Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kwakwa

[=<700zł] Tablet 10" biurowego zastosowania.

Polecane posty

Witam serdecznie.

Otóż i na mnie nadszedł czas i w ciągu najbliższych miesięcy udaję się na studia. Sprzęt, który miałem dotychczas do dyspozycji (Acer Aspire 7540G), zostaje w domu, więc zaczęły się powolne poszukiwania nowego.

Jako że z wyżej wspomnianego laptopa i tak korzystam podpięty do gniazdka (i to nie dlatego, że ma słabą baterię - po prostu nie czuję potrzeby biegania z nim gdzie popadnie; ma swoje ustalone miejsce na biurku i koniec), doszedłem do wniosku, że zainwestuję w komputer stacjonarny i coś mobilnego, wydając w sumie tyle, ile za samego laptopa.

Wybór padł na wcześniej nigdy przeze mnie nie używany cud technologii, mianowicie: tablet.

Do czego miałby być używany?

Dość nietypowo; na pewno nie do gier i wymagających aplikacji. Po prostu ich nie potrzebuję.

Zależy mi na tym, by dobrze się sprawował jako czytnik kolorowych plików .pdf formatu A4 (krótko mówiąc, wszelkich notatek, skanów, itp.), dlatego też myślę, że musem będzie matryca wielkości 10" oraz dosyć wysoka rozdzielczość. Mniejsze, czarno-białe pliki będę czytać na Kindlu.

Sporadycznie chciałbym obejrzeć za jego pomocą jakiś film/serial na większym ekranie (telewizorze z HDMI, ale bez możliwości odbioru bezprzewodowego), stąd miło byłoby mieć wyjście HDMI. Niestety, zdaję sobie sprawię z tego, że oglądanie filmów w Full HD, dodatkowo sam ich przesył po kablu, będzie wymagał mocy obliczeniowej porównywalnej z tą, którą wymagają gry, więc jestem w stanie obejść się bez multimedialnej rozrywki.

Lekkie prace biurowe sporządzane 'w locie', czyli np. wstępne napisanie jakieś pracy, skopiowanie plików z pendrive'a, przeglądanie internetu - to kolejne przykładowe zastosowania.

Nie chcę, by tablet posiadał 3G. Niepotrzebny dla mnie ficzer, za który trzeba dopłacać. Jeśli będę potrzebował internetu, utworzę osobistego HotSpota.

Obrany przeze mnie kierunek studiów (medycyna) nie będzie ode mnie wymagać sporządzania wykresów, rysunków technicznych, etc. Notować zamierzam ręcznie, z wykorzystaniem niezawodnego długopisu i zeszytu.

System?

Wiem, że z góry odpada iOS. Mimo że na co dzień używam iPhone'a 4S i, co więcej, jestem z niego zadowolony (chociaż bez jailbreaka nie byłoby tak kolorowo), nie myślę nawet o iPadzie. Dużo kosztuje, nie podłączę do niego pendrive'a i musiałbym się sporo namęczyć, by uzyskać z niego obraz na zewnątrz. Chociaż jako czytnik, taki iPad 3 byłby już niezły (gdyby kosztował 300zł mniej).

Jeśli chodzi o wybór sprzętu, najwięcej ma do zaoferowania Android; nie mam nic przeciwko zielonemu robocikowi, o ile będzie dobrze się sprawował (płynność, bez udziwnień), dlatego też wolę jak najczystsze jego wersje, te pozbawione nakładek producentów.

Z Windowsem może być problem - w tej półce cenowej, w którą mierzę, nie ma tu za wiele do wyboru.

Wsparcie przez najbliższe lata nie będzie dla mnie odgrywać znaczącej roli, jeśli urządzenie już teraz dobrze działa.

Sprzęt będę kupował za 2 miesiące; jednak wiem, że nie będzie to żadna ledwo co debiutująca na rynku nowość, stąd pytanie zadaję teraz. Interesują mnie wynalazki już dostępne, które (miejmy nadzieję) stanieją o te parę procent w przeciągu tego czasu.

Do dyspozycji jest maksymalnie 700zł. Nie chcę wydawać kroci, skoro tablet nie będzie intensywnie eksploatowany, a w mieszkaniu stać będzie PC.

Proszę o wszelkie opinie oraz ocenę, czy do takich zastosowań warto w ogóle inwestować w tablet?

Pozdrawiam,

~HappyBlack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ostatnio szukam czegoś podobnego, do dość podobnych zastosowań, z tym że chciałbym na tym jeszcze notatki na zajęciach robić. Generalnie ostatnio na wszystkich forach wałkuje się taki oto substytut laptopa i tabletu.

Switch 10 [klik] Wiem że to nie ten przedział cenowy :) Niemniej jest to urządzenie 2 w 1.

Masz tablet i netbooka w jednym. Pomijając wydajny procesor i inne parametry, w klawiaturze masz jeszcze dysk twardy o pojemności 500gb. Dodatkowo tablet ma matrycę o bardzo dobrym odwzorowaniu kolorów i wysokiej jasności, co pozwala na pracę nawet na słońcu. Została ona wykonana przy użyciu technologii zero air gap - w skrócie dzięki temu mniej refleksów świetlnych odbija sie na ekranie, bo są absorbowane przez jakąś żywicę między warstwami szkła.

Sporym plusem jest też system windows 8 na pokładzie i pełny pakiet office (home&student 2013). Przy okazji w tablecie masz złącze micro hdmi, więc spokojnie podepniesz do czegoś większego, micro usb i czytnik kart microSD, a w klawiaturze standardowe wejście USB.

Łączenie jest na magnesowych zaczepach, także się nie zużyje zbyt szybko a jednocześnie pozwala na kilka trybów pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że prezentuje się bardzo dobrze.

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.

Muszę przyznać, że ta hybryda miałaby wszystko, co byłoby mi potrzebne (a nawet o wiele, wiele więcej) i na dodatek desktopowego Windowsa. Nie wspominając o wymienionym chociażby przez Ciebie pakiecie Office, który na pewno by się przydał.

Do wykorzystania mam jednak 40% jego ceny i nie chciałbym zwiększać budżetu. Nie zamierzam wkładać tak dużych pieniędzy w coś, z czego będę korzystał w ostateczności.

Gdyby był to jedyny mój zakup, może bym się zastanowił (choć za te pieniądze można dostać o wiele mocniejszego laptopa), ale biorąc pod uwagę fakt, że większość rzeczy i tak będę robił w domu, na PC - mija się to z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...