąsmile_prosty.gif. Ale jestem jak najbardziej zadowolona. Na 100% macie moje16zł za następne wydanie CDA .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo że sporymi dawkami informacji dzieli się z nami BioWare(przeglądając ich stronę), to w CDA(zarówno czasopismo, jak i strona) próżno coś o tym szukać. Jeszcze raz gratuluje świetnego numeru.

Jedynie jestem zdziwiona że w relacji z targów, tak mało miejsca poświęcono głównemu kandydatowi na RPG 2014, czyli Dragon Age:Inkwizycja. Mam wrażenie że w CD-A dość zlewczo, a nawet niechętnie, patrzą na tę serie.

Zajrzyj do działu Info w dwóch ostatnich numerach i powiedz, że nic nie piszemy o Dragon Age'u wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Souls II najlepsze RPG(krecka_dostal.gif )2014?icon_evil.gif ...........Lubie teksty Berlina, ale od teraz macie zakaz dzielenie się z nim moimi 16zł które wydaje na pismooczko.GIF

Zajrzyj do działu Info w dwóch ostatnich numerach i powiedz, że nic nie piszemy o Dragon Age'u wink_prosty.gif

Oczywiście trochę(specjalnie) przesadzam że nic nie ma. Ale interesując się tematem da się zauważyć przy różnych informacjach, ciekawostkach, i wywiadach związanych z tą grą, że CDA nie poświeca temu zbyt dużej uwagi. A informacje o przesunięciu premiery to trochę za mało;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak odbieramy słowo "solidny". Dla mnie np. "solidny" był tekst Smugglera z nr.231, gdzie na dwóch stronach jest wiele przeróżnych informacji o Wiedźminie 3. A jako że dość na bieżąco śledzę informacjo o nowym DA, uważam że dało by się zrobić coś podobnego, bez dotykania tematów z tej sesji pytań i odpowiedzi. Ale ciesze się że nowy CDA (najprawdopodobniej) to nadgoniicon_mrgreen.gif .

główny kandydat na najlepsze RPG 2014

Tron królewski na cRPG roku 2014 został już dawno zajęty.

Na jakim tronie? wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzisz, Xazy, swego czasu były w Ekszynie trzy strony zapowiedzi DA:I, a na cdaction.pl brakuje chyba tylko newsa o ujawnieniu kolorów dostępnych w grze majtek.

... poza tym pisząc o "najlepszym rolpleju 2014" sadzicie wszyscy straszne babole, nie tak się pisze "Pillars of Eternity". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejszym punktem tego numeru jest z pewnością felietony, tak dobrze nagromadzonego materiału w tym dziale dawno nie widziałem. Szczególnie fajne artykuły o Gothicu (nie wiedziałem nawet, że jedynkę robiły zaledwie cztery osoby) i szczuciu cycem (podobny artykuł widziałem w jakieś gazecie odnoszącym się do piosenki "My Słowianie" i dekolcie występujących tam pań). Ciekawie również w AR, gdzie pewien osobnik narzeka na wymagania gier - no cóż takie uroki platformy PC. Poza tym wystarczy kupować komputer z głową, żeby starczał na parę lat, swój ostatni kupowałem w 2009 roku i dopiero w 2014 roku pojawiają się gry, które już mi nie pójdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, że nie wiem czy w dobrym miejscu pytam.

Mianowicie:

Na stronie 95 w artykule "Nowy,mały Microsoft" wyczytałem,że na rynek mają trafić tanie netbooki od MS.

Cytując : "A nawet bardzo, bardzo tanie, po 100 dolarów za sztukę".

