Jump to content
Sign in to follow this  
BADROOCKSTAR

Rozwiązany: Mass Effect 1 - błąd podczas uruchamiania

Recommended Posts

Witam, po uruchomieniu gry (oryginał z CD Action ), klikam wczytaj grę i wyskakuje mi błąd o tej treści http://i60.tinypic.com/34fcl52.png. Ma ktoś jakieś propozycje jak temu zaradzić ? Próbowałem tryb zgodności, uruchamianie przez administratora oraz re-instalacja gry.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów - Kawalorn

Próbowałem tryb z prawami administratora. Nie pomogło. Tutaj specyfikacja kompa:

Windows 7 Ultimate 64 bit

Intel Celeron CPU G530 2,40 GHZ

4 GB RAM

AMD Radeon HD 6670

Sterowniki zaktualizowane itp. Najciekawsze jest to, że pograłem w grę około 8 godzin ( nie bez przerwy >.<) i zaczęły się błędy tego typu w misji na Noveri. Wywaliło grę i teraz w ogóle nie chce wczytać. Pamiętam, że w 2011r grałem bez problemu z tym, że wtedy miałem Windows 7 32 bit :)

Wyłącz UAC.

Wyłącz też "efekt ziarna" w opcjach graficznych.

Słyszałem, że pomaga.

Ja sam mam Windows 7 64 bity i nie zauważyłem żadnych problemów (ale mam wersję pudełkową), oczywiście odpukać wink_prosty.gif

Spróbuj też czy błąd pojawia się na nowym sejwie (tzn. zagraj od nowa, zapisz i popróbuj) bo możliwe, że save ci się popsuł.

PS: Jeśli używasz COMODO ustaw go w tryb gry przed rozpoczęciem grania, wiele osób o tym zapomina a ten programik bez przestawienia potrafi czasem nieźle namieszać :)

Edited by Darkmen

Najciekawsze jest to, że pograłem w grę około 8 godzin ( nie bez przerwy >.<) i zaczęły się błędy tego typu w misji na Noveri. Wywaliło grę i teraz w ogóle nie chce wczytać.

Miałem bardzo podobne problemy jeszcze na starym kompie. Co ciekawe jak wczytałem jakiegoś wcześniejszego save'a z tej samej lokacji, który działał, a później tego "uszkodzonego" to się naprawił.

CIACH !!

Problem w tym, że jak klikne wczytaj grę to jest właśnie ten crash :C

Zapoznaj się z zasadami cytowania obowiązującymi na forum. -- Artius

Edited by Artius

Chyba muszę zacząć grę od nowa ;/ Zacząłem nową grę i było w porządku, ale jak chciałem wczytać poprzednią to znowu ten crash :C No nic trudno.

Przypomniało mi się, że to było inaczej. Wczytaj starego save'a (albo zacznij nową grę) i graj do momentu aż będzie jakiś ekran wczytywania. Jak się skończy to wtedy spróbuj wczytać tamtego save'a.

Teraz to kompletna głupota. Zrobiłem nową grę i scrashowało w byle jakim momencie ( konkretnie po rozmowie z Jokerem) wyinstaluję chyba ją jeszcze raz.

A patche zainstalowałeś?

No i nie ściągaj patcha z strony CD PROJEKT tylko jak już to z gram.pl, ten z CDP coś jest popsuty bo mi też robił problemy z grą.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...