Skocz do zawartości

GTA IV


wies.niak

Polecane posty

Mnie też multi w IV jakoś bardzo nie przyciągnął. Dlaczego? Po pierwsze... odrzuciło mnie już samo przygotowanie... zakładanie tych wszystkich kont na różnych stronach. Po drugie... co chwila wywala mnie z serwerów, bo mam za wolnego kompa :happy: . Po trzecie... Po prostu więcej przyjemności sprawiała mi gra w sampa. Co nie zmienia faktu, że single jest najlepszy ze wszystkich dotychczasowych części GTA. Polubiłem GTA IV jeszcze bardziej, bo zmieniłem sterowniki do karty graficznej, dzięki czemu chodzi płynnie nawet na wodą. Mogę dzięki temu grać komfortowo dalej :smile: . Jak przejdę całe to napisze co sądzę o całej fabule. Na razie jest miodzio :thumbsup: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Noo kampania singlowa rządzi. Dzięki jej "filmowości" całe GTA IV jest bardzo przyjemne w odbiorze i chwała za to twórcom tej gry.

Ale nie ukrywam, że zakupiłem GTA głównie dla jego multi. Filmiki prezentujące ten tryb (oczywiście z Xboxa) nastrajały optymistycznie...

Ale niestety czar prysł kiedy odpaliłem go na swoim PC. O ile po tych wszystkich paczach i update'ach sterowników single player działał dobrze.. może nawet bardzo dobrze, to coś niedobrego stało się z multi.. Wydaje mi się, że lepiej działał na samym początku. Teraz to aż żal włączać bo strasznie zacina i widać, że ktoś się nie postarał.

Tym niemniej zakupu gry nie ma co żałować - bo single player zapewnił mnóstwo rozrywki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie GTA 4 bardziej zainteresowało przy ponownym rozpoczęciu gry, niestety za pierwszym razem nie przeszedłem gry do końca, głównie dlatego że w misji gdzie trzeba dorwać Dimitra, i płyne już łodzią, nagle LJ podlatuje helikopterkiem i już prawie podpływam do niego , a tu wielka fala zmywa mnie z kursu ( powtarzałem tą misje kilka razy, zawsze z tym samym efektem). Gra jest spoko, jednak edycja PC jest niedopracowana, musze używać jakichś trików żeby zagrać na najwyższej grafice w Full HD na TVbo inaczej co najwyżej średnie detale 1024:768, a odległość widzenia na 12, pozatym na kompie w niższych rozdzielczościach ochydnie wygląda jazdz z włączonym rozmyciem, a bez niego nie ma wrażeń z jazdy po pijaku - co jest moim zdaniem jednym z fajniejszych elementów gry, ze względów na efektowność. czyjesz sie jak by cały świat latał wokół ciebie, bardzo realistyczny efekt.

Jednak Gta 4 nie jest tak dopracowane jak GTA:SA, brakuje mi większego wyboru strojów, kupowania mieszkań, firm, ulepszania samochodów... itp.

Co do samochodów to w GTA mogli by pomyśleć o czymś takim jak zapisanie samochodu gracza, ale nie tylko na parkingu czy w garażu, tylko w ten sposób, że sobie wybierasz, że jakiś samochód to auto gracza i jak go zostawisz gdzieś w mieście to on tam będzie po kilku dniach nawet stał i czekał na Ciebie, chyba ze go policja odcholuje na parking policyjny np: bo stał na środku pasa szybiego ruchu na autostradzie, a wtedy musisz zapłacić za odbiór, mogło by sie też zdażyć że ktos go ukradnie, a to by sie wiązało z poboczną misja odzyskania wozu. Mi bardzo brakowało takiej opcji szczególnie w GTA:SA, ale w 4 też czasem sie jakiś fajny wóż znalazło, a przepadał po rozpoczeńciu misji, bo trzeba było go pożucić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę multi z GTA IV niż to z San Andreas. W tym drugim co chwila ktoś się pyta (przynajmniej wtedy gdy ja gram) czy ktoś się chce poruchać :/. Głownie piszą to napalone (czyt. nudzące się) nastolatki. Wiem,że sam dorosłym nie jestem ale przynajmniej nie piszę takich rzeczy. Drugim powodem dla którego nie gram w Samp'a jest to,że co chwila ktoś włamuje się na konta (wiem jak to robią bo kumpel mi pokazywał w takim programie włamał się na moje konto xD). Dlatego wole grać z polakami ew. obcokrajowcami w GTA IV. Do Samp'a mam mały uraz :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się stałem antyfanem tej gry gdy zaraz po premierze ją kupiłem i zainstalowałem nie mogłem normalnie sprawdzić daty wydania (czy co to tam było). Gdzieś na jakiejś stronie przeczytałem o małym programiku który to robi... dobra , poszło.

Już poczułem ulgę, gra się włącza a tu nagle wyskakuje mi że SecuRom wynalazł mi programy emulujące...

Nie wiem o co mu chodziło i najpewniej nie do wiem się nigdy...

