Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Mirror's Edge

Polecane posty

Jak się okazuje, najprawdopodobniej w ME zagramy dopiero na początku przyszłego roku. To kolejny dobry tytuł, którego data premiery PC została przesunięta na 2009. Więc co na Święta?

GTA IV lub najnowszy PoP :PP.

A co do samej gry, nie wiem czy już było, ale podaję link (jak było to Mnie nie bijcie ^^):

http://www.bornegames.com/?page_id=369

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem tak zrobiłem - wpadłem dzisiaj do kumpla i patrzę dwie nowe gry do kolekcji i tyrania - Mirrors Edge oraz Resistance 2 :D Miałem okazję zobaczyć fragmenty rozgrywki z dalszej części gry m.in w metrze i miód w czystej postaci. Pomysł le parkour i free running został świetnie zrealizowany i panowie z EA mają za to brawa. Doskonała jest też praca kamery, bynajmniej nie utrudnia zadania i pozwala bardziej wczuć się w klimat rozgrywki. Sam gameplay nie jest strasznie skomplikowany ale wciąga i są momenty gdzie trzeba trochę pomyśleć jak przejść dalej :D A jak zobaczyłem jak ludzie w sieci w Time Trialu wykręcałem czasy to normalnie... :o Anyway, na pewno jeden z ciekawszych i bardziej innowatorskich gier wydanych na obecną chwilę (ps. widziałem wersję na PS3, piękna grafa, zero przycięć ;) ). Peace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest piękna i ani za krótka ani za długa, milion źle oddanych skoków i 100 upadków nie są w stanie odrzucić mnie od telewizora.

Oprawa wprost G-E-N-I-A-L-N-I-E prezentuje się na dużym hdtv. Minimalizm jej to ułatwia ;) ale to nie ważne - ciężko się nie zakochać tych przesiąkniętych bielą miejscówkach z przesadzonym kontrastem.

Design, Muzyka, Animacja - strasznie cenie te lementy w grach a tu stoją na najwyższym poziomie. Rewelka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już ukończyłem najnowsze dziecko ze stajni EA i mam mieszane uczucia. Z jednej strony gra jest naprawdę genialana i innowacyjna, nie ma drugiej takiej na rynku, z drugiej jednak jest stanowczo za krótka i mało urozmaicona. Udało mi się ją skończyć w jeden dzień na normalnym poziomie trudności. Oczywiście nie zebrałem wszystkich plecaków itp. Jeden dzień grania za 200 zł to ciut za dużo, no ale czego się nie robi dla dobrego tytułu.

Gra ma naprawdę niesamowity klimat i dobrą fabułę, sam nie mogłem oderwać się od telewizora bo chciałem jak najszybciej się dowiedzieć co będzie dalej i jak ta niesamowita historia się skończy. Graficznie również powala na kolana, zwłaszcza dobór barw. Gdy byłem na GC i zagrałem pierwszy raz od razu wiedziałem, że jest na co czekać.

Szkoda tylko, że została rozpisana na trzy części, to na pewno spowodowało, że pierwsza jest taka krótka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra mi nie pasuje bo:

1.Nie ma żadnego klimatu. :mellow:

2.wiele gier takich powstało jak mirors edge i żadna z nich mi się nie podobała <_<

3.Jesteś dziewczyną w grze , w której strzelają biją się. Mógłby być jakiś silny gość. :angry:

Jedynym plusem jest grafa. ;)

Komentarz jednocześnie śmieszny i bezmyślny.

Primo - nie ma klimatu? Proszę cię! Mnie wciągneła ze 100x bardziej niż najnowszy Pop. Klimat jest, jak jasna cholera.

Secundo - Mirrors Edge to pierwsza taka gra (parkour). Założymy się? Może o Core 2 Quada? (bo by mi się przydał ;) )

Tertio - A kto powiedział, że kobiety nie mogą uprawiać parkoura, kopać z wyskoku i strzelać z broni? (Dla sprostowania sprawy - nie jestem kobietą - większość pewnie zauważy to po nicku, ale są tacy, którzy na nic nie zważają... więc na wszelki nie zaszkodzi poinformować).

