Jump to content
Sign in to follow this  
elosa

Rozwiązany: Płyta, procesor, pamięć

Recommended Posts

Witam! Poszukuję najtańszej wersji z procesorem czterordzeniowym. Od początku trzeba dobrać płytę główną, procesor i pamięć. Interesuje mnie 4GB ramu, resztę pozostawiam w Waszych rękach.

Z nowych taniej niz i5-4460 + ASRock H81M + Crucial 4GB 1600MHz CL11 raczej nie zejdziesz. Uprzedzajac pytania - FX4XXX ani obecne Athlony X4 nie maja pelnych czterech rdzeni. Ew. pomyslec o FX8320, ale wydajnosc jest slaba.

To chyba lepiej dać Pentiuma (raczej mniej straci na wartości), no chyba że masz zamiar robić upgarde dopiero po roku-dwóch latach.

Generalnie chodzi tak, żebym mógł pograć w nowsze tytuły. Nie wymagam ultra detali.

No to weź i3-4150 + np. ASrock H81M.

Choć ja bym wolał jednak kupić używane Core i5 (procesory się w zasadzie nie psują) i mieć spokój na kilka lat - http://allegro.pl/intel-core-i5-3350p-3-1ghz-6mb-slga1155-i4420157246.html + do tego nowa płyta - http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-intel-b75-lga-1155-matx-b75ma-e33-promocja-492767/

Z tego co patrzę, to wydaje mi się, że ta płyta główna jest drobniutka. Obawiam się, że karta graficzna mogłaby zawadzać chłodzeniu procesora.

Nie stanowi to problemu, no chyba, że chcesz zamontować jakieś duże chłodzenie inne niż standardowe.

Jeśli standardowe nie będzie miało problemów z odprowadzaniem ciepła, to obawiam się, że nie będzie takiej potrzeby. Tak, czy inaczej - dziękuje za pomoc, temat do zamknięcia.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.