Skocz do zawartości

GTA IV


wies.niak

Polecane posty

Wyśmienita fabuła, troche ciężki model jazdy ale poza tym naprawde mocne teksty.

PODOBA MI SIĘ!!!!!!!!!!!!

Model jazdy jest ciężki, bo tak się jeździ w rzeczywistości.Nie wszędzie i nie zawsze zdążysz się zatrzymać.Najgorsza rzecz w tej grze to optymilizacja.Tak ogólnie gra jest znakomita.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@mikista10

No nie zgodzę się. Czy w rzeczywistości samochody są aż tak miękkie? Widać to przy samochodach sportowych (Turismo, Coquette, Super GT, choć Infernus taki nie jest :P) Ale muszę powiedzieć, że mi się to podoba ^^ I po raz kolejny mówię, że gra jest genialna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę przejść ostatniej misji... tak mi się zdaje przynajmniej, że ostatniej :huh: Wciąż mam jakieś problemy... :dry:

Zapraszam na http://www.gtamissions.com/ Wszystkie misje do każdej części serii GTA (prócz dwóch dodatków do IV). Gość gra całekim hardkorowo, czasami wspomagałem się jego filmikami :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, ale ja osobiście nie lubię korzystać z takich rzeczy :happy: Jakoś upodobałem sobie samemu przechodzić misje po kolei. Tak na marginesie to o 11:43 zakończyłem wątek fabularny Grand Theft Auto IV - udało mi się :tongue: i muszę powiedzieć, że mimo setki prześmiesznych filmików to jednak jest jeden, który " trzyma za jaja" - na prawdę, waga ciężka:

SPOILER

Tylko dla tych, którzy nie chcą poznać pewnej rzeczy. Ja przez przypadek gdzieś przeczytałem i wiedziałem na zaś, szkoda :sad: , ale i tak wrażenie było niesamowite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za pierwszym razem wybrałem zabicie Dimitriego (bo, szczerze mówiąc, od kiedy spalił mieszkanie Romana i jego firmę, to autentycznie poczułem do faceta mocną urazę. Nigdy tak w grach nie miałem...

:) No i zginęła Kate.

Przy drugim przechodzeniu wątku fabularnego wybrałem kasę tylko po to, żeby zobaczyć drugie zakończenie... I jak Roman zginął to też we mnie to trafiło jak grom z jasnego nieba...

Ogólnie jeśli chodzi o fabułę, to chłopaki z Rockstara naprawdę się postarali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem czemu, misje w tej grze nie wymagają kombinowania.

Fakt, aczkolwiek schody zaczynają się w momencie gdy gra hula na 20 FPS + zanikające tekstury ( wchodzę do czegoś czego nie ma, po kilku minutach materializuje się wokół mnie budynek :tongue: ) niektóre misje stają się dosyć trudne. Przykładzik?

Myślałem, że nie przejdę misji uważanej za tą najbardziej widowiskową ( vide pierwszy filmik z " Ballady") dlaczego? Na jakieś 20 prób tylko 2 razy udało mi się wczytać jeden z małych przerywników, a za drugim podejściem o mały włos co nie ruszyłem w pielgrzymkę do św. Piotra, ponieważ tak zacinająca się gra troszkę przeszkadza w dobrym strzelaniu. A wróg nie śpi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArturMilan musisz mieć strasznie słabego kompa, ja nie mam absolutnie żadnych problemów z wczytywaniem otoczenia (wnętrz budynków) ani spadającymi fps na dłuższy czas.

Ponadto o którą misję ci chodzi jako najbardziej widowiskową? Bo nie oglądałem filmików z "Ballady".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy - bardzo się napaliłem na tą grę. Nie wiem, czemu mnie to tak uderzyło, skoro wcześniej kompletnie nie brałem tej gry pod uwagę. Jednak jakież było moje rozczarowanie kiedy pierwszy raz zagrałem... Wydawało mi się, że przy moim sprzęcie, może nie najnowszym, ale wciąż dosyć mocnym (Athlon X2 +4800, 3 GB RAM, GeForce GTX260) gra będzie śmigać. Rzeczywistość okazała się brutalna.

Ogólnie nie przywiązuje uwagi do grafiki i nie skaluje tytułów wg niej, ale w każdą grę chce grać na pełnych, bądź przynajmniej zbliżonych do wysokich ustawieniach graficznych. Przeważnie jest tak, że jeżeli mam w coś grać, na niższych niż średnich detalach, to pozostawiam do czasu, aż uda mi sie zkompletować lepszy sprzęt - chce się cieszyć tytułem w pełni jak ją twórcy stworzyli.

