Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamien987

Xeon s775

Polecane posty

Na http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/ wyczytałem , że moja płyta obsłuży L5410 , X5460(C0) i E5440.Nie pisze też czy musze wgrywać mikrokody wie ktoś może ? Czy inny procesor niż te podane bedzie działał ? np http://allegro.pl/quadcore-xeon-e5345-8m-cache-2-33ghz1333-mhz-slaej-i4492493985.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji Ci nie dam, ale powinno działać. Na moim Asusie P5B-Deluxe z powodzeniem pracuje Xeon e5420 i żałuję, że poskąpiłem do e5440. W moim przypadku konieczna była aktualizacja do najnowszej wersji BIOSu ze strony głównej producenta, na liście z podlinkowanej przez Ciebie strony opisali, że wszystko działa z modelem e5440, nie napisali o żadnym modyfikacjach (przy innych modelach możesz znaleźć instrukcje, wystarczy poskrollować), więc wszystko powinno być ok.

Pamiętaj, że wiąże się to z komplikacjami, bo to nie są procesory dla domowych płyt głównych. Największym problemem jest ręczna modyfikacja płyty głównej - musisz wyciąć ząbki, które zapobiegająbłędnej instalacji CPU w gnieździe. Później musisz procesor dobrze włożyć, sprawdź kilkukrotnie, bo błąd może wiązać się z uszkodzeniem. Kiedy będziesz miał to za sobą nie będziesz mógł zainstalować Windowsa 7 - każda próba zakończy się BSODem. Problemem jest TYLKO instalacja, jeśli będziesz używał go z systemem, który zainstalowałeś przy pomocy "zwyczajnego" procesora, to wszystko będzie ok.

Czy warto? Jak najbardziej tak - koszty, w porównaniu ze zmianą platformy, są niewielkie a można, po OC, dogonić jakieś słabsze Core i3 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XeoN - Zależy ile uda Ci sięwykręcić, mój E5420 nie kręci się do 3,5-3,7 (ale też nie specjalnie z tym walczyłem, bo mi ta moc nie jest zbyt potrzebna), a jedynie do 3. Przy tym wyniku przeganiał w smarkach i3 znajomego, nie pamiętam modelu, bo dziubałem to z ciekawości.

Xeon = Quad z dodatkowymi instrukcjami, potencjał OC jest ten sam, to fakt. Ale już montaż procesora z gniazda 771 na płycie z 775 to jest problem, konieczna jest do tego modyfikacja płyty (wspomniane już 'ząbki', które układają CPU w odpowiedniej pozycji) i samego procesora (bez problemu można kupić Xeony z odpowiednią naklejką). Czasem trzeba modyfikować BIOS i Windows 7 się nie zainstaluje (bez kolejnych modyfikacji, czego robić mi się nie chciało, bo mam też 8.1). Wiem z autopsji. Jeśli nie wieżysz, to zapraszam do mnie - mam taki zestaw i wszystko możesz sobie obejrzeć. Ale potem Ty będziesz nakładał cooler spowrotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jak ktoś nie zna tematu, a chciałby odpowiedzieć na każdy, który się ukaże... i to jeszcze nomen omen XeoN...

Po pierwsze tak jak wspomniał Gofer kluczowa jest cena. Dla porównania Xeona E5450 można dostać za około 200zł. Jego odpowiednik na podstawce 775 czyli Q9650 to już cena około 500zł, jak np. tu: http://allegro.pl/in...4379350496.html

(QX9770, który jest dokładnie tym samym, tylko że z fabrycznie podbitym zegarem do 3.2GHz [co ja osiągnąłem bez ruszania napięć] poszedł za 650zł z dostawą: http://allegro.pl/pr...4474690888.html )

Kolejny plus to TDP. Quady to straszne grzałki i żeby je schłodzić trzeba dobrego chłodzenia. Znowu dla porównania E5450 to 80W, Q9650 95W.

Dodatkowo serwerowe procki są robione z lepszej jakości krzemu, a co za tym idzie ich potencjał OC jest lepszy niż procesorów deskopowych.

Cała procedura przerabiania płyty jest banalnie prosta, jedynie trzeba uważać przy wycinaniu zatrzasków, które orientują obsadzenie procesora w gnieździe. Ale jak ktoś będzie to robił z głową i dostateczną ostrożnością to nie ma szans niczego popsuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi powiesz, że potencjał Xeona E3-1230v3 (które de facto jest przecież serwerowym procesorem) jest lepszy od któregokolwiek i5, to uznam, że robisz sobie żarty albo jesteś trollem...