Gdybym wiedział że niedługo będę miał PS3...

Teraz tej gry raczej się sprzedać nawet nie da :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do emulatorów może wystarczyło by je wyłączyć (może masz jakiegoś ghosta włączonego, czy innego deamona -programy do wirtualnych dysków, napędów, itp..., lub coś co przeszkadza dla securroomu), zresztą są strony z podpowiedziami jak uruchomić GTA 4, i co znaczają poszczególne komunikaty. Też miałem sporo zabawy z uruchomieniem, a najbardziej wkurzające jest to, że podobno jak ktoś ma pirata GTA 4 to działa mu od razu:'(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem sporo zabawy z uruchomieniem, a najbardziej wkurzające jest to, że podobno jak ktoś ma pirata GTA 4 to działa mu od razu:'(

Kiedy ja kupiłem GTA 4 to wszyscy kumple się ze mnie śmiali "Jak to można wydać na grę 120 zł jak można ją ściągnąć"" No to ja im na to, że nie pograją w multi na piracie. Potem jeden z nich faktycznie grę ściągnął, nie wiem ile u niego to trwało, ale pewnie sporo. Faktycznie GFWL na offline i grał, ale multi mu nie działało. Kilka dni później gdzieś na forum ludzie pisali, że gra w multi na piracie już jest złamana i normalnie grali. Wtedy naszła mnie taka myśl "po co są te zabezpieczenia, skoro i tak prędzej czy później są łamane?". Ja w swoim przypadku nie miałem żadnym problemów z instalką, konta miałem wcześniej założone i wszytko grało jak powinno, ale niesmak po wadliwych zabezpieczeniach pozostał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiają mnie ludzie którzy nie rozumieją jak mozna kupić orginalną grę, tak samo ludzie którzy mówia że lepsze samochody to te używane, ale niektórych nie przekonasz... Ja kupuję orginały, bo odkąd pracuje i studjuję nie muszę kupować wszystkich nowych gier, bo i tak nie mam czasu wnie grać, więc nówkę kupuję raz na jakiś czas, a z resztą czekam na ukazanie się tanich serii. Wcześniej gdy miałem gorszego kompa to grałem tylko na starociach przez kilka lat, tak sie przekonałem do oryginałów, bo cóż jak młody byłem to sie zdarzało grać w piraty, ale to inna historia, wtedy i gry były znacznie drozsze i nie miałem swoich funduszy, a koledzy potrafią kusić.... Ale i wtedy wolałem oryginał od pirata. Lubię zapach nowości, nowa gra, książka, płyta z muzyką, filmem, samochód.... I do tego: Jeśli nie chcesz zostać olanym to nie olewaj innych. - dla nie kumatych, jeśli sciągasz pirata, to nie wymagaj od twórców gier aby robili seqel gry, bo Ci sie podobał Twój Pirat, albo nie miej pretensji do zespołu że nie wydają nowej płyty.

Sorki za offtopa.

Gta jest dobrą grą, godnym następcą GTA 3, jedak na następcę GTA:SA jeszcze czekam... Mam nadzieję że Rockstar mnie nie zawiedzie i zamiast wydawać kolejne DLC, zrobi wreszcie GTA4:VC i GTA4:SA lub chociaż GTA5 o rozmachu właśnie GTA:SA, w jak najszybszym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy zostanę przy GTA IV na dłużej? Wątpię, myślę, że nadal będę uparcie wracał do San Andreas.

Ja po skończeniu IV włączyłem SA, żeby znów zwiedzić Los Angeles, ale nie wciągnęło mnie już tak bardzo jak kilka lat temu, znów chciało mi się grać w IV. Jednak realizm, lepsza grafika i wcale nie gorsza fabuła robią swoje...

Teraz tej gry raczej się sprzedać nawet nie da

Yyy.. a co, zakazali? :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam dość nietypowy problem.Czytałem w różnych źródłach że nowe patche do Gta 4 powinny poprawiać szybkość gry,itp (np. Doczytywanie się tekstur) .No i wszystko fajnie gdyby nie to że z każdym nowym patchem chodzi mi coraz gorzej :sad: .Mam Radeona Hd4870 512mb ,2 gb ram,c2d e7200 kręcony na 3,7 GHz.Oczywiście mam nowe catalysty 9.6 i wszystkie najnowsze stery.

Z Patchem 1.0.01 miałem średnio 36 fps.Patch 1.0.02 na tych samych ustawieniach dawał mi,kurcze,25 fps,natomiast 1.0.03 już tylko 21 fps.Nowy patch 1.0.04 dawał 19fps (średnio).Wiecie co może być nie tak?

(zaznaczam że do uruchomienia gry zawsze, od pierwszego włączenia używałem komendy -nomemrestrict -availablevidmem 2.0 -norestrictions -percentvidmem 100,a nawet bez niej gra chodzi tak samo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż temat w Pomocnej Dłoni jak masz problem.

