Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Mirror's Edge

Polecane posty

Gdyby jakimś cudem powstał sequel to ja właśnie chciałbym "więcej i lepiej". Wyobraź sobie, że to całe miasto to nie byłoby tylko ładne tło liniowych poziomów, ale prawdziwy otwarty świat. To by dało prawdziwą wolność, a nie tylko poczucie. Mi się właśnie marzy taki Mirror's Edge sandbox. Oczywiście dodawanie możliwości jeżdżenia samochodem, chodzenia do kina, hodowania zwierzątek i tym podobnych głupot faktycznie zepsułyby klimat i tego też bym nie chciał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PhysX najprościej mówiąc zmienia fizykę kilku elementów gry. Przykładem mogą być swobodnie powiewające w wielu miejscach flagi (wyłączając PhysX ich nie ma) czy inny sposób rozpadania się szklanych okien, czyli jeżeli posiadasz minimalnie kartę serii 2xx (u mnie 9800GT) to możesz spróbować włączyć i napawać się realizmem (u mnie dość mocno klatkowało jak pamiętam, ale dawno nie grałem a kilka miesięcy temu kupiłem paczkę map do Time Trial, więc...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra! już na początku to napiszę nigdy nie ciągnęło mnie do fpsów choć tą grę nie do końca można określić mianem fpsa :) W grze aż czuć tą prędkość którą przemierzamy, kicamy po dachach itd. Co to jeszcze napisać żeby za krótko nie było... :) Gra ma świetną grafikę! to słoneczko które nieśmiało wychodzi zza tych okropnie białych budynków. Muzyka! still alive naprawdę świetny utwór reszta muzyczki podczas gry też nieźle. Hmm a tak! załatwianie wrogów właśnie rozliczyłem się z Ropebeurnem (nie wiem jak to się pisze! :) i jeszcze nie oddałem ani jednego strzału. No cóż na razie zarzuciłem grę w Trine na rzecz tego tworu właśnie a to już coś znaczy :) Dam znać jak ukończę grę wtedy będzie prawdziwa relacja ;)

No i dup... to znaczy koniec gry! to że chamstwo w państwie to wiem ale poza państwem... oj będziemy się gniewać bo twórcy robią coraz krótsze gry! Ale, ale mimo tego gra jest świetna a zakończenie iście filmowe! i muzyczka still alive w tle cudo! Więc może tak to wszystko do koszyczka (już nie wielkanocnego:)) zebrać czyli plusy i minusy.

+Grafika

+Muzyka

+Główna bohaterka :)

+Iście filmowe zakończenie

-Długość zabawy!!!!

Taka dziewiątka z minusem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie po raz drugi ukończyłem Krawędź Lustra :smile: Zainstalowałem sobie grę tak troszkę przez obiadkiem (ok 11-12) i zacząłem grać :cool: I muszę przyznać, że grało mi się bardzo przyjemnie.. Od czasu mojej pierwszej przygody z grą minęło troszkę czasu, więc ponowne przejście nie było takie łatwe piękne i przyjemnie, bo nie zawsze wiedziałem gdzie iść :P Było kilka nerwowych sytuacji, kiedy to dłuższy czas siedziałem w jednym miejscu i nie wiedziałem gdzie się ruszyć :rolleyes: Ale chwilka przeznaczona na zatrzymanie gry i napicie się zimnego złotego napoju wystarczyła, żeby pchnąć fabułę gry dalej :biggrin: Gra już nie jest taka młoda, ale dalej mi się podoba.. Ta "sterylność" i nieskazitelność otoczenia, świetna muzyka, bohaterka którą nie potrafiłbym nie polubić, znośna fabuła - wszystko to sprawia, że czasu spędzonego przy drugim podejściu na Krawędź Lustra nie żałuję :wink: Tylko sam się sobie dziwię, że ukończyłem ją tak szybko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whoa, Mirrors Edge, to jedna z tych gier, ktore urzekly mnie niesamowicie. Glownie przez charakterystyczna oprawe graficzna, czyli wszytsko sterylne jak sala chirurgiczna, no i antyutopijna koncepcje swiata, co jest milym "nawiazaniem" do cyberpunku, ktory bardzo lubie. wie ktos, czy powstaje moze jakis sequel, prequel, cokolwiek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Takie coś znalazłem w sieci: KLIK.