A co ma E3-1230V3 do starszych Xeonów? ;> Przecież ten procesor ma z góry zablokowany mnożnik i zwyczajnie nie da się go kręcić (bo podbicie o 200-300 MHz, o ile w ogóle możliwe, ciężko uznać za kręcenie). A Xeony o których mowa w temacie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze tak jak wspomniał Gofer kluczowa jest cena. Dla porównania Xeona E5450 można dostać za około 200zł. Jego odpowiednik na podstawce 775 czyli Q9650

Hola, hola. Wydajność w grach E5450 jest porównywalna do Q9300 czy Q9400, które na allegro idzie dorwać od 180zł. Nikt nie każe kupować procesora Hz w Hz identycznego, bo nie na tym to polega. Różnice rzędu 10%, przekładające się na 2-4 klatki w grze można pominąć jeśli chodzi o opłacalność i porównanie dwóch konkurencyjnych modeli.

I czemu znowu mącisz? E5450 to dokładnie to samo co Q9650, więc nie pisz bzdur, że to jest to samo co Q9400 czy jeszcze lepiej Q9300. Jak już tak się chcesz bawić to zamiast wydawać tyle kasy na te szmelce lepiej kupić E5420 za jakieś 100zł, który jest lepszy i ma 2x więcej kaszy.

Kolejny plus to TDP. Quady to straszne grzałki i żeby je schłodzić trzeba dobrego chłodzenia.

Kolejna bzdura. Przykładowo mój Quad Q9300 na BOXie chodził na 3,2GHz. Temperatury były w pełni akceptowalne, zarówno w grach jak i w idle. Więc... O czym ty mówisz człowieku? Kwestia porządnej, dobrze wentylowanej budy z dobrym przepływem powietrza, a nie samego coolera (podstawa przy utrzymaniu odpowiednich temperatur - ktoś tu podstaw nie zna).

Ta. Od razu przypominają mi się ci "znafcy" co polecają GT620 2GB, bo wujek ma i sobie chwali. Skończ proszę.

Dodatkowo serwerowe procki są robione z lepszej jakości krzemu, a co za tym idzie ich potencjał OC jest lepszy niż procesorów deskopowych.

No nie do końca. Jak mi powiesz, że potencjał Xeona E3-1230v3 (które de facto jest przecież serwerowym procesorem) jest lepszy od któregokolwiek i5, to uznam, że robisz sobie żarty albo jesteś trollem... Kwestia OC procków na podstawkę 775 jest podobna. Potencjał OC Quada i Xeona zależy od konkretnej sztuki i danego kawałka krzemu. NIGDZIE nie znajdziesz wiarygodnej informacji, która by potwierdzała, że Xeony na LGA775 mają lepszy potencjał OC od Quadów.

Chodziło mi o Xeony na podstawce 771, ale Ty zawsze musisz przekręcić po swojemu...

Cała procedura przerabiania płyty jest banalnie prosta, jedynie trzeba uważać przy wycinaniu zatrzasków, które orientują obsadzenie procesora w gnieździe

Zbędne, bezsensowne i ryzykowne jak ktoś się na tym nie zna. Quad eliminuje każdy z tych problemów (dodatkowo wspomniany również z Windowsem), a cenowo wychodzi podobnie. http://allegro.pl/pr...4504092849.html

Inna sprawa, że OC obu procesorów (czy to Xeona czy to Quada) wymaga porządnej płyty głównej z dobrze chłodzoną i mocną sekcją oraz jakiegoś tam niestandardowego chłodzenia, choć tu w ostateczności by BOX wystarczył.

Jaki problem z Windowsem, bo nie rozumiem? Może być tylko problem z wykrywaniem procesora, ale instaluje się specjalny bios do płyty głównej z wgranymi potrzebnymi mikrokodami Xeonów (stąd: http://genius239239.....hinet.net/771/ ) i bangla.

Co do sekcji zasilania - tak dobra sekcja to podstawa porządnego OC. Mnie to blokuje, bo mam spadki mnożnika przy wyższym napięciu, ale to normalne, że do podkręcania wymagane są dobre płyty główne.

Najlepsze jak ktoś nie zna tematu, a chciałby odpowiedzieć na każdy, który się ukaże... i to jeszcze nomen omen XeoN...