"Jedynym plusem jest grafa". Nie ma to jak mądre podsumowanie z uzasadnieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens porównywać grafikę Crysisa z Mirros Edgem?

Crysis stara się być fotorealistyczny...

a świat Feith ma być właśnie taki sztuczny, sterylny... dzwiny w każdym razie... to jest grafika jakiej jeszcze nie było...

jest cudna i cudną będzie nawet jak będą gry z grafiką 120000X lepsza niż crysis!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o świat w ME to strasznie denerwuje mnie jedna rzecz. Chodzi o to że budynki (właściwie wnętrza) mają takie kolory. chwilę biegniesz po niebiskich korytarzach żeby wbiec do zółtych i przedostać się do zielonych :)

mnie trtoszkę te zmiany bardw denerwowały ale to i tak lepsze ropzwiązanie niż same szare korytarze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze nie grałem, ale spotkałem się z opiniami, że FPP w takiej grze się nie sprawdza - w sumie chyba potrafię zrozumieć dlaczego: w rzeczywistości mamy 'poczucie' naszego ciała, ale w sytuacji gdy jesteśmy ograniczeni do dwóch zmysłów (wzroku i słuchu) to może być gameplayowym samobójstwem. Skoki 'na czuja' to nie jest to co tygryski lubią najbardziej. Ponoć strasznie cierpi na tym flow, zwłaszcza że nie ma żadnych piasków czasu czy czegoś w tym guście... Rzeczywiście każdy nieudany skok to beznadziejne gapienie się na planszę 'loading'?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpaliłem, trochę pograłem, fajniuchne całkiem. Tak, po nieudanym skoku/zabiciu przez "Blue's" widzimy napis loading, a ostatni checkpoint jest zazwyczaj oddalony o kilka budynków, i jest to dość daleko. Imho w skokach tych bardziej kaskaderskich pomaga wciśnięcie slow-motion'a (na x0 "x"). Można wtedy wyczuć kiedy trzeba się przykleić do krawędzi dachu :C

Btw. Tych odbić to w ogóle nie czaje, tzn. jeżeli owcoz mówimy o o wbiegnięciu na ścianę bokiem, ob kręceniu się na niej i dopiero wyskoku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie tej gry w TPP czy innym syfie... beee... : <

Co do odbić to na początku są nieco trudne... w dodatku gra nieczęsto wymaga użycia bardzo skomplikowanych combosów... zawsze znajdziemy przeto prostszą drogę...

polecam jednak zagrać w tryb wyścigu czy jak się tam zwie...

nie dość ze często musimy dojść do innego miejsca niż w fabularnym trybie, to by jeszcze czas dobry mieć trzeba odnajdywać nowe ścieżki i wykonywać naprawdę baaaardzo skomplikowane combosy by tamtędy przejść...

wtedy dopiero czuje się szybkość i rozumie się dlaczego ludzie wymiotowali podczas rozgrywki : P

cały potencjał gry zobaczymy zapewne w dodatku z mapami...

ahh... zobaczycie : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z odbiciami żadnych problemów nie miałem, jedynie z fikołkiem (chociaż już sobie wyrobiłem) ale najgorzej jest zdecydowanie z rozbrajaniem, zawsze muszę slow-mo włączać. Ponoć warto unikać strzelaniny, ja jednak w miarę możliwości chwytam jakiegoś guna i wystrzeliwuję wszystkich policjantów aby mi nie przeszkadzali :X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens porównywać grafikę Crysisa z Mirros Edgem?

Crysis stara się być fotorealistyczny...

a świat Feith ma być właśnie taki sztuczny, sterylny... dzwiny w każdym razie... to jest grafika jakiej jeszcze nie było...

jest cudna i cudną będzie nawet jak będą gry z grafiką 120000X lepsza niż crysis!