Jak widać po dacie dodania newsa nie takie stare to info, co mnie osobiście bardzo cieszy ^^ Fajnie, że faza obmyślania i prac (?) jest w toku, bo to oznacza, że projekt jeszcze nie trafił do kosza, oraz że producenci chętnie zrobiliby kolejną część :smile:

Czy czekam na dalsze wieści? - no pewnie że tak :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace na nowym Mirror`s Edgem na pewno nie sa w toku, poniewaz DICE robi teraz BF`a 3. No chyba, ze oddali ten tytul innemu studiu, ale w to watpie. Co najwyzej obmyslaja teraz jak gra moze wygladac. Super byloby zagrac w druga czesc tej wspanialej gierki, przy jedynce naprawde dobrze sie bawilem, a nawet ciagle bawie, bo lezy sobie na dysku twardym i od czasu do czasu wlaczam sobie jakis poziom, zeby troche poskakac i pobiegac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne, że po ukończeniu prac nad BF3 siądą nad ME2. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem mimo tego, że liniowa i bardzo krótko, to jednak intensywna, napakowana nieustającą akcją w ładnej oprawie. Mam nadzieję, że ostatecznie wezmą się za ten tytuł, bo mimo średniej sprzedaży szkoda byłoby zmarnować taki potencjał drzemiący w tym tytule.

Frosbite 2? Był taki filmik z prezentacji silnika i były tam przez część filmiku takie sterylne pomieszczenia w intensywnych barwach, niemal to samo co widzieliśmy w ME. Nie mam więc wątpliwości, że ten engine się idealnie nadaje pod ten tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałem gdzieś, chyba nawet w CDA, że projekt skasowano i że prawie na 100% nie będzie Mirror's Edge 2. Ja tam swój egzemplarz kupiłem zaraz po tym, jak gra spadła do EAC i gra mimo wyników sprzedaży, które są słabe, okazała się być świetna, choć niestety krótka, jak na produkcję o takim potencjale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Disturb jak mówisz, to nie jest do końca FPS. FPS to First Person SHOOTER. (Shooter jest wtedy kiedy złapiemy broń ;-)). To jest raczej FPP First Person Perspective :) tak mi się wydaje. Co do gry to naprawdę jest fajna. Świetna grafika, dobry gameplay tylko fabuła taka trochę dziwna. Ale ogólnie gra naprawdę fajna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem ten tytuł (xfire mówi cztery godziny!) no nieładnie jest jeśli chodzi o długość rozgrywki ale za to jaką! Naprawdę bieganie po daszkach, kicanie po nich oraz walka z tymi elitarnymi kasztanami do zwalczania sprinterów dostarczają nie lada frajdy! Poza tym świetna muzyka (Still Alive!!!) i główna bohaterka ;) Aha i grę udało mi się ukończyć bez oddania ani jednego strzału (to znaczy do wroga bo strzelać trzeba było ale nie do ludzi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co nie zmienia faktu, że jest charakterystyczna i nawet IMO ładna ;) Cała sprawa rozbija się o estetykę a ta czasami, choć gra fotorealistyczna nie jest, potrafi naprawdę przykuć. Ta w Mirrors Edge - a grałem w demo - mnie nie powaliła co nie znaczy, że była zła. Można w nią zagrać bardziej, żeby zobaczyć jak to jest uprawiać free running z perspektywy pierwszej osoby ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gierka po mojemu świetna :) co już chyba nawet tu wypisywałem daawno temu.

Grafika się na pewno zestarzała nieco, bo to gra sprzed 3 lat :D choć już w dniu premiery nie była świetna, ale na pewno bardzo charakterystyczna i zapadająca w pamięci.

Skończyłem chyba z 10 razy, na każdym poziomie trudności- chciałem scalakować, ale czasówki jednak mnie przerastają :P

czekam niecierpliwie na dwójkę, która mam nadzieję powstanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam że podobno ta gra jest tak charakterystyczna, bo ma tylko parę kolorów, tzn. ma bardzo ubogą kolorystykę.

