Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Mirror's Edge

Polecane posty

Niestety, długość ME jest jej największą wadą, bo sama rozgrywka jest generalnie przyjemna i innowacyjna jak na gierkowe standardy. Z drugiej strony jest to gra 'filmowa', toteż autorzy nie chcieli na siłę rozciągać wątku celem zwiększenia godzin spędzonych przy PC/konsoli. Mam nadzieję, że sequel będzie sandboxowy, co stwarza możliwość dodania questów pobocznych i tym podobnych rozwiązań. Potencjał w parkourze jest i EA DICE na pewno go wykorzystają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mirror's Edge jeszcze nie grałem, ze względu na cenę, ale teraz podobno gra wyszła już za 5 dych to polecę do sklepu, mam duże zaległości w świecie gier. A nie chciałem wydawać 130 PLN na (podobno) 8 godzin gry. Może dwójka będzie dłuższa.

Pamiętaj jeszcze o speed runningu i time trialu. To następne kilka godzin (albo kilkanaście, zależy od umiejętności grającego). Więc nie jest tak źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż na C2D 3.0 Ghz, 2 gb ram Black Dragon i radku 4870 1 gb udało mi się ją włączyć na minimalnych parametrach. P

Ymm, nie wierzę....Gra powinna śmigać aż miło na twoim sprzęcie i to na dużych parametrach...Zaaktualizuj sterowniki do karty graficznej, powinno pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg. fajna ta gra bo chce ściągnąć tą grę ale niewiem czy mi sie opłaca bo na gamplayach (czy jakoś sie tam pisze) i zdjęciach wygląda wygląda fajnie i mam nawet kody :icon_smile:

Nie opłaca się. Przede wszystkim nie masz kodów na nieśmiertelność na tym forum. Skąd wiem? Bo właśnie wlepiłem ci 20% do utraty forumowego "życia". - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę kupiłem jakieś dwa tygodnie temu, a przeszedłem w coś około pięciu dni. Grało się świetnie, i pomimo moich obaw nie ginąłem bardzo często. Zdarzało się za to, że pół godziny próbowałem przejść jeden fragment zanim pomyślałem, że np. zamiast po prostu skokać do drążka mogę przebiec po ścianie obok i wtedy się go złapać. :) Poznawanie fabuły, mimo że niezbyt skomplikowanej sprawiło mi dużą przyjemność, grafika była świetna (full detale, wyłączyłem PhysX) a animacje bardzo dobrze przygotowane :cool: . Jedyną rzeczą która mi przeszkadzała były bardzo głośne odgłosy miasta i syreny policyjnej, przez co bardzo niewyraźne były dialogi (w zamkniętych pomieszczeniach gdy nie ścigała mnie policja było ok), ale na szczęście były napisy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Przeszedłeś ME w 5 dni? Nawet tryby speed run i time trial? Więc biję Tobie pokłony, bo to musiały być bardzo nerwowe dni :D.

No, chyba że pisałeś tylko o trybie fabularnym.

Mnie zajęło ukończenie trybu fabularnego coś ok. 4 dni na poziomie normal i z pół roku wyciągnięcie calaka... Z tym, że często grałem po 10-15 min. dziennie, bo nerwowo nie wytrzymywałem :P. Ale co ciekawe, mimo tych problemów gra mnie nie zniechęciła. Zawsze byłem pewien, że jak odrobinę zmienię trasę biegu, to uzyskam te parszywe dziesiętne sek. :D. Na ogół miałem rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stillborn gratuluje calaka ;). Mi pozostał tryb fabularny na czas, przeszedłem pierwsze parę rund i dalej nie mogę ruszyć. Mimo wszystko bardzo przyjemna gra.

Ściganie się z duchami z pierwszej setki dosyć męczące. Czasami jak widziałem co ci kolesie robią to mi się odechciewało ;). Ale raz się załapałem na pierwszą 60 i świętowałem dwa tygodnie ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko, że zwykle nie gustuję w tego typu grach. W ME nie zagrałbym nigdy, gdyby nie to, że przyjechałem pewnego dnia odebrać siostrę z pracy, a że miała jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, odpaliłem PS3 (niektórzy to mają fajnie w robocie...) i z nudów włączyłem grę, która akurat była załadowana do stacji dysków. Rezultat był taki, że siostra siłą musiała mnie z biura wyrzucać, bo inaczej obiad jadłbym na baaaardzo późną kolację, a parę dni później kupiłem wersję na PC.

Nie można przecenić niesamowitemu klimatowi tego tytułu, totalny brak interfejsu, pełna intuicja, tylko ty i miasto. Zwłaszcza na dużym monitorze po prostu toniesz w grze. Coś niesamowitego, dawno nie miałem takiej radochy, nawet konieczność powtarzania pewnych fragmentów, gdy nie miałem pojęcia co robić dalej i ginąłem w głupi sposób, choć zwykle doprowadza mnie do szewskiej pasji (bądź błogosławiony Ubisofcie za rękę Eliki), tym razem nie była najmniejszą zawadą. Gra jest tak grywalna, że zwyczajnie nie zwracam na to uwagi, a w moim przypadku to naprawdę dużo znaczy.