Schowaj sobie takie uwagi w buty. Wiele razy udowodniłeś jak to wygląda u ciebie. Ja przynajmniej staram się pomóc i jakoś wielu ludzi mi za to dziękuje.

Bo wielu ludzi nie zna nawet podstaw, jeśli chodzi o sprzęt komputerowy. Szczerze? Zdecydowanie bardziej przemyślane uwagi/rady udzielają tutaj Dirian i yojo2, widać chłopaki znają się na rzeczy. Dość często mam ubaw jak chcesz wtrącić swoje trzy grosze i ponarzekać, na ich cenniejsze od Twoich, wskazówki (gdzie ja już to widziałem smile_prosty.gif ) Tylko tracę na Ciebie czas. Kto wie to uzna moją rację, ewentualnie sam zdecyduje się na odświeżenie tego leciwego socketu, który już od pewnego czasu przeżywa drugą młodość. A Tobie na przyszłość życzę nie nabijania postów tam gdzie się nie posiada wystarczającej wiedzy. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem z Windowsem, bo nie rozumiem? Może być tylko problem z wykrywaniem procesora, ale instaluje się specjalny bios do płyty głównej z wgranymi potrzebnymi mikrokodami Xeonów (stąd: http://genius239239.....hinet.net/771/ ) i bangla.

Nie bangla, sprawdzone na Asus P5B-Deluxe - dają dokładnie ten sam BIOS, który Asus udostępnia dla mas. Nie pomaga na błędne wykrywanie proca przez Siódemeczkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możliwe, że są jakieś wyjątki, a te jak wiadomo potwierdzają regułę wink_prosty.gif Wystarczy tylko przejrzeć tematy z całą masą stron i osób z różnymi płytami by zobaczyć, że na różnych konfiguracjach to działa. Nigdzie tam się nie spotkałem, by ktoś miał podobny problem (chyba, że uszkodził płytę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN

Na każde z tych wypocin: Użyj google, a nie własnej głowy. I nie wykręcaj się zawsze pytaniem, to jakaś Twoja domena? Dla zmniejszenia swojej kompromitacji - porzuć ten temat.

1. Co warto kupić na 775? Xeony z adapterem lub Core 2 Duo. Quady to drogie, gorące, prądożerne ścierwo.

2. Na każdy z zaproponowanych przez Ciebie podałem 2x tańszy i lepszy odpowiednik.

3. Poziom trudności montowania tego Xeona jest niewiele większy niż montowanie dedykowanego.

Wszystko w skrócie. Może się czegoś nauczysz może nie, nie interesuje mnie to. Mi się już znudziło czytać te nic nie warte teksty Twojego autorstwa.

@Gofer

Ale nie wiem czy macie podobne karty graficzne, które dominują w growych benchmarkach. Jedynie gdzie coś będzie widać to w benchmarkach procesora jak np. Cinebench.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no musiałem odpisać puknijsie.gif

Quady to drogie, gorące, prądożerne ścierwo.

Powiedział ten, który Quada widział tylko w testach na necie. W rzeczywistości niestety jest trochę inaczej (do ceny to już w ogóle zgodzić się nie można, skoro C2D chodzą często za więcej niż C2Q). O ile przy prądożerności nie można się nie zgodzić, o tyle również z temperaturami jest zgoła inaczej.

icon_eek.gif Nikt jeszcze tego nie wyśmiał? Człowieku gdzie Ty widziałeś droższe C2D niż Quady? Najdroższy E8600 kosztuje około 150zł, praktycznie tyle co najtańszy Quad. Widzisz mówiłem byś sobie darował, ale musiałeś coś walnąć i się skompromitować, zresztą nie pierwszy już raz. Widzę, że nawet nie posiadasz elementarnego pojęcia. Świeć Panie nad zestawami, które złożyłeś skoro są tak mądre jak Twoja wiedza. Pominę już kwestię temperatur, bo ewidentnie masz swój świat.

Na każdy z zaproponowanych przez Ciebie podałem 2x tańszy i lepszy odpowiednik.

Nie. Nie podałeś żadnego. Twój odpowiednik za 200zł od mojego odpowiednika za 180zł ani nie jest 2x tańszy, ani 2x lepszy. A już na pewno nie w grach...

I znowu śmiech na sali. Umiesz czytać? Tym tekstem udowodniłeś, że przydałby Ci się powrót do szkoły podstawowej. Napisałem, że na każdy z zaproponowanych przez Ciebie. A jakie proponowałeś? Q9400 i Q9300. Zaproponowałem 2x tańszy odpowiednik. Jaki? E5420. Nie pisałem, że dwa razy lepszy Panie Miodek. Napisałem, że posiadający 2x więcej cache.