Gra jest charakterystyczna przede wszystkim dlatego, że ma nietuzinkowy sposób podejścia do modelu rozgrywki, chociaż aspekt oprawy audiowizualnej z pewnością nie jest bez znaczenia.

Sama kwestia niewielkiej ilości kolorów w palecie barw to wyraz konsekwencji twórców w budowaniu obrazu nieskazitelnej antyutopii, pozornie doskonałego i sterylnego świata z biało-niebieskimi drapaczami chmur, żółto-pomarańczowymi centrami handlowymi etc. Nic nie jest przypadkowe, wszystko posiada swoje miejsce w tym porządku. Dodając do tego świetne efekty związane z grą świateł i cieni, trudno odmówić niezwykłego artyzmu dziełu DICE.

Ogólnie, gra jest fajna i jeśli komuś spodoba się konwencja ? polecam. Tym bardziej, że można ją kupić za naprawdę niewielkie pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam że podobno ta gra jest tak charakterystyczna, bo ma tylko parę kolorów, tzn. ma bardzo ubogą kolorystykę.

Zabrzmiało to tak, jakby uboga szata była zarzutem skierowanym w kierunku Mirror's Edge, a sytuacja wygląda zupełnie inaczej. :) Mirror's Edge to swego rodzaju wizualne dzieło sztuki, którego nie sposób nie docenić.

Ja ukończyłem grę raz czy dwa, ale np. mój brat przeszedł ją kilkanaście razy i zna każdy etap niemalże na pamięć. Tytuł zdecydowanie warty polecenia.

A propos, udało Wam się znaleźć wszystkie zgubione paczki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ukończyłem grę raz czy dwa, ale np. mój brat przeszedł ją kilkanaście razy i zna każdy etap niemalże na pamięć. Tytuł zdecydowanie warty polecenia.

A propos, udało Wam się znaleźć wszystkie zgubione paczki?

udało :)

znaczy prawie udało... troszkę się czasem wspomogłem jutubem :ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj skończyłem Mirror's Edge'a. Wniosek: gra jest znakomita! Gra nie jest łatwa, wymaga skupienia i koncentracji, ale wykonywanie akrobacji i ganianie po dachach dawało mi sporo radości. Styl graficzny jest moim zdaniem świetny i pasuje do miasta, które jest uporządkowane i kontrolowane przez rząd. W zasadzie jedynym mankamentem jest jej długość- wątek fabularny starcza na 6-7 godzin. Ale mimo wszystko polecam ME każdemu, bo to takie dzieło sztuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj skończyłem Mirror's Edge'a. Wniosek: gra jest znakomita! Gra nie jest łatwa, wymaga skupienia i koncentracji, ale wykonywanie akrobacji i ganianie po dachach dawało mi sporo radości. Styl graficzny jest moim zdaniem świetny i pasuje do miasta, które jest uporządkowane i kontrolowane przez rząd. W zasadzie jedynym mankamentem jest jej długość- wątek fabularny starcza na 6-7 godzin. Ale mimo wszystko polecam ME każdemu, bo to takie dzieło sztuki.

Zdecydowanie się zgadzam, miałem okazję grać w zeszłym roku i stwierdzam, że jest to jedna z najoryginalniejszych gier ostatnich lat. Z pomysłów, które najbardziej przypadły mi do gustu, to po pierwsze: widok FPP, który sprawdził się jak dla mnie znakomicie, gdyby była to perspektywa TPP, to z pewnością gra nie wyróżniałaby się tak bardzo, chociażby na tle Assassin's Creed'a, pomimo tak odmiennych stylów rozgrywki. Drugą cechą, która jest dla mnie dużym plusem, to brak możliwości swobodnego poruszania się z bronią, co skutkowało koniecznością ciągłego uciekania lub walki wręcz, sam z pewnością policzyłbym na palcach jednej ręki momenty, w których przyszło mi użyć broni palnej. Mi osobiście długość gry jakoś nie przeszkadzała, chociaż nie ukrywam, że liczę, iż powstanie kontynuacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...