Szkoda tylko fatalnej warstwy dźwiękowej - nie wiem, kto odpowiadał za dialogi, ale powinni go wylać. Nie chodzi mi tu o grę aktorską, ale głośność, a właściwie jej brak. Z jakiegoś powodu większość gier stara się wyeksponować efekty specjalne kosztem dialogów, co jest totalnie bezsensu i przez co w niektóre tytuły nie da się grać bez regulacji poziomu głośności poszczególnych elementów. Zwykle daję dialogi i muzykę na maksa a efekty na pół gwizdka i dopiero wtedy wszystko ma wyważony poziom (swoją drogą chore to jakieś - ja mimo wszystko wolę wiedzieć o co chodzi, zamiast bez sensu uderzać w klawisze za akompaniament mając tylko monotonne jęki przeciwników, wybuchy, czy inne takie smakołyki dla 13-klatków). A tu zonk. Regulacji głośności dialogów brak. Gdyby nie napisy, mógłbym trybu fabularnego w ogóle nie odpalać, bo i tak nie wiedziałbym co się dzieje...

Ratuje na szczęście muzyka. Dołączony do gry singiel od paru dni męczę w samochodzie i nadal nie mam dość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierkę chciałem obczaić już przy zapowiedziach, więc nań czekałem, ale zdecydowanie bardziej na GTA IV, które to zrobiło na mnie porównywalne wrażenie co ME, z tymże co do GTA to tego oczekiwałem :]

Gierka mnie urzekła naprawdę, mam ochotę na calaka, ale chyba speedrunów nie zrobię, aczkolwiek posiedzę przy nich ;) teraz męczę fabułe na hardzie coby acziki powpadały :sleep: :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmm.... <głaszcze pudełko ME> Mirror's to jedna z moich ulubionych gier. Gra niestandardowa, wciągająca na długa i dostarczająca mnóstwo emocji. Mimo że rozwaliłem przez nią klawiaturę (nieszczęśliwy zbieg okoliczności) to nie zraziła mnie do sibie i lubie od czasu do czasu sobie pobiegać i poskakać po dachach wieżowców :happy:

Co do dźwięku to się zgodzę z przedmówcą, naprawdę skaszaniona robota, ale da się jakoś przeżyć ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalam EA że wreszcie raczyło zmniejszyć cenę do 50zł. Dzięki temu zakupiłem tę grę i mogę powiedzieć, że nie żałuję.

Chociaż mój komp nie pozwala wydobyć z tej gry lepszej grafy to i tak, historia jest na tyle dobra, oraz ten parkour.

Dokuczało mi kilka rzeczy i wciąż dokucza podczas gry. Są to polskie dialogi, głos Faith i jej partnera jest wystarczająco głośny, lecz jak przyjdzie czas dialogu między innymi, to jakby nagle cichnie :/ Dodatkowo w niektórych oczywistych miejscach, nie wiem dlaczego nasza bohaterka nie może się uwiesić :/ Muzyka, moim zdaniem zasługuje na uznanie, lecz dialogi to skaszanili na maksa, po angielsku było by lepiej. To jakby na tyle, jak znajde, więcej to się zgłoszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że padł temat achievementów - post lindacento. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy są one także w wersji PC, bo nigdzie ich nie widzę. A pamiętam, że na PS3 pierwszy można było zdobyć już przy pierwszym spotkaniu z policją (dostałem pacyfistę, bo pokonałem ich wręcz, bez użycia broni). Czy są one dostepne dopiero na hardzie (tak to zasugerował opst lindacento)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są one dostepne dopiero na hardzie (tak to zasugerował opst lindacento)?

na PC nie grałem w to, więc nie wiem, ale przedmówca już napisał, że nie ma tego na PC.

I Sorrka, jeśli takie coś się zasugerowało :huh: chodziło mi konkretnie o achievement za skończenie gry na tym poziomie trudności, bo tegoż mam właśnie do odblokowania jeszcze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili zdaje się EA zniosła te ograniczenia DRM.

A nawet gdyby były - chodzi o to, że możesz mieć tylko kilka (3? 5?) aktywnych instalacji tej gry - czyli na tylu kompach na raz. Potem możesz dany komputer 'deautoryzować' i móc znów zainstalować ją na innym sprzęcie (lub po upgradzie, reinstalacji systemu etc)... Nie ma czegoś takiego jak limit instalacji 'w ogóle'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy i wciągający symulator Hardcorowego listonosza... Kupiłem tą grę niedawno po reedycji za 50 zł. NA początku mnie Zaciekawiła interesująca grafika takiej nigdy nie widziałem... Bardzo odkrywcze.. :tongue: Niepowtarzalność misji! Nie jak w Assasins Creed! I Fajowe przerywniki Filmowe.. Miodzio!! :happy: Alee.. Krótka przeszedłem ja w 2 dni po 3 godz. grania na łatwym poziomie Because I'm Casual!! Ale mimo ta gra wciąga i jest świetna... W Faith po prostu się zakochałem :wub: Hehe!! Polecam warta 50zł!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...