Wiadomość bardzo fajna, ale poszukałem w necie i nigdzie nie mogę znaleźć jej potwierdzenia.Różne strony piszą o netbookach po 200$ za sztukę, ale nie po 100$.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać magazyn od tyłu bo przeczytałem o jakichś problemach z kodami, a nie chciało mi się tamtych gier instalować i natrafiłem na artykuł pana Krigora na temat dość ostatnio popularny w mediach piszących teksty związane z grami. Miałem nadzieję na poważne podejście do tematu i w moim odczuciu poziom tekstu był porównywalny z mediami niezwiązanymi z grami. Pierwszym rażącym dla mnie kwiatkiem jest najpierw podawanie procentowych danych, a następnie pisanie: "więcej jest grających kobiet powyżej osiemnastego roku życia niż mężczyzn poniżej tej umownej granicy dorosłości". Naprawdę nie można było napisać ile to procent? Drugi problem: "preferują gry logiczne", "kto kupuje gry? Znów - obie płcie, tym razem niemal po równo." Muszę przyznać, że nie znam dużo płatnych gier logicznych. Gier z elementami logicznymi całe mnóstwo, ale czysto logicznych? Jeżeli znacie więc tak dobrze sprzedające się gry żeby wyrobić 50% z takimi Skyrimami czy innymi Battlefildami to proszę napiszcie w komentarzach.

Trzeci kwiatek: najlepszy przykład dziewczyny grającej w esporcie jest uwaga kto? Transseksualista. Man -> Female. Brawo. Są dwie dziewczyny na scenie SC2, ale nie pamiętam ich nicków bo żadna nie była nawet top100 o ile wiem.

Rozumiem że mieliście trudny miesiąc, ale chciałbym żebyście zastanowili czy dalej poruszać dość szerokie tematy bez poświęcania dużej ilości czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowa, więc proszę o wyrozumiałość :)

Nie mogłam sobie odmówić skomentowania jakże wciągającego felietonu zatytułowanego "Szczucie cycem"... Jak można się łatwo domyślić jestem kobietą :), więc tekst choć skierowany raczej do panów, dotyczył również mnie. Sama siebie mogę określić jako "niedzielnego gracza". Od czasu do czasu lubię sobie "pyknąć" (zaczerpnięte ze słownika mojego lubego) w Herosów lub Cywilizacje, ale zazwyczaj wtedy kończy się zarwaniem nocy. Ponadto jestem bardzo wyrozumiałą dziewczyną (kupuję chłopakowi gry :P) i znakomitym obserwatorem, bo uwielbiam patrzeć i podpowiadać w czasie jego gry, oczywiście gdy gra jest dla mnie interesująca. I tak np. sylwestra w tym roku spędziliśmy grając w Beyond Two Souls z przerwą na przywitanie Nowego Roku, tzn. chłopak grał, a ja podpowiadałam ;) I możecie mi uwierzyć, nie robię tego żeby przypodobać się chłopakowi, bo tego kwiatu jest pół światu :P, ale dlatego, że szczerze to uwielbiam. Assassin stał się jedną z moich ulubionych gier (i nie mogę się doczekać premiery), mimo, że byłam tylko biernym obserwatorem (z wyjątkiem kilku misji, do których mnie dopuszczono :P).

Kobiety niestety giną w zdominowanym przez mężczyzn świecie gier. Chyba wolimy działać w zaciszu własnego domu, nie chwaląc się zbytnio własnymi osiągnięciami. Bo i z kim mamy o tym gadać? Z facetami? Zazwyczaj kończy się na tekście w stylu " Ty i tak się nie znasz, w końcu jesteś babą". Może to prawda i nie znamy się, ale czasem warto byłoby nam dać szansę. Mam kolegę, który odkąd przekonał się, że jakieś pojęcie o grach mam, sam ciągnie mnie za język i zaczyna dyskusję. Stałam się dla niego pełnowartościowym rozmówcą o grach :) Sama znam kilka dziewczyn, które grają w gry często i bardzo często. Dopuście nas do waszego świata, zachęćcie, a gwarantuję, że zniknie stereotyp pryszczatych, niewyżytych psychopatów :) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam za odkop, ale czy roczna licencja Arcabit jeszcze zobowiązuje? Wczoraj (dopiero -_-) aktywowałem i licencja jest na 60 dni... wyskoczyło coś, że dzięki CDaction coś ma przyjść na maila, ale nic nie dostałem. Oczywiście rozumiem, że kod nieużywany rok nie będzie leżał, ale wole się upewnić :D

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...