Poziom trudności montowania tego Xeona jest niewiele większy niż montowanie dedykowanego.
Nie montowałem, ale z opisu Gofera (i twojego zresztą też) wygląda na zupełnie coś innego. Logika pisania w jednym, a sens w drugim?

Nie montowałeś to po co się tu udzielasz? Za mało zaspamiłeś to forum? Po tym co piszesz masz 0 jakiegokolwiek pojęcia na ten temat.

Mi się już znudziło czytać te nic nie warte teksty Twojego autorstwa.

Ale nadal czytasz... chytry_prosty.gif Śmiechłem.

Tak, nie wytrzymałem jak przeczytałem te Twoje frazesy.

dominują w growych benchmarkach

Nie ma czegoś takiego jak growy benchmark... Testy w grach w większości obciążają karty graficzne. I niestety, ale benchmarki które działają na procesor nie będą w żaden sposób miarodajne w przełożeniu na gry. Pewnie o tym nawet nie wiesz, skoro coś takiego piszesz...

Naprawdę? No co Ty nie powiesz. Bo komputer służy tylko do gier... Współczuję.

zakaz.gif XeoN to ewidentny troll na tym forum. Jakikolwiek kontakt z tym użytkownikiem grozi napadami śmiechu i kierowanymi w jego stronę wyrazami współczucia. rozpacz.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzwiska? A to dobre brawa.gifTakie same "wyzwiska" były i pod moim adresem... Wypunktowanie wiedzy w oczy kole? Wiesz, za pisanie bzdur na forum to Ty powinieneś dostać urlop na douczenie. Kolejny już raz doprowadziłeś mnie do odpisania na brednie, które napisałeś na początku tego tematu i kontynuowałeś dalszymi postami. Po prostu ciężko mi zostawić coś co jest ewidentną nieprawdą w spokoju.

@up

Tak, bo każdy post, który tu napisałeś jest na temat. Szkoda odpisywać na kolejne zaczepki z Twojej strony. Każdy kto przeczyta ten wątek ujrzy te argumenty, których nie dostrzegasz/nie chcesz dostrzec. Żeby nie przepisywać wszystkiego wystarczy tylko przytoczyć Twoje stwierdzenie, że C2D jest droższy niż Quad ok.gif

Najtańszy Quad - Q8200 - http://allegro.pl/in...4479027642.html

Najdroższe Core 2 Duo - E8600 - http://allegro.pl/in...4484378007.html

Mam już o Tobie wyrobione zdanie i pewnie jest nie inaczej z osobami, które tu zaglądają. Daruję sobie dalszą polemikę z Twoją osobą. Gdziekolwiek i kiedykolwiek napiszesz. Po prostu, jak widać, nie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam kilka swoich groszy. Sam zmieniłem niecały rok temu E7200(2x2.53GHz) na Q9400(2x2.66GHz) za 250zł. Czy to było opłacalne? Raczej nie. Wydajność w grach wzrosła, ale nie we wszystkich, przynajmniej czuję, że karta rozwinęła swoje skrzydła.

Co do Quadów, wcale się tak bardzo nie grzeją. Na boxowym chłodzeniu mój ma max 66 stopni(temperatura rdzeni), a cały zestaw pobiera w okolicach 200W(mam watomierz - tak, działa prawidłowo), wcześniej z E7200 pobierał max ~180W. Co prawda Quady nie są warte przy dzisiejszych procesorach nie więcej niż 200zł. Sam nie babrałbym się z Xeonami, tylko kupił jakiegoś Quada.

Jeśli chodzi o wydajność, mogę zrobić jakiś test Q9400 i porównać z kimś kto ma Xeona.

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz łamię zasadę karmienia trolla (żebyś pękł z sytości), bo ręce opadają. Prowokujesz każdą swoją wiadomością. Masz tyle szczęścia, że to nie jest forum sprzętowe, bo na takim PCLabie miałbyś już notkę oderwanego od rzeczywistości.

Co do Twojej genialnej umiejętności wyszukiwania. Widzę, że z takimi zdolnościami zakup gotowego zestawu komputerowego z Allegro to jeszcze dobry biznes, w porównaniu do tego co mógłbyś sam zaserwować.

http://allegro.pl/pr...4445151167.html

I jak ta aukcja ma do rzeczywistej wartości? Nijak, podobnie jak ten klops co zapodałeś podczas ostatniej edycji.

