Skocz do zawartości

Polecane posty

Pacz 1.0.7 jest najlepszy. Kupiłem sobie nowego kompa i zainstalowałem od razu GTA4 bo chciałem uświadczyć tej płynnej rozgrywki (w końcu). Bez pacza gra poprostu nie działała. Wyżej wymieniony pacz naprawił wszystko a gra na full detalach chodzi wyśmienicie. Aż sobie przejdę znowu (z 10 raz) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju, jak ja dawno nie grałem w tą serię. D:

GTA IV było naprawdę fajną grą, nie zawiodłem się. Może grywalnością nie dorównuje takim hitom, jak San Andreas, czy Vice City, jednak pod względem fabularnym zdecydowanie przewyższa SA. :)

O, jestem hobbitem. D:

Edytowano przez MartinMortyry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że sieć obiegła euforia związana ujawnieniem prac nad GTA V zdecydowałem się wreszcie zaopatrzyć w część IV. No i generalnie jest cud malina i w ogóle, gra jak każde inne GTA po prostu wymiata, tylko, że... na moim komputerku wymiata ona dość wolno. :) Ja wiem, że produkcja jest wielka i bardzo detalista, ale... bez przesady. Potrafi zahaczyć nawet na minimalnych detalach, na których wygląda w przybliżeniu jak część III. Ponadto zwróciłem uwagę, że przy detalach średnich nie chodzi wcale o wiele płynniej niż na minimalnych, choć warunkiem jest ograniczenie podstawowego zasięgu wiedzenia da zera, pozostawiając jedynie dość wysoki poziom widoczności detali. Nie powiem, troszkę mnie to rozsierdziło, tym bardziej, że w zasadzie sam tylko procesor nie spełnia wymagań gry (niestety z Pentium IV daleko się dzisiaj nie zajedzie ;)). Mimo wszystko jednak nie spodziewałem się czegoś takiego...

A więc pytanie do was. Czy jacyś zapaleni fani nie starali się kiedyś rozwiązać problemu niskich FPSów na mocno średnich ustawieniach graficznych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą przed graniem w GTA IV jest pobranie patcha. Wyżej masz dyskusję na temat tychże. Po patchu gra działa znacząco lepiej.

Z drugiej strony...

Słaby procek (o ludzie, kto te czasy pamięta... :D PENTIUMY!!! :D ) i może to jego wina? Do tej gry raczej jest potrzebny dwurdzeniowy... Tak mi się zdaje.

Ale spróbuj zainstalować patcha najnowszego, zobaczysz jak co działa. W ogóle poczytaj posty w tym wątku, ludziska piszą o kilku sztuczkach które poprawiają szybkość działania gry (wyłączanie cieni w nocy itp. sprawy).

Chociaż mi, na moim sprzęcie gra chodziła w miarę płynnie jeszcze bez patchy. Oczywiście po patchach było lepiej, ale narzekać na początku nie mogłem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch 1.7 i życie od razu staje się lepsze. Co prawda do ideału wciąż jeszcze daleko, ale wpadło kilka dodatkowych klatek, tak, że gra łapie zaciachy już tylko miejscami, a nie bez przerwy. :)

Detal ustawiony na medium. Podstawowy zasięg widzenia nadal wynosi zero. Obiekty dodatkowe na 50%. Do tego jeszcze odbicia na high i filtr an-izo x8. Cienie wyłączone. Gra wygląda ładnie. Jestem zadowolony. :)

BTW poziom pamięci wyświetlany przy opcjach graficznych odnosi się do ramu, czy karty graficznej? Bo jeśli do ramu to wyświetla mi go tylko 990, a mam 2 giga. Grafikę 1 giga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z GTA IV nigdy styczności nie miałem. Aż do dzisiaj, kiedy to kupiłem sobie GTA Episodes from Liberty City... Grałem z 15 minut i już mam dosyć. Sterowanie jest FATALNE, przynajmniej na klawie. Praktycznie nie da się normalnie chodzić, ani jeździć. Pada jeszcze nie podłączałem, ale szczerze mówiąc nie chce mi się, ponieważ gra nie chodzi mi płynnie. Bez względu na to jak ustawię grafę, rozgrywka jest jakaś taka ślamazarna, spowolniona. Jakbym poruszał się w smole... No chyba, że tak ma być. :P

Chyba wyrzuciłem pieniądze w błoto.

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47 - nie rezygnuj tak od razu :wink: . Muszę powiedzieć - o czym już kiedyś wspomniałem - że Ballad Of Gay Tony to lepszy wg mnie epizod niż " rockowy" TLAD, nawet technicznie mi lepiej działał. Ja jako miłośnik cięższego grania miałem "przeczucie", że bardziej mi się spodobają rockowe przygody, a tymczasem intuicja mnie zawiodła - przygody Latynosa są ciekawsze i bardziej wymagające :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również radzę nie poddawać się tak szybko. Co prawda w epizody jeszcze nie grałem (kupiłem parę dni temu dopiero, na wyprzedaży steamowej), ale IV była genialna.

Zainstaluj najnowsze łatki, to gra powinna zacząć chodzić lepiej. A podłączenie pada to nie jest chyba jakiś wielki wysiłek, zwłaszcza dla takiej gry. :smile:

Swoją drogą, ile zajmuje przejście epizodów? Bez zadań pobocznych.

@Diabolos: Dzięki. :smile:

Edytowano przez Pawello12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawello12 - The Lost and Damned da się przejść w jeden dzień( z przerwami oczywiście , wiadomo, że nie da się siedzieć 24 godziny :wink: ), strasznie schematyczne są misje w tym dodatku. The Ballad Of Gay Tony też około jednego dnia ( roboczego :wink:)- razem dodatki dadzą około 14 godzin zabawy, do tego jeszcze troszkę czasu zajmą misje poboczne.

Edytowano przez Diabolos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW :ohmy:

Grałem ostatnio w trójkę, było czuć tę ubogość(Zdaję sobie sprawę, że GTA 3 miała swoją premierę wiele lat temu). :happy:

Ja właśnie mam zakupić Trylogię i VC, żeby przejść trójkę. I boję się, że teraz jestem za bardzo rozpieszczony przez Rockstar i trochę się zawiodę. Choć ciągle mam nadzieję, że jednak tak nie będzie. A scenariusz naprawdę imponujący.

Edytowano przez spontan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuć za bardzo tego, że scenariusz GTA III to zaledwie paręnaście (-dziesiąt?) kartek. Gra się fajnie nawet dzisiaj, a sama trzecia część jest dłuższa od GTA IV jeśli chodzi o wątek główny. Może nie dłuższa misjami, ale na pewno trudniejsza o jakieś 3-4 razy i grę przez to przechodzi się dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...