Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Madridista

Rozwiązany: Uniwersalny laptop do 4-5k

Polecane posty

Witam, mam zamiar niebawem zakupić swojego pierwszego laptopa i mam w związku z tym kilka pytań. Cena, jak już wspomniałem to 4 do 5 tysięcy( jeżeli, będzie to na prawdę coś super, wolałbym jednak zmieścić się w 4k). Przede wszystkim laptop ma mi służyć do multimediów, fajnie byłoby móc też na nim pograć w jakieś nowsze tytuły. Musi on mieć ekran o rozdzielczości full HD, dysk SSD, wolałbym, żeby był on niewielkich rozmiarów( powiedzmy +/- 15") i dość lekki( kolce po 5kg mnie nie interesują). Dobrze by było gdyby to urządzenie dobrze się prezentowało( choć wiem, że to kwestia gustu). Do tego najlepiej jakby nie miał podzespołów AMD. No i jeszcze dwie ważne rzeczy, a mianowicie praca na baterii( fajnie gdyby nie rozładowywał się po chwili) i nadmierne nagrzewanie się laptopa( czego, rzecz jasna, wolałbym uniknąć). Generalnie, poszukałem trochę i znalazłem kilka godnych uwagi pozycji, jednak jako że to mój pierwszy laptop, nie do końca mam w tym doświadczenie. Chciałbym również, żeby laptop nie był awaryjny i posłużył mi kilka lat, ważne jest również dla mnie to, żeby chodził płynnie( dlatego pomyślałem o dysku SSD). Myślałem np. o MacBooku Air 13", gdyż spełnia prawie wszystkie kryteria, a w dodatku miałem z nim styczność i wydaje mi się, że to dobry produkt. Do tego ma dobrą cenę, bo można go kupić za 3799zł. Jednak czy zintegrowana karta graficzna( Intel HD5000) nada się do jakichś gier? Ciężko znaleźć cokolwiek konkretnego o tych kartach w necie dlatego pytam tutaj. Mają one w ogóle jakieś odpowiedniki wśród seryjnych kart od nVidii lub AMD? W ogóle zauważyłem ostatnio dużo ciekawych laptopów( choćby Sony czy Asus) właśnie ze zintegrowaną kartą graficzną. Tylko pytanie czy takie rozwiązanie sprawdzi się w grach? Aczkolwiek gry nie są czynnikiem determinującym to czy kupię laptopa, czy nie. :) Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jedna z tych laptopów, które brałem pod uwagę. W kwestii procesorów, czy zauważalna jest różnica między i5, a i7? W grach na pewno, ale czy w codziennym użytkowaniu również? Jeżeli chcę laptopa na dłuższy czas to powinienem koniecznie brać i7 czy i5 spokojnie wystarczy do "normalnego" korzystania z lapka? Zapomniałem również dodać, że laptop musi mieć bardzo dobre wbudowane głośniki( MacBook ma np. rewelacyjny dźwięk). Takie bajery jak dobry mikrofon i kamera HD to już chyba norma w tym segmencie cenowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnej pracy różnicy między i5 a i7 nie odczujesz, bo procesor nie będzie pracował na wszystkich rdzeniach. Różnicę odczujesz podczas grania i np. gdybyś planował wykonywać jakieś bardziej skomplikowane operacje typu obróbka zdjęć, filmów, renderowanie. Mikrofon i kamera HD to norma, tak ;)

W sumie Twój wybór- jeśli uważasz, że i7 Ci się nie przyda to bierz MSI z i5 i GTX860M, w grach jednak bardziej się przyda i7, więc jeśli będziesz patrzał pod tym kątem to bierz MSI z i7 i GTX860M ;)

Od razu jednak podkreślam, że tak czy siak niezbędna będzie podkładka chłodząca. Gamingowe laptopy mają to do siebie, że z racji mocnych podzespołów szybko się grzeją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słyszałem, że się strasznie grzeją :/ Jeszcze wrócę do tych procesorów na moment. Obecnie mój desktop( z 2-rdzeniową i3), mimo iż ostatnio formatowany ledwo dyszy( reszta podzespołów jest, jak na dzisiejsze standardy, co najmniej dobra). Dlatego wydaje mi się, że 2 rdzenie, nawet jeżeli nie będę grał to może się okazać powiedzmy za rok, za mało. Wiadomo, co innego desktop, co innego laptop, ale dostrzegłem taką analogię. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie ;) A jeżeli zdecydowałbym się na lapka do codziennych zastosowań( wyłączając gry) to dalej polecacie te MSI czy nie ma sensu kupować lapka, bądź co bądź do gier?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na grach to MSI z i5/i7 będzie ok, natomiast jeśli darujesz sobie nowe gry w wysokich detalach to można poszukać czegoś bardziej multimedialnego smile_prosty.gif Do codziennych zastosowań mobilna i5 w zupełności wystarczy wink_prosty.gif

