Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Madridista

Rozwiązany: Uniwersalny laptop do 4-5k

Polecane posty

Świetny wydaje się również ten Msi:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/10495362 ale to w zasadzie sprzęcik dedykowany do gier komputerowych.

Sam za to zastanawiam się czy nie iść bardziej w kierunku mobilnych ,przenośnych laptopów.

Na przykład ten Lenovo jest świetny:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/8959538 - super ekran, leciutki ponieważ waży niewiele ponad kg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, żywa dyskusja dalej trwa :D. MSI wydajny, ale wielki, już lepszym wyborem byłby ten, który został mi zaproponowany jako pierwszy. Do tego nieco lepsza karta graficzna i procesor. A laptopy lenovo może i są dobre, ale przynajmniej według mnie, nie wyglądają zbyt ciekawie. Ostatnio byłem w Saturnie spytać o tego Zenbooka, niestety go nie mają. Zauważyłem tam natomiast dość ciekawego ASUSA G65JR. Tylko one występują w różnych wersjach i stąd moje pytanie czy nie natknął się ktoś może na wersję z dyskiem SSD? Wiem, że ponoć są takie modele, ale mi nie udało się znaleźć :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, mój błąd. Faktycznie są, z tym że pewien artykuł wprowadził mnie w błąd i szukałem G56, podczas gdy te z dyskiem SSD to G55 ;) Czy gamingowego? Po prostu przeglądam sklepowy asortyment, bo jak już zamówię to nie będzie odwrotu :P Chciałem zobaczyć na żywo tego zenbooka. Niby ma dobre opinie, ale jednak możliwość "przetestowania" go w sklepie dużo by mi dała. O tym G56 np. czytałem, że ma strasznie twardą klawiaturę, czego ja z kolei aż tak bardzo nie odczułem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się nad tym zacząłem zastanawiać. Załóżmy, że kupię gamingowego laptopa typu właśnie ASUS G55( btw, co o nim myślisz?) i odpalę sobie grę z 2012/13 roku i będę musiał bawić się z tym nakładkami chłodzącymi? Bo z jednej strony Zenbook bez problemu udźwignie moją steamową bibliotekę, ale z drugiej zacząłem się zastanawiać nad tym drugim ASUSem ;x Ma ciekawszy moim zdaniem wygląd, lepsze parametry, tyle że jest automatycznie grubszy i prawdopodobnie bardziej się nagrzewa(?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asusy z ROG mają bardzo wydajne układy chłodzenia. Jeśli chodzi o podkładkę to gdy już kupisz laptopa, to wstrzymaj się jeszcze z podkładką, sprawdź jak działa pod obciążeniem bez podkładki i jak nie będzie problemu to daj sobie na razie z nią spokój po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest właśnie problem, bo to ma być laptop multimedialny, niby gry nie są priorytetem, ale fajnie by było czasem w coś pograć tongue_prosty.gif. Przejrzałem Twojego bloga( swoją drogą duży plus za wiele pożytecznych informacji) i zastanawiałem się jeszcze nad tym: http://www.komputron...GB_SSD_M_2.html

Ma on lepszą kartę od tego ROGa( 860 z GDDR5 jeśli się nie mylę, ROG 850 z GDDR3), do tego jest lżejszy i całkiem ciekawie wygląda, tylko pytanie czy opłaca się dokładać aż tysiąc zł tylko dla karty, tzn. czy przyrost wydajności będzie rzeczywiście warty tych pieniędzy, czy może lepiej pozostać przy G550JK. Osobiście wydaje mi się, że nie ma sensu, ale lepiej zapytać eksperta tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, laptopy z tą kartą znajdziesz za nie wiele ponad 4000 zł. Ale z drugiej strony, akurat to MSI Ghost jest dość rzadkim laptopem w Polsce, ale za to jego dużym plusem jest niewielka waga (stosunkowo niewiele cięższy od typowego ultrabooka). Na pewno będzie się on grzał szybciej podczas grania niż laptopy o standardowej wadze, ze względu na to, że jest no..bardzo cienka obudowa, więc logicznym jest że szybciej się on nagrzeje. Jeśli chodzi o Asusa ROG, podajesz mi już inny model chyba, bo ja cały czas mówiłem o wersji z GTX760M GDDR5.