Specjalnie wcześniej wybrałem zakończoną aukcję, aby pokazać faktyczną cenę tego procesora. Sam mogę wystawić zdezelowanego Poloneza za 1 000 000zł, a nikt tego nie kupi... Trochę powagi chłopcze. I tak E8600 to najdroższy C2D. Wartość większości z nich to około 50zł.

Na koniec:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to łamiemy zasadę po raz drugi (albo n-ty, zresztą to bez znaczenia. Sam ustaliłem tą zasadę to sam ją będę łamał, ilekroć mi się spodoba)

Wyrazy współczucia były wcześniej, a po ostatnim poście mam niezły ubaw klaszcze.gif

@autor - masz mnóstwo powodów, by uznać Xeona za niepotrzebne problemy.

Jedyne zdanie, z którym się całkowicie zgadzam. To forum już dawno powinno to stwierdzić ok.gif

Za napisanie nicka w cudzysłowie powinien polecieć raport, ale nie jestem takim klawiszem jak Ty, gdzie jak brakuje Ci argumentów (w Twoim przypadku formułowania kolejnych nie mających racji bytu zdań i ciągłego snucia nowych insynuacji) prosisz o pomoc modów.

Do autora i odpowiadając na to co autor chciał usłyszeć. Możesz na tej płycie umieścić nawet X5460 co potwierdza ten temat:

http://forums.tweakt...-overclock.html

Osobiście szukałbym na Twoim miejscu E5450 z rewizją E0, który ma niski VID i osiąga nawet 3.8GHz przy napięciu zaledwie 1.2v. X5460 ma TDP na poziomie 120W. Jak dla mnie jego zakup nie ma sensu, bo będzie problem w ogóle go schłodzić, czy podkręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cryobraz - to zabawne, że wytykasz XeoNowi niekompetencje a sam gadasz głupoty aż zęby bolą i szczypią nie tylko oczy. Po wypowiedzi na temat apetytu Quadów na energię elektryczną powinienem dać Ci ostrzeżenie i wywalić Cię z dyskusji. Tutaj możesz zobaczyć Q9300 (45 nm) i Q6700 (65 nm) na tle E7200, E8200 (oba 45 nm) i E6750 (65 nm). O prądożernych ścierwach nie ma mowy.

Yoo041995 - skoku wydajności nie miałeś prawa zaobserwować, bo Q9400 to w sumie sklejka dwóch E7200. Bardzo chętnie porównam za to wydajność między Twoją a moją jednostką, ale stawiam, że zegar w zegar nie będę szybszy niż 10% (ba, mogę być wolniejszy ze względu na dysk i śmieciowe ramy). Powiedz tylko jakie masz taktowanie CPU, dopasuję się i przetestujemy nasze bestie w Cinebench (1 i wiele wątków) i SuperPI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalne taktowanie, 2.66GHz wink_prosty.gif Skok wydajności zauważyłem, bo przecież te 2 dodatkowe rdzenie w końcu są wykorzystywane w nowych grach. Zaraz zrobie testy i dam wyniki. Sam jeszcze powiedz, co masz w skrzynce.

Wyniki:

Cinebench R11.5: 0.81pkt(1 rdzeń), 3.18(4 rdzenie)

SuperPI: 19.563(1M)

Może zróbmy jeszcze jakiś test, np w 3DMarku, wynik CPU?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trochę może przesadziłem z tym zapotrzebowaniem na prąd, bo tragedii aż takiej nie ma. Wystarczyło napisać "drogie i gorące ścierwo". Jak widać udzieliła mi się fachowość pana X. Zresztą on sam przyznał mi w tej kwestii rację, więc gdzie jakaś uwaga w jego kierunku?

Quady to drogie, gorące, prądożerne ścierwo.
O ile przy prądożerności nie można się nie zgodzić

Tak BTW: Mi znalazłeś jedną pomyłkę, a jak Xeon motał się jak wróbelek w sidłach próbując dowieść, że Ziemia jest płaska to tego już nie zauważasz. Brawo za małostkowość. Widzę swój swego iska na tym forum. Sitwa (dość popularne ostatnio słowo) pasuje tu idealnie. Gdybyście byli w porządku pan X dawno dostałby ostrzeżenie i urlop, a ja nie popełniłbym wspomnianego błędu (błędziku w porównaniu do stada dromaderów Xeona).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...