Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DonDomino

Rozwiązany: Laptop za około 3tys. zł.

Polecane posty

Powiem tak, lenovo faktycznie bierze górę, jeżeli chodzi o parametry do gier. Tyle że DonDomino z jakiegoś powodu interesuje się wymianą dysku w laptopie i ogólnie modernizacją. Jeżeli tak, to V3 obsłuży mu 2x więcej ramu (choć 16gb w leniwcu też powinno wystarczyć). Plusem na rzecz V3 jest również możliwość podpięcia drugiego dysku. I wtedy można kombinować. Albo 2x HDD, albo HDD i SSD, Albo w końcu 2x SSD. Przy użyciu dysku SSD na pewno dodatkowo wzrośnie szybkość pracy lapka, a jednocześnie możemy sobie tę część wydatku odłożyć na później. W Y-greku mamy tylko hybrydę, a więc (o ile się nie mylę, bo nie wiem czy tak jest we wszystkich modelach), nie mamy dostępu do tych 8gb, tylko służą one jako coś w rodzaju cashu dla systemu i tak naprawdę niewiele zmieniają. No i dodatkowo w Acerze mamy matrycę 17", gdzie w sumie Y-grek rozmiarami przypomina 17", ale niestety matrycę ma mniejszą. Prostuję jeszcze od razu, pisałem o tej V3 na lepszym konfigu i gorszej matrycy, bo ta druga opcja (która stała się powodem sporu), to parametry ma słabsze, tylko matrycę dużo lepszą (matową, fullHD), więc do filmów pewnie się sprawdzi lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - w Lenovo karta graficzna nie jest tak ważna, bo można ją wymienić na lepszą (oczywiście w y510p). Procka nie. Dlatego wolę wziąć Lenovo y510p z i7, i ew. słabszą kartą graficzną, a później dokupić lepszą, niż i5 z lepszą kartą, gdzie nie da się wymienić procka.

Przynajmniej tak mi się wydaje tongue_prosty.gif

PS1.

Co do oglądania filmów na laptopie - nie sprecyzowałem tego, ale chodzi mi tu głównie o podłączanie lapka do TV i takie oglądanie :P

Ale fakt faktem, w y510p głównym problemem jest błyszcząca matryca. Miałem okazję zobaczyć to na żywo i faktycznie nie wygląda to za fajnie. Nie jest jednak na tyle tragicznie, by brać słabszy sprzęt tylko dlatego, że ma lepszy ekran ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanie.

Udało mi się znaleźć taki o to zestaw y510i: procesor i7, 16GB RAM (DDR3) i 2 x GT750M + Dysk 1TB za 3,500zł.

Pytanie - czy to się opłaca? Mi się wydaje, że tak - ale nie wiem czy to nie jest jakiś "hłyt marketingowy" ;P

Chodzi mi o kartę - bo coś mi się wydaje, że to żaden kiler nie jest. Czy np. nie opłacało by się bardziej wziąć zestaw podobny jak ten, tylko z jednym GT755M?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad SLI można by się ewentualnie zastanowić, gdybyśmy mieli do czynienia z dużym laptopem (bardzo dużym), takim o przekątnej ~18,4" (jak Dell Alienware)- tam jest po prostu o wiele więcej miejsca, żeby to wszystko lepiej zagospodarować. Z pewnością przy takiej przekątnej nie byłoby tak źle z temperaturami jak przy 15,6". Nie ukrywajmy, że wsadzanie drugiej karty do takiej małej obudowy jest głupie i dziwne. Pozostaje oczywiście kwestia mikroprzycięć, które są jak już powiedział kolega XeoN, nieuniknione niestety. I GT750 x2 to już w ogóle bardzo kiepski pomysł..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...