W GTA 4 brakło mi tych terenów pozamiejskich. Samo miasto mimo iż ogromne to jednak na dłuższą metę nudne. W SA mielismy pustynię, pola, lasy, autostrady. Niektórzy narzekają że to nudne elementy ale ja tak nie uważam. Było zróżnicowanie i klimatycznie. A w czwórce to tylko miasto i miasto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miastem w GTA 4 jest inny kłopot. Nie wiem jak wy, ale ja nawet po przejściu gry gubiłem się w nim niczym małe dziecko w lesie. Liberty City jest tak ogromne i pełne rozmaitych zakamarków, że, chcąc nie chcąc, byłem zmuszony korzystać z GPS nawet podczas najkrótszych "wycieczek". Co ciekawe w większym powierzchniowo SA nie miałem tego problemu- tam wszystko wydawało się jakieś prostsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GTA 4 lokacje nie zapadają tak w pamięć jak w SA lub VC.Po prostu nie są tak kolorowe i charakterystyczne.

Ja w Vice City ,San Fierro ,Las Venturas i Los Santos nigdy się nie gubiłem(tylko na samym początku zwiedzania),bo w każdym miejscu czekało coś nowego ,innego czego nie ma w innych miejscach ,każda dzielnica miała swój niepowtarzalny charakter(dzielnica hippisów w San Fierro:).

W GTA 4 też jest sporo takich punktów ,ale jest bardziej podobna do zwykłego miasta-dużo szaroburych bloków z kilkoma wyróżniającymi się miejcami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieje że GTA IV będzie potrafiło mnie do siebie przyciągnąć tak samo jak San Andreas... zawiodłem się. Gra jak najbardziej dobra moim zdaniem, aczkolwiek nie ma tego ''czegoś'' co by przynajmniej mnie potrafiło skłonić do jej ukończenia. Być może to zasługa grafiki, ja osobiście nie przepadam za produkcjami takimi jak GTA IV które poszło w stronę grafiki ''realistycznej'', po drodze gubiąc to ''coś''. Po prostu mi nie w smak taki świat. Raz na jakiś czas mogę do niego zawitać, ale nie na długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teksturki ci się nie doczytują , pewnie słaba karta lub proc...

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.7GHz

2048MB RAM

NVIDIA GeForce 9600 GT

Słabo ? xD patch jest dziadowski .. wcześniej takiego czegoś nie miałem xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze - nie wiem czemu tyle graczy wychwalają tę gra na niebiosa. Moze na konsole to bym zrozumiał, ale na pc ??? A tu parę minusów do gta4 na pececie:

- wymagania

- zanikające tekstury

- różnorodne bugi

- przesadzony realizm np. wypadanie przez przednia szybę podczas poscigu i inne tego typu rzeczy

- nie wciąga, tak jak poprzednie części

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze - nie wiem czemu tyle graczy wychwalają tę gra na niebiosa. Moze na konsole to bym zrozumiał, ale na pc ??? A tu parę minusów do gta4 na pececie:

- wymagania

- zanikające tekstury

- różnorodne bugi

- przesadzony realizm np. wypadanie przez przednia szybę podczas poscigu i inne tego typu rzeczy

- nie wciąga, tak jak poprzednie części

1. Nie wymagania, a słaba optymalizacja

2. Fakt, który pojawił się po ostatnim patchu ( na X360 jest to nagminne)

3. jakie ?

4. Krok ku urealnieniu rozgrywki jest krokiem w przód dla serii

5. Tu się nie zgodzę, bo mnie wciągnęło jak cholera i nadal chce się grać, pomimo skończenia wątku fabuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem,że w GTA IV na pc nie grałem od dawna. A w wersję na ps3 gram prawie codziennie. Wersja na ps3 ma tylko jeden poważny błąd mianowicie doczytywanie się tekstur. Czasem gra nie nadąża z wczytywaniem drzew,znaków itp. Ostatnio grałem w wersję na XBOX'a 360 a tam błędów było baaaardzo dużo. No i Xbox chodzi tak głośno (prawie jak traktor xD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem,że w GTA IV na pc nie grałem od dawna. A w wersję na ps3 gram prawie codziennie. Wersja na ps3 ma tylko jeden poważny błąd mianowicie doczytywanie się tekstur. Czasem gra nie nadąża z wczytywaniem drzew,znaków itp. Ostatnio grałem w wersję na XBOX'a 360 a tam błędów było baaaardzo dużo. No i Xbox chodzi tak głośno (prawie jak traktor xD).

Bo to tak jest. Wielu użytkowników skarży się na tą wersję z X360.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gralem sporo w GTA4 na x360 i nie zauwazylem aby cos sie wolno wczytywalo. Nie mialem zadnych problemow z gra do czasu gdy brat niechcacy potrzasnal konsola - plytka wyglda jakby ktos sie cyrklem przejechal po niej.xD Na kompie u mnie GTA nie pojdzie, ale nie zaluje bo gra troche (ale tylko troszeczke) mnie rozczarowala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...