IMO więc nie warto dopłacać, skoro za 1000 zł masz lapka z tą samą wydajnością.

PS. Nie jestem ekspertem, inaczej miałbym stosowną rangę (może kiedyś..) :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówiłem o tym z GTX760M, ale w necie na pewno można znaleźć taniej. No i IMO, cena za Asusa z GTX850M jest wysoka strasznie, w tej cenie możesz mieć MSI z GTX860M- kartą o wiele wydajniejszą.

Możesz jeszcze się zastanowić nad Lenovo Y50- nowością, którą właśnie miała swoją premierę, bardzo wydajny procesor i7-4710HQ, 8 GB RAM i GTX860M + również cienki i za 4000 zł więc cena mocno konkurencyjna ;)KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że wersja z SSD kosztuje już 4599 tongue_prosty.gif czyli podobnie do tego Asusa. Ale zauważyłem, że przypadku tego laptopa GTX860 ma GDDR3, nie 5. To błąd czy jakaś starsza karta? Byłem przekonany, że 860-ki mają w standardzie GDDR5. A gdybyś miał wybrać konkretnego lapka, na jakiego byś się zdecydował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka zapewne- ta karta to już najwyższa półka wydajnościowa, nie ma prawa wręcz być na GDDR3..

A na co Ci SSD?

Osobiście jestem bardzo zaintrygowany tym Y50, to pierwszy w pełni gamingowy laptop od Lenovo, może być ciekawy twór z niego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że SSD w dzisiejszych czasach to rzecz obowiązkowa w komputerze. Nie wiem jak jest z laptopami, ale podejrzewam, że w tym wypadku podobnie jak z desktopami. SSD oferuje dużo większą szybkość odczytu i zapisu. Komputer z SSD pracuje znacznie szybciej i płynniej. O grach chyba mówić nie muszę, bo różnica tutaj jest kolosalna. Tym bardziej tutaj, jeżeli zdecyduję się na wydanie bądź co bądź dużej gotówki to chciałbym, żeby ten laptop działał PŁYNNIE przez powiedzmy 3/4 lata. A wg mnie ze standardowym dyskiem może to być ciężkie zadanie biorąc pod uwagę postęp w dzisiejszej technologii ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem, ale co do różnicy w grach to właśnie uważam wręcz odwrotnie. Dostałem kiedyś darmową kopię Battlefielda 3. Wówczas mój komputer był na tyle wydajny, że mogłem śmiało grać na najwyższych ustawieniach. Nie miałem oczywiście dysku SSD. Jakież było moje zdziwienie, kiedy musiałem czekać ok 3-4 min. na wczytanie się mapy, podczas gdy w Bad Company 2 potrzebowałem na to jakieś 15 sekund. Korzystając z laptopa posiadającego dysk SSD, ale o parametrach mimo wszystko nieco gorszych, mapa wczytywała się w chwilę. Przy aktualnym postępie technologii nie zdziwi mnie jeżeli np. do uruchomienia pewnej gry/ programu niebawem będzie po prostu wymagany taki dysk.

No i nawiązując do Twojego bloga to nie jestem maniakiem gier i jak już wcześniej wspomniałem to nie jest główne kryterium kupna laptopa, ot lubię sobie czasami pograć, jak każdy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, tu masz z całą pewnością rację. Wychodzę jednak z założenia, że lepiej zainwestować te 200-300zł, niż później żałować ;) Kto wie czego za rok będzie od nas wymagał software :P A wracając do lenovo, jak ten producent radzi sobie z kwestią udźwiękowienia laptopa? Asus ponoć ma jakiś dobry system, jak jest natomiast w lenovo? No i która firma oferuje bardziej przyjazne wsparcie techniczne, gdyby coś się popsuło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo oferują dźwięk bardzo dobrej jakości z głośnikami firmy JBL, sam słucham dźwięku na Y580 z głośników tej firmy i jestem bardzo zadowolony wink_prosty.gif

Jeśli chodzi o wsparcie, to cóż- zależy jak Ci się trafi. Lenovo nie ma zbyt dobrej opinii o serwisie, inni producenci zresztą tak samo..

Najlepszy serwis ma Dell, ale nie ma takiego laptopa w tej cenie, który by Cię usatysfakcjonował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...