Skocz do zawartości

GTA IV


wies.niak

Polecane posty

Wymagania sprzętowe tej gry są chore!

Nie dramatyzuj. Za czasów kiedy wyszedł pierwszy Far Cry ludzie pisali tak samo. A dzisiaj masa ludzi ma kompy, które z łatwością dźwigałyby pięć takich Far Cry'ów. Tak samo będzie z GTA 4. Zresztą już tak jest.

Swoją drogą - mam kompa podobnego do twojego (masz napisane w sygnaturce) i nie narzekam na płynność gry. WIęc o co ci chodzi? Nie masz co robic i przylazles narzekac na gre? Odpusc sobie...

No szczególnie że 2 lata temu kupiłem kompa w hipermarkecie (taniego i słabego) i na tamtym kompie Far Cry chodził na maksymalnych detalach i super rozdzielczości... Pewnie tak samo będzie z GTA IV...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość luq92

Na początku to fakt, że GTA kiepsko śmigało nawet na najmocniejszych kompach na niskich ustawieniach. Ale po tych wszystkich łatkach to już zupełnie inna gra. Jeśli ktoś narzeka to albo mu się nudzi, albo nie zainstalował łatek. Na swoim kompie gram praktycznie na maksymalnych ustawieniach na 25 - 30 klatkach. Więc nie wiem po co te lamentowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarYanOooo

Tez mialem taki problem jak zainstalowalem spolszczenie do GTA 4 (wersja steam) i mialem taki sam blad.

Odinstalowalem spolszczenie i zainstalowalem patcha 1.0.6 i wszystko dzialalo normalnie

Na radeonie 5770 4 giga ramu i 2.8 mhz mialem 90-110 klatek na sekunde w modern warfare 2 na najwyzszych detalach i rozdzielczosci 1600x1200(jakos tak)a gta na najwyszszych i tej samej rozdzielczosci mam tylko 15-20 :/// :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epizody zrobiły na mnie duże wrażenie. Długo nie zapomnę misji u Yussufa - odjechane jeszcze bardziej niż jakiekolwiek inne w dowolnej części GTA. Cutscenki rządzą, do czego zdążyła nas przyzwyczaić podstawka. Miałem drobne problemy z płynnością, która wachała się od 40 do 20 fps, ale nie był to duży problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas potrzebny do ukończenia podstawki jest dłuższy, można też ukończyć ją drugi raz podejmując inne wybory. Co do multi - nie orientuje się, odrzuciło mnie po kilku meczach. Multi Epizodów nawet nie odpaliłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najpierw GTA 4, później EFLC. Jeśli ukończysz najpierw najnowsze części i zaczniesz z GTA 4 możesz doznać "szoku informacyjnego" :wink: . Zwyczajnie, wiele wątków poruszonych w podstawce, rozwijanych i ukazywanych jest z innej perspektywy w epizodach, co może uczynić fabułę głównego dania (czyli przygód Nico) nieco przewidywalną (chociaż ten sam wątek rozwija się w epizodach w zupełnie innych kierunkach). Jeśli dopiero przymierzasz się do zakupu, proponuję szarpnąć się od razu na GTA 4 i EFLC. Biorąc się za Tony'ego i motocyklistów od razu po finałowej scenie GTA 4, przyjemność z gry będzie DUŻO większa.

Długo nie zapomnę misji u Yussufa - odjechane jeszcze bardziej niż jakiekolwiek inne w dowolnej części GTA.

Potwierdzam, to jedne z najbardziej zakręconych misji w całej serii. Szczerze mówiąc liczyłem na to, że

po ukończeniu głównego wątku będę mógł zobaczyć dzieło potomka budowniczych piramid. Szkoda, może w następnym dodatku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie najpierw kupić: episody czy podstawę.

To zależy co wolisz. Chcesz poznać fabułę ociekającą walką o lepsze jutro? Chcesz wejść w świat wielkich postaci? Kupuj podstawowe Grand Theft Auto.

Jeżeli zaś zależy Ci na tym, bo pograć sobie ot tak w najnowsze dzieło R* lepiej będzie zakupić sobie Episody - masz tutaj praktycznie dwie gry w jednej ;)

No i w Episodach jest czołg ( mój słaby komputer nie pozwolił mi do niego dojść) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Culusa, w grze jest po prostu jeden ważny wątek i gdy przechodziłbyś ELFC a dopiero potem podstawkę było by to po prostu nudne... Aczkolwiek podstawka ma na pewno więcej ciekawych wątków do zaoferowania aniżeli EfLC. Z tym że w DLC wszystkie misje są znacznie bardziej akcyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek9996- pójdzie (tylko ten procek..jednordzeniowy będzie miał może problemy z grą), ale z tym pytaniem do raczej do działu "Czy pójdą" :) Tak na przyszłość.

Co do dodatków mam takie pytanie:

Jakie są wasze odczucia dotyczące tych dodatków...w który- TLaD czy TBoGT grało się Wam lepiej ? I dlaczego ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę ponad rok od niego starszy, a bez problemu rozumiem dialogi i żarty w nich zawarte, o celach misji już nie wspominając. >.<

Mam pytanie do posiadaczy pakietu dodatków do GTA IV - czy pomiędzy zadaniami wątku głównego jest co robić, czy to może tylko pakiet misji? Jeśli kupuję grę, to chce wiedzieć, że zapewni mi wiele godzin wciągającej rozgrywki, a nie tylko króciutką i liniową kampanie do przejścia w jeden weekend.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dodatkowe rzeczy :) Wiadomo, nie ma ich aż tak wiele jak w podstawce (tak samo jak długość wątku fabularnego), ale z tego co widziałem są jakieś dodatkowe rzeczy do roboty. Wojny gangów, narkotykowe, randomowe spotkania, wyścigi chyba. Wydaje mi się, że na nudę narzekać nie można :D Jeszcze jak ma się dobry sprzęt to... ho-ho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest GPS samochodowy więc może pokazywać niedokładnie miejsca gdzie trzeba dojechać, no i bierze pod uwagę jedynie ulice ( w sumie świetna rzecz, tego mi brakowało w poprzednich częściach najbardziej). Poza tym sam jestem zdziwiony że nie mam problemu ze zrozumieniem tego o czym mówią w grze, biorąc pod uwagę choćby ilość różnych akcentów angielskiego (no pomijając Badmana, on tylko udaje że mówi =P) A już takiego prezentera z MTV nie mogę zrozumieć. Dlatego tę grę traktuje też jako możliwość podszkolenia języka :)

A i tym spolszczeniom do GTA nigdy nie zaufam, z tego co słyszałem było z nimi trochę problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakie można mieć problemy ze zrozumieniem o co w tej grze chodzi i o co chodzi w misjach...

Dla niektórych bełkot Little Jacob'a może być lekko niezrozumiały. Z drugiej strony - nie wyobrażam sobie jak można to przetłumaczyć zachowując wszystkie "smaczki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy w dodatkach na stałe ma się czołg , helikopter z granatnikiem i spadochron czy tylko w okreslonych misjach? I jezeli bede chcial sie tym pobawic to tylko w dodatkach bo te nowinki nie maja nic wspolnego z NIco i z podstawka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...