Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DonDomino

Rozwiązany: Laptop za około 3tys. zł.

Polecane posty

Hej,

Mój stary PieCyk nie daje już rady - nie chodzi mi tu nawet o gry, ale ogólną płynność działania.

Czas już najwyższy na zakup nowej maszyny - tym razem laptopa. Problem w tym, że nie za bardzo orientuje się co kupić.

Więc tak - na co zwracam uwagę.

1. Koszty - około 3tys. złotych

2. Chciałbym żeby nadawał się do gier, oglądania filmów itp. (czyli głównie multimedia).

3. Co do ekranu - od 15 do 18 cali.

4. Nie szukam czegoś ultra cienkiego, ani lekkiego. Ważne jest żeby sprzęt był wydajny, oraz wytrzymał dajmy na to 2/3 godziny pracy na baterii.

5. Co do systemu operacyjnego - chciałbym tu przy okazji spytać was o zdanie.

Windows 7 czy 8?

Mam jeszcze kilka ogólnych pytań:

*Czy opłaca się jeszcze kupować laptopy z dwurdzeniowym procesorami?

*Czy do laptopów można dołożyć RAM-u?

*Czy laptopy mają wymienne dyski twarde?

Prosiłbym o to by wypowiadały się tu osoby, które mają pojęcie o czym piszą (wiem - marzenia ściętej głowy, ale poprosić zawsze można tongue_prosty.gif)

Co do tego co mi wpadło w oko:

*Lenovo Y510P (Intel Core i7)

*Lenovo IdeaPad Z510 (Inter Core i7)

*Lenovo Y510P (intel Core i5)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o to by wypowiadały się tu osoby, które mają pojęcie o czym piszą (wiem - marzenia ściętej głowy)

Marzenia się spełniają- tu się wypowiadają osoby, które mają pojęcie (no prawie wszyscy) wink_prosty.gif

Pierwsza opcja najwydajniejsza i najlepiej się sprawdzi w grach, dlatego ją polecam.

Co do drugiego pytania- Windows 8, ponieważ będzie dłużej wspierany i jest najszybszym Windowsem na laptopie wink_prosty.gif Jest również mało awaryjny, co jest dużym plusem.

AD.3. Nie opłaca się do gier brać i5, lepiej wziąć i7, gdyż coraz gier wymaga wydajnego układu 4-rdzeniowego.

AD.4. Można spokojnie dokładać RAM

AD.5. Można wymieniać dysk również bez problemu wink_prosty.gif

Tu masz dostępny model Y510p z i7 KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz też pamiętać, że i7 będzie generować więcej ciepła. W mojej opinii i5 spokojnie daje radę w grach, bardziej skupiłbym się na wydajnym układzie graficznym. Y510P będzie najlepszym wyborem do 3k, natomiast jeśli jesteś w stanie dołożyć to spójrz sobie jeszcze na Acera V3 z i5 i GTX850 - karta sporo wydajniejsza (pamięć gddr5).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór - muszę do dobrze przemyśleć. Chyba faktycznie nie ma sensu kupować zestawu z 2 rdzeniowym CPU (zwłaszcza gdy na rynku są już 8 rdzeniowe konsole).

Z drugiej strony - zestawy dwurdzeniowe mają zazwyczaj silniejsze karty graficzne :/

Mimo wszystko prawdopodobnie skuszę się na Y510p z 4 rdzeniami i 8GB ram-u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawy dwurdzeniowe mają zazwyczaj silniejsze karty graficzne

W niższym budżecie - owszem. W okolicach 3,5k możesz już jednak spotkać swobodnie laptopy z i7 i kartami pokroju GTX765M (wydajność jak GTX850M) a powyżej 4k już w większości wydajne i7 i mocne karty graficzne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie odwracaj kota ogonem. Propozycja @brozinho jest lepsza od Twojej ze względu na o wiele lepszą kartę graficzną. Sam gdybym miał wybrać między Acerem a Lenovo wybrałbym Lenovo, ale to nie znaczy, że mam skrytykować jego propozycję tylko dlatego, że jest tam i5 (i tak to jest wersja troszkę wydajniejsza od zwykłej i5-4200M). Jak chcesz sobie doły kopać takimi wyrywanymi z kontekstu cytatami (na dodatek z moimi słowami) to proszę bardzo, ale nie gadaj bzdur, że sam sobie zaprzeczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakie to cudowne fakty stwierdziłeś? Że sam sobie zaprzeczam? Ja nie muszę szukać pretekstów, sam mi je ciągle dajesz. brawa.gif

I nie odpowiedziałeś na moje wcześniejsze pytanie, po co zaproponowałeś laptopa z gorszą kartą graficzną? Bo była tam ta gorsza i7?

@down

Aha, to bardzo ciekawe, na prawdę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5 przy grafice o takiej wydajności moze powodowac bottleneck tzn za słaby procek przy zbyt mocnej grafice moze spowodowac iz grafika nie bedie dzialala na 100% możliwości od gtx760 wzwyż i7 jest juz mile widziane a przy gtx770 praktyznie konieczne

Ale to oczywiście zależy od gier, np. przy graniu w multiplayer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enter1 Słucham? Wąskie gardło w laptopie? Śmiem powątpiewać. Bądźmy szczerzy laptopowy i5 haswell (w trybie turbo rzecz jasna) jest rdzeń w rdzeń na poziomie i3 Sandy Bridge... GTX850M to jest przecież coś w stylu HD6870/GTX470/GTX560Ti etc. Żaden bottleneck tam nie ma prawa wystąpić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...