Skocz do zawartości

Kilka pytań


LldB

Polecane posty

Karta graficzna MSI Radeon HD7970OC TWINFROZR 3GB DDR5 PCI-E 384BIT DVI/HDMI/2mDP BOX - (R7970 TF 3GD5/OC BE), Płyta główna MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE), Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz BOX 6M LGA1155 (BX80637I53470)

Witam wszystkich, mam kilka pytań dotyczacych glownie podkrecania ale jako ze jedno jest bardzo proste postanowilem, ze tu zamieszcze, co do podkrecania czegokolwiek moje doswiadczenie jest zerowe dlatego potrzebuje waszej pomocy.

1. Wyczytalem gdzies, że przy tej karcie grafiki przyrosty w performance sa solidne wiec prawdopodobnie warto byloby to zrobic, aczkolwiek nie wiem od czego zaczac, napewno zabiore sie za jakas lekture ale nie wiem czy moge ufac kazdemu tekstowi na internecie, dlatego prosilbym jezeli mozliwe glownie o jakies porady i moze jakis tekst ktory moglby mi jakis doswiadczony forumowicz polecic.

2. Ten procesor nie jest do podkrecania ale kiedys ktos nadmienil ze da sie cos z niego jeszcze wyciagnac (nie wiem czy mialo to cos wspolnego z trybem turbo albo czyms innym) ale tu tak samo jak wyzej prosilbym o kilka slow na jego temat i jak moglbym sie za to zabrac.

3. Moje ramy dzialaja w czestotliwosci 1,3 zamiast 1,6, moglby mi ktos powiedziec jaki jest tego powod mimo ze to ramy 1,6? i czy moge to poprostu zmienic w biosie i nic nie powinno sie stac?

4. Komputer ma juz gdzies okolo rok czy nie ma problemu z ewentualnym podkrecaniem mimo to ze sprzet juz troche dziala na fabrycznych ustawieniach?

5. Zagadka zasilacza, moj zasilacz jest ustawiony do dolu, zawsze mnie zastanawialo czy on wciaga powietrze od dolu i tez tam wypuscza? czy jak to dziala. Takze chcialbym sie zapytac jak wyczyscic go, czy musze go wyciagac i wtedy pozbyc sie kurzu czy skoro mam filtry wystarczy potraktowac odkurzaczem od dolu obudowy? Dodatkowe pytanie do tego czy jak ustawie na zero zasilacz czy wszystko w srodku komputera moge juz dotykac czy nadal powinienem na cos uwazac, wiem o uprzednim dotknieciu metalowej czesci uziemionej.

Z gory dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...