Ja każdą grę oceniam identycznie pod względem grafiki.Nie obchodzi mnie czy Crysis ma być fotorealistyczny ,czy nie. Opisuję to co widzę, i nie dociekam jaki był zamiar twórców, pod względem grafy.Owszem grafika w Mirror's Edge jest inna niż w innych grach(bardzo ładna),ale lepiej mnie się podoba Crysis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie większych problemów z grą nie miałem (jeszcze nie przeszedłem - gram powoli, nie non stop - mam swoje życie).. też zwykle chwytam jakąś broń, bo mimo wszystko jest dla mnie skuteczniejsza od kopniaków z wyskoku, i mam szansę z kilkoma przeciwnikami na raz (choć i tak biorę ich pojedynczo - tu nie ma 100 health, padasz, jak w realu - na parę strzałów). A co do kopniaka z półobrotu - chyba go tu nie ma.. ja znam 3: z wyskoku, ze ślizgu (czy jak to nazwać?) i spadając z jakiegoś obiektu na przeciwnika.

damian 0070 ->

Z jakiej ty epoki jesteś? Czy wg. Ciebie każda gra musi mieć zaj...efajną grafę żeby była wypaśna? Znam dziesiątki tytułów, które miały średnią grafikę a spokojnie zasługiwały na 10/10. A może źle cię zrozumiałem.. szkoda tylko, że patrzysz jedynie na takie aspekty. To ograniczone myślenie. Zapewne takiego "Księcia" (nie, nie chodzi mi o PoP - tylko o Duke'a) o ile w ogóle kojarzysz, na pewno nazwiesz gniotem. A wiedz, że to król FPSów, absolutny klasyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ta gra:

1. jest frustrująca (raz się na Faith poważnie obraziłem że się nie słucha co się do niej mówi)

2. jest za krótka

3. ma GŁUPIE zakończenie (coś jak Crysis) i srednią fabułe

Za to pod względem grywalności jest świetna :)

I plus za to że na moim prawie dwu letnim sprzęcie działa na wysokich detalach.

Ogólnie zgadzam się z każdym słowem w recenzji.

Trochę szkoda że się słabo sprzedaje ale może EA wreszcie nauczy się żeby nie ciąć gier na trylogie na siłę po tym jak dostanie za topo tyłku . :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopniak z półobrotu robisz biegnąc po ścianie i (nie wiem jak to tam macie na klawiaturach) przyciskając "kopniak". Powinien wyjść, całkiem fajnie wtedy wygląda rozbrajanie. A gdzie to zrobić to już wasza inwencja.

Wkl1993, dużo biegaj, próbuj rozbrajać każdego samotnego policjanta, jak zostaniesz zraniony to pobiegaj troche i odzyskaj energię. Warto pobiegać również dla focusa. Ja zawsze zaczynałem od tych dwóch co schodzili po schodach (bo chodzi Ci o ten biały pokój z serwerami tak?) po granatach dymnych. Jednego rozbrajasz (czekasz aż zejdzie na półpiętro) do drugiego strzelasz. Z tego co pamiętam to zostało jeszcze trzech. Używaj fokusa i jakoś to będzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszeł ktos całą grę??? Nie moge sobie poradzić z samą końcówką 9. etapu, gdzie z nikąd wylewa się pełno policji i trzeba dotrzeć na dach. Nie mam pojęcia co zrobic, zawsze ginę, gdy jestem już na samej górze. Albo najlepsze jest wtedy, gdy ten gość na górze unosi rękę (jakby w geście powitania :P) i tak po prostu Faith pada (dziwne...). Ale nie o to chodzi. Pomoże ktoś?

Na You Tube masz filmiki z każdym etapem - gameplay /jak przejść/ - wystarczy wpisać Mirrors edge + nazwa etapu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...