A zastanawiałeś się nad ultrabookiem może?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem tu na myśli ultrabooki. Pisałem wyżej, że dużo jest teraz takich np. Soniaków na rynku. Tylko właśnie nie wiem, który. Jeżeli wezmę pod uwagę niezawodność, szybkość czy jakość komponentów to wydaje mi się, że produkty Apple są na czele. Ewentualnie właśnie Sony czy Asus. Jak możesz to poleć proszę kilka dobrych producentów/modeli. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jako pierwszy na ostrzał idzie Asus Zenbook z niskonapięciowym procesorem i7 (to jest procesor dwurdzeniowym o niskim poborze energii, dzięki czemu ma o wiele niższe temperatury) + dedykowana karta GeForce 840M dzięki której pograsz na niskich/średnich detalach w nowsze gry;) No i całkiem przyzwoite osiągi na baterii- do 7 godzin przy surfowaniu przez internet wink_prosty.gifKLIK

Jeszcze taki Asus ultrabook z serii biznesowej, IMO lepiej wykonany, lepiej się prezentujący i mające dłuższe osiągi na baterii ale tylko na zintegrowanej, więc gry raczej w niskich detalach i to starsze tytuły KLIK. Samo wykonanie jednak stoi na bardzo wysokim poziomie wink_prosty.gif

I jeszcze Toshiba z pojemnym dyskiem SSD, matrycą matową Full HD no i też ze zintegrowaną kartą, na plus oczywiście stylowe, gustowne wykonanie, świetna jakość matrycy oraz wysokie osiągi na baterii KLIK smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam, że to bardzo ciekawa opcja. Spełnia chyba wszystkie moje wymagania. Rozumiem, że przy tak dobrym chłodzeniu( jak zapewnia producent) nie musiałbym się bawić w dokupywanie podkładek chłodzących? A tak swoją drogą, uważasz że Asus robi dobre lapki? Chodzi mi o awaryjność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ultrabookach nie jest konieczna podkładka, bo ma niskonapięciowe procesory, które nie grzeją i grafiki również nie pobierające dużo mocy;) Akurat ultrabooki Asusy mają bardzo dobrą opinię wśród internautów. Musisz wiedzieć również, że ultrabooki żeby w ogóle można je było tak nazwać muszą spełniać rygorystyczny wymagania podane przez Intela (jako że nazwa Ultrabook to nazwa należąca do tego producenta), więc kupując ultrabook wiesz, że nie kupujesz kota w worku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie wygląda na całkiem przyzwoity produkt. Ewentualnie, jeżeli możesz podać kilka alternatyw, bo laptopa będę kupował najpewniej dopiero w przyszłym miesiącu, a nie wiadomo jak będzie z dostępnością tego konkretnego modelu smile_prosty.gif

http://www.x-kom.pl/...in8-czarny.html Jak wg Ciebie wypada np. ten Sony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to, Asus czy Toshiba mają o wiele większą renomę niż Sony..

A co do Jabłuszka :) No cóż..dość intrygujący design laptopa przypominający..statek kosmitów? Nie wiem, nowoczesne, intrygujące, minimalistyczne ale jednocześnie niosące za sobą bardzo dużą wadę- niemalże brak złączy. Tylko 2 x USB 3.0? Brak HDMI dla mnie to porażka całkowita. Nieważne czy to laptop czy ultrabook, ale złącze HDMI jest IMO obowiązkowe wręcz (inne ultrabooki mają, ale Apple akurat nie ma..). No i o wiele gorsze osiągi na baterii to IMO gwóźdź do trumny..maksymalne 5,5 h przy standardowej pracy skrócone o połowę przy surfowaniu przez internet? IMO porażka na tle innych ultrabooków..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość - Sony sprzedało markę Vaio i nie laptopów od Sony już nie będzie. Marka Vaio będzie dalej ale nie wiadomo kto będzie robił te komputery, i mają być dostępne tylko na japońskim rynku :)

Co Maca jeżeli chcesz mieć stabilny system, fajny design i mało możliwości personalizacji to bierz Apple. Co by nie mówić Os jest mega stabilny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś z tym Sony. W takim razie nie ma co się nad nimi zastanawiać. Co do tego Asusa N550JK to chyba jednak nie ma co brać laptopa bez dysku SSD. Poza tym skoro wydajniejsze lapki tak mocno się grzeją to ultrabook wydaje się być optymalną opcją. Szkoda, że nie ma póki co na rynku ultrabooków z wydajnością zbliżoną do tych "grubszych" modeli. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli produkt został recertyfikowany może pochodzić również pochodzić z zwrotu, np. ktoś odpakował produkt nie spodobał mu się i wrócił, wszystkie sprzęty są sprawdzane, więc żadnych rys nie powinno być. Jeżeli chodzi o Della i jego produkty recertyfikowane są naprawdę ok. Zawsze przysługuje Ci prawo do zwrotu do 10 dni od odebrania przesyłki :)

Zobacz na model: Toshiba Z30, posiada co prawda i5 niskonapieciową jednak dysk SSD tutaj pomoże w wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...