Jump to content
BigCaster

Windows 8 a FPS-y

Recommended Posts

Witam chciał bym prosić o pomoc. jakiś czas temu kupiłem laptopa marki ASUS X501A.

Używałem go do głównie do serfowania po necie lecz ostatnio postanowiłem zacząć na nim grać z powodu luźniejszego okresu w szkole.Zainstalowałem na nim kilka starszych gier po czym zostałem niemile zaskoczony, prawie każda gra chodzi mi na max 10 FPS, zmieniałem ustawienia na najniższe oraz z racji że automatycznie ustawiała mi się roździelczość 1366 760 zmiejszałem ją nawet do 800/640 to i tak nie byłem wstanie osiągnąć więcej niż 25 FPS. Jestem prawie pewien że te gry mają odpowiedie wymagania dla mojego laptopa. Moje podejżenia padają na Windows 8.1 ale nie wiem co z tym zrobić. Proszę o szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Ten lapek ma tylko zintegrowaną kartę, tak?

Widzę dwie najbardziej prawdopodobne możliwości:

1. Sterowniki są skaszanione i ta karta po prostu źle współpracuje ze starymi grami. Biorąc pod uwagę że Intel z rewelacyjnych sterowników nie słynie, to jest taka możliwość.

2. Stare gry obciążają kartę w tak małym stopniu, że nie "wskakuje" ona na najwyższe taktowania, a działa na niskich (tak jak przy np. przeglądaniu neta). Nie słyszałem co prawda o takich przypadkach na grafikach Intela, ale w przypadku np. nVidii można natrafić na takie doniesienia. Być może wymuszenie najwyższej wydajności w opcjach zasilania by pomogło.

To oczywiście przy założeniu, że to są jakieś naprawdę stare gry.

Link to post
Share on other sites

Jest kilka różnych wersji X501A. Różnią się one przede wszystkim procesorem. W najlepszej konfiguracji jest zastosowany Intel Core i3-2328M, który pozwala na pogranie w część starszych gier na niskich (w porywach do średnich) detalach, ale są też wersje z procesorami Pentium oraz Celeron w przypadku których można zapomnieć o jakichkolwiek współczesnych grach.

Innymi słowy - jeśli masz wersję z i3, to można pokombinować, a jeśli z Pentiumem lub Celeronem, to raczej nie nastawiałbym się na to, że gry wydane po 2010 będą płynnie działać. Ze starszymi możesz próbować, ale w tych niższych modelach karta zintegrowana nie obsługuje kilku ważnych technologii, więc może być ciężko.

Edited by Sevard
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...