Gra w GTAIV na moim sprzęcie przy wysokich / średnich detalach nie miałą miejsca... ale dałem jej szanse, i ustawiem wszystko na totalne minimum. Pomijając już fakt materializacji wszystkiego w promioeniu 15 m, i fatalnej jakości grafiki - gra na takim stopniu działałała mi z prędkościa 9-20 klatek na sekundę... co w mojej opini - całkowicie eliminuje przyjemność z grania, szczególnie jeżeli fps-y nie są stałe, lecz się cały czas wahają. Większa walka przypomina pokaz slajdów, zaś przejażdzka po mieście to obijanie się o wszelkie możliwe przeszkody.

Gra bardzo straciłą na tym w moich oczach, a już na pewno skutecznie zniechęciła do jakiejkolwiek dalszej gry. Co z tego, że gra jest naprawdę świetnie zrobiona i dopatrzona pod każdym względem, skoro jakość optymalizacji nie pozwala się cieszyć z przyjemnej-płynnej rozgrywki. Szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam fakt, ze masz slaby sprzet i nie mozesz grac, nie oznacza, ze gra jest slaba

ja mam sprzet sredni (radeon 3870 ktory nowoscia byl pewnie 5 lat temu), a gralem na srednich z niektorymi opcjami wlaczonymi na wysokie, i gralo sie bardzo przyjemnie.

sama glebia gry przycmiewa potem fakt tych durnych problemow z instalacja i optymalizacją.

ArturMilan- problemów z własnym sprzętem nie wliczałem do kombinowania przy misjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale "gra niby stracila w twoich oczach" bla bla bo ci slabo chodzi

raz- nie wiem jakim cudem, masz mocniejsza karte niz ja, a gra ci sie zacina

dwa- sa specjalne sterowniki do gta 4 napisane przez Nvidie, probowales

trzy- narzekania na sprzet i problemy sprzetowe lepiej wylewac w specjalnie wyznaczonym dziale

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że gra jest naprawdę świetnie zrobiona i dopatrzona pod każdym względem, skoro jakość optymalizacji nie pozwala się cieszyć z przyjemnej-płynnej rozgrywki. Szkoda.

Szczerze...po tych wszystkich patchach gra już od dawna uruchamia się mniej więcej tak jak powinna. Kiedyś faktycznie na moim GTX 260 trzeba było zadowolić się minimalnymi. Ale teraz śmiga nawet na maxie (przy troszkę obniżonej rozdzielczości) Lub na "wysokich" średnich przy 1680x1050,więc wystarczy pobrać parę patchy i już jest znacznie lepiej...no chyba , że z jakichś przyczyn boisz się takiego patcha ściągnąć :P

Fajnie, że Rockstar nie zostawił tych baboli samym sobie, tylko cały czas konsekwentnie je usuwa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na GTX260 SSC, Intelu Q9400 i 4GB RAM(dokładniejsza rozpiska na moim profilu XFire) i na średnich ustawieniach grafiki fps nie schodzi mi poniżej 30 klatek.

Można by trochę ponarzekać na wymagania tej gry, ale i tak jest genialna :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jokotu-powinieneś ją zaaktualizować do najnowszego patcha, bo na twoim komputerze gra powinna chodzić na full.Mnie chodzi tylko na niskich.Ciekawi mnie to czy ktoś już miał w GTA IV i w Saints Row 2 detale na full.

Mnie gra chodzi średnio 25-40 klatek na sekunde, ale za to w najmniejszej rozdzielczości.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze...po tych wszystkich patchach gra już od dawna uruchamia się mniej więcej tak jak powinna. Kiedyś faktycznie na moim GTX 260 trzeba było zadowolić się minimalnymi. Ale teraz śmiga nawet na maxie (przy troszkę obniżonej rozdzielczości) Lub na "wysokich" średnich przy 1680x1050,więc wystarczy pobrać parę patchy i już jest znacznie lepiej...no chyba , że z jakichś przyczyn boisz się takiego patcha ściągnąć :P

Mam zainstalowany najnowszy patch v1.0.5.0 oraz najnowsze sterowniki nVidi 195.62 - również próbowałem tych specialnie napisanych przez nVidie - . Mimo wszystko gra nie działa mi płynnie - chyba, że o czymś nie wiem?. I nie, nie obawiam się - ponieważ nie jest tak jak przypuszczasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że gram znowu w GTA IV (testuję spolszczenie) i każdą sesję kończę na jakimś "krytycznym wyjątku", zawieszeniu komputera itd. Z tego co pamiętam ostatni raz z tą grą także nie należał do najbardziej komfortowych, a ten jest jeszcze gorszy- może komputerowi przydałoby się czyszczenie, a może to wina gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowany najnowszy patch v1.0.5.0

A to ciekawe, gdyż w Rockstar Games Social Clubie jest napisane, że ostatnim patchem jest 1.0.0.4 z 10 listopada 2009 :)

A sterowniki "robione pod GTA 4" to już do lamusa można wysłać. Były one zrobione w momencie wyjścia gry na rynek. Obecnie są już bardziej zaawansowane sterowniki nVidii i polecam z nich korzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te same zmiany i poprawki są napisane na stronie Rockstara

http://www.rockstargames.com/support/IV/PC/patch/index.html

Czyli to jest patch 1.0.0.4 :P

Polecam korzystanie z oficjalnych źródeł, jeśli jest to możliwe...

