Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Prince

Tablet ze stacją dokującą do 2000 zł

Polecane posty

Witam. Poszukuję tabletu ze stacją dokującą, głównie do oglądania filmów, surfowania i robienia notatek z wykładów - dlatego przymierzam się do sprzętu z win 8.1 na pokładzie i pakietem office. Długo zastanawiałem się nad Asus transformer t100ta, jednak podobno jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Natknąłem się dodatkowo na Acer Aspire Switch 10 i ku niemu się skłaniam. Bateria w tym tablecie jest słabsza od asusa, trzyma koło 7-8h, ale na czas wykładów powinno wystarczyć. Macie jakieś inne modele godne polecenia ? Który z powyższych modeli jest wg Was lepszy i jak radzą sobie z filmami w full hd ?

Ewentualnie może być też wyjście tablet+dodatkowa klawiatura, np jak w zestawie dell venue 8 pro, z tym że oczekiwałbym większego ekranu. Łapy mam spore, a doświadczenia z tabletami praktycznie żadnego, dlatego wychodzę z założenia, że im mniejszy ekran, tym gorzej dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Switch 10, ostatnio sam szukam czegoś podobnego i robiłem tourneau po marketach. Lenovo ma lepszą rozdzielczość, ale bardzo ciemny ekran i nie posiada dysku twardego. Toshiby nie widziałem.

Natomiast Acerek robi świetne wrażenie. Bardzo jasny ekran z dobrym odwzorowaniem kolorów, częściowo aluminiowa obudowa, elegancki wygląd, wygodne zapinanie (w kilku konfiguracjach) i trochę nowszy procesor niż w Asusie. Jak na razie najciekawszy z tych wszystkich :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Switch 10 niech lepiej polecają realni użytkownicy, sam szukałem czegoś podobnego, ale widząc niekorzystne opinie o TouchPadzie i klawiaturze rozważyłbym inne opcje...

http://www.acermaniak.pl/20332/acer-aspire-switch-10-problemy-klawiatura/

I niedługo ma się pojawić wersja z lepszą rozdzielczością:

http://www.acermaniak.pl/20744/acer-aspire-switch-10-sw5-012/?utm_source=s_redirect&utm_medium=mobimaniak

Używałem Asusa T100, hmm, plastik-fantastik na "plecach", ale oprócz tego nic więcej nie mam mu do zarzucenia, działa płynnie i długo trzyma na baterii, jedynie czas ładowania jest dość długi, ale to "wina" dużej pojemności baterii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś tego touchpada? Miałem w rękach to urządzenie (bawiłem się na wystawie sklepowej). Jedyny mankament tej klawiatury, to sprawa podłączenia. Po załączeniu musisz odczekać ok. 1-3 sek żeby windows wykrył touchpada. Nic więcej nie znalazłem :P Natomiast przycisk windowsa na tablecie faktycznie czasem się wiesza. Natomiast pozostałe parametry jak dla mnie rekompensują problem. A dwa kliknięcia zamiast jednego żeby przejść do kafelków nie nadwyrężają mnie tak bardzo :D

Swoją drogą dość ciekawie brzmi zdanie: Switch 10 niech lepiej polecają realni użytkownicy, sam szukałem czegoś podobnego, ale widząc niekorzystne opinie [...] :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym zdaniu nie widzę nic nadzwyczajnego, ostrzegam po opiniach realnych użytkowników, nie mówię, że sam go nabyłem... Sam używałem go jedynie w sklepie, wtedy sprawia rzeczywiście bardzo dobre wrażenie, szczególnie jakość wykonania. Akurat "problem" (a raczej uroda) opóźnienia wykrycia TouchPada mnie nie boli.

TouchPad działa, nie mówię, że nie, po prostu część użytkowników narzeka na niego po dłuższym okresie użytkowania.

To oficjalne forum acera odnośnie problemu z zacinającym się klawiszem windows, jednak jest to uciążliwe na dłuższą metę dla wielu, nie będę tolerował potencjalnych usterek w nowym sprzęcie : http://community.ace.../253828#U253828

Problem jednak najwyraźniej czasem się pojawia...

W stanach część tabletów po prostu wymienili na nowe.

Pozostałe parametry nie powalają, są raczej typowymi dla tej klasy produktu: Asus T100 ma bardzo podobne (ciemniejszy ekran), albo Lenovo Miix 2 - ekran FullHD kosztem braku dodatkowego dysku 500GB w klawiaturze.

W testach Lenovo Miix 2 ma taką samą jasność ekranu jak Acer ~320 nitów, może widziałeś Miix (1, nie 2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zwracam honor. Lenovo, faktycznie w Mix2 jest równie jasny ekran, a ja widziałem jeszcze starszą wersję. Mój błąd. Co do problemów z przyciskiem windowsa na tablecie, to jest to dziwne. Staliśmy we dwóch z kumplem i on do mnie "patrz, nie działa" i klepie w guzik bez skutku, mówię żeby mi pokazał i mi działa, potem on znowu bierze i nie działa, ja biorę i działa :D Trzy razy się wymienialiśmy za każdym razem tak samo. No ale faktycznie widać się zacina czasem. I faktycznie w T100 takiego problemu mieć nie bedziemy, bo nie ma takiego przycisku :D

Co do Mix2, to nie wiem czy nazwa "urządzenie hybrydowe" nie jest nadużyciem jednak :D Nie przekonuje mnie system zapinania (obywający się bez zapinania) i brak regulacji nachylenia ekranu. Acer i Asus odwinęli pod tym względem dużo lepszą robotę :) W dodatku w Acerze właściwie można odwrócić ekran i korzystać z całego urządzenia w trybie tabletu jednocześnie mając dostęp do tego dysku twardego 500 gb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem, tyle, że z miejsca odrzuciłem transformera- nie podoba mi się. Acer byłby świetny ale niepokoją mnie te opinie...jestem prawie zdecydowany na lenovo ale szkoda że nie ma regulowanego pochylenia ekranu...no i ten acer mi ciągle chodzi po głowie... ktoś nabył już któreś z tych dwu urządzeń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...