Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Writer

Rozwiązany: Tablet 800-1000zł

Polecane posty

Witam,

chciałym kupić tablet głównie do czytania e-booków i pdf (obsługiwany format EPUB mile widziany), czasami do oglądniecia jakiegoś filmu, zdecydowanie nie do gier (od tego mam PC).

Czy możecie polecić jakiś taki tablet? Myślałem o grancy 800-1000zł ale jeżeli macie na oku coś super i droższego - lub odwrotnie - tańszego a nadającego się do moich zastosowań to też śmiało piszcie.

Dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dużo czytać, to niezastąpiony będzie Kindle - koszt ok. 270zł za podstawową wersję bez podświetlenia.

Można siedzieć przy nim godzinami bez odczucia zmęczenia, dodatkowo bardziej koncentrujesz się na książce - nie rozprasza Cię chęć sprawdzenia maila, Facebooka, etc.

Konwersja .epub do .mobi trwa krótko (można nawet przeprowadzić ją w locie), z .pdfami urządzenie Amazonu również sobie radzi - po jailbreaku i wgraniu np. Libreratora zyskujesz funkcję reflow, dzięki której pliki takie czyta się jak te domyślne.

Swoją opinię opieram na własnym doświadczeniu; korzystam z Kindle'a Keyboard prawie 2lata. Tobie może bardziej podejdzie czytnik innej marki - warto na ten temat poczytać.

Jednak jeśli idzie o zakup, na Twoim miejscu tablet kupiłbym jako osobne urządzenie.

Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. (:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź. Mnie tam od książki i tak raczej nic nie będzie odrywać tongue_prosty.gif

Tylko ten Kidle Keyboard to jest e-book, a tablet by mi się przydał bo może jakiś filmik czasami bym obejrzał na nim. Bo na e-booku to nie ma szans tego zrobić smile_prosty.gif

Jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakieś propozycje to byłbym wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Yoga 8 za ~600 zł. Sprzęt naprawdę fajny do multimediów typu filmy czy książki (ale tu niestety musisz się ratować jakimiś apkami z obsługą .epub) ze względu na swoją budowę. Bebechy ma ok, ale nawet w tej cenie można znaleźć coś wydajniejszego - jednak jeśli chodzi ci o komfort użytkowania to naprawdę fajny gadżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się taki Lenovo Yoga 8 - http://www.morele.ne...-387732-613039/

Myśliście że na tablecie można zainstalować program SumatraPDF żeby mi epub obsługiwało? (mam to na PC ale nigdy nie miałem tableta i nie wiem jak to tam jest z tym Androidem).

Myślicie że mi wejdzie do takiego etui 8 calowego? - http://www.morele.ne...tb028bk-619317/

No i pewnie muszę kupić jakąś przejściówkę microUSB - USB żeby sobie przerzucić pliki z komputera, prawda? smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Android ma swoje własne programy i z tego co się orientuję SumatraPDF tam nie ma.Ale w Sklepie Play znajdziesz na przykład Universal Book Reader, który ma obsługę .epub. Jeśli chcesz mieć tableta bardziej pecetowego rozważ coś z Windowsem 8.1(nie RT) - tam zadziałają wszystkie programy z klasycznego PC.

Ze względu na specyficzną budowę Yoga może nie wejść do tego etui. Musisz szukać akcesoriów pod ten konkretny model.

Kabelek microUSB - USB powinien być w zestawie, natomiast gdybyś chciał do tabletu podłączyć pendrive/dysk potrzebny jest kabelekk USB OTG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, widzę że ten Universal Book Reader jest darmowy, więc nie będzie problemu. Zainstaluje go sobie i będę czytał epub spokojnie. Tak naprawdę to mi obojętne czy będzie Windows czy Android, chodzi o to żeby działało to wszystko w miarę smile_prosty.gif Z tego co czytałem teraz w internecie to na Androidzie można też instalować darmowy program MX Player do filmów. Będzie on ok, czy polecacie coś innego?

Znalazłem takie dedykowane etui, powinno teraz pasować - http://www.x-kom.pl/...?ceneo_spo=true

Taki kabelek USB OTG powinien być dobry mam nadzieje - http://www.morele.net/adapter-usb-assmann-kabel-przejsciowy-usb-otg-mini-b-m-a-f-ak-300310-002-s-585280/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o taki właśnie kabelek chodzi ;) Android ma preinstalowany odtwarzacz, ale nie zawsze radzi sobie z wszystkimi formatami - MX Player to IMO najlepszy odtwarzacz dla Andka i gwarancję, że na 100% film odtworzy.

Skoro wszystko jedno co do systemu to lepszy Android, bo po co płacić więcej za Windowsa (tanich modeli z nim nie ma dużo i nie u nas).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...