Chociaż nasunęło mi się pytanie teraz, czy piraty mają Social Cluba zainstalowanego :P Bo jeśli nie, to by wiele tłumaczyło z twojej wersji, kolego Deathdealer...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nasunęło mi się pytanie teraz, czy piraty mają Social Cluba zainstalowanego :P Bo jeśli nie, to by wiele tłumaczyło z twojej wersji, kolego Deathdealer...

Jak to mawiają, "winni się tłumaczą" - jednak ja się z tym nie zgadzam. Nie chce by odebrano mnie jako kogoś zdolnego to "piracenia", bo szczerze sam tego nietoleruje. Udawadniać Ci tego nie zamierzam, będziesz mi musiał poprostu uwierzyć na słowo.

Odnośnie patcha, zawsze takowe pobieram z ów podanego serwisu wyżej, z przyzwyczajenia. Nieodpowiednia wersja, okazała się więc tylko błędem.

Powracając do tematu, skoro tak jednomyślnie stwierdziliście, że po patch-ach gra działą znacznie sprawniej, w takim razie będe musiał się dogłębniej przyjżeć problemowi. Jeżeli to nie wina sterowników ani konfiguracji, więc być może problem może wynikać z konfliktu pewnych komponentów i sterowników do nich. Jednak nie uśmiecha mi się reinstalacja całego systemu wraz z konfiguracja wszystkiego od początku, wyłacznie dla jednej gry. Gdzie nie mam pewności, że na pewno to pomoże. Zobaczę jak działą u innych.

ale "gra niby stracila w twoich oczach" bla bla bo ci slabo chodzi

Grę odbieram jako całość, optymalizacja kodu to część tej "gry" jakby nie patrzeć.

raz- nie wiem jakim cudem, masz mocniejsza karte niz ja, a gra ci sie zacina

To właśnie też chciałbym ustalić, jednak nie w tym temacie oczywiście.

dwa- sa specjalne sterowniki do gta 4 napisane przez Nvidie, probowales

trzy- narzekania na sprzet i problemy sprzetowe lepiej wylewac w specjalnie wyznaczonym dziale

cztery - nie powinneś się tak bardzo stresować z powodu, czyjejś subiektywnej opini.

pięć - Twój post odebrałem wyłączonie jako prowokacje, bo ani nic do dyskusji nie wniósł, ani też porzyteczny się nie okazał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem! weź zrób screena jak masz ustawione w dziale Graphics i się zobaczy. Może masz czegoś ustawione za dużo? (na przykład im więcej samochodów ustawisz, żeby jeździło po ulicach, tym gorzej gra działa).

Po prostu pokaż jakie masz ustawienia graficzne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wszyscy panowie, którzy tak śmiało twierdzili, że hula im bez problemów są poproszeni o zrobienie 5minutowego filmiku z włączonym FRAPSEM i zobaczymy kto będzie mógł sobie spojrzeć w lustro i powiedzieć, że nie opowiadał nam bajek :tongue:

Ja na swoim sprzęcie q9550@3.7, hd4890,4GB w gtaIV 1.0.4.0 miałem na ustawieniach high dosyć częste spadki poniżej 25fps(poniżej 25fps jest niegrywalne). Najbardziej drażni to, żę w grze są straszne wahania fps. Patche dały jakąś poprawę, ale nadal optymalizacji gta IV, należy do jednej z najgorszych.

btw wątpie, żeby grę dało się uruchomić bez Social Club

chciałbym zwłaszcza zobaczyć jak da się grać bardzo przyjemnie na srednich detalach na karcie 3870 :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka rzeczy, które zawsze robię przed uruchomieniem gry i które poprawiają jej działanie.

Na początku robię defragmentację folderu z grą za pomocą "Contig'a". Następnie tworzę plik commandline.txt i wpisuję tam -nomemrestrict -availablevidmem 2.0 -norestriction -percentvidmem 100 ze spacją na początku. A na końcu we właściwościach ikony GTA IV (nie Social Cluba, a GTA IV) do elementy docelowego po spacji dodaje -norestriction -nomemrestrict -DX9 /high (powoduje to zdjęcie ograniczeń sprzętowych i uruchomienie gry z Wysokim priorytetem bla.. bla... bla.. niby to działa)

Aha i jeszcze na końcu radzę wyłączyć Clip Capture w grze, bo bierze to trochę klatek. Zresztą na wielu forach piszą o tym jak usprawnić działanie GTA IV, to są jeden z kilku metod.

Jakby były jakieś pytania jeszcze, to piszcie na pm :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...