Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Boeye

Rozwiązany: Kupno lapotopa do 4000zł

Polecane posty

Witam wszystkich

Za niedługo chciałbym zainwestować w nowego laptopa który będzie w dużym stopniu przeznaczony do gier gdyż mojego staruszka powoli dusza opuszcza. Nie chciałbym więcej niż 4000zł na kupno komputera przeznaczyć.Będę na nim grał głównie w gry Akcji,Wyścigi,Fps i nie nie chce kupować kompa stacjonarnego gdyż często jadę w podróż to chciałbym mieć dostęp do kompa. Tak się zastanawiam nad tym komputerem http://www.x-kom.pl/p/151786-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2oe-i7-4700mq-8gb-1000-dvd-rw-gtx765m.html?del=100421822&sm12=NDE=&ts=1401377432&token=760cadd03ebdb22d26c491df10910bd2 lecz nie wiem czy to będzie dobry wybór,chętnie wysłucham wasze propozycje.Dodam ze fajnie by było gdyby miał on cztery rdzenie i min 8gb ramu i ekran 15,4 cala bądź 17.3 i podświetlaną klawiaturę lecz nie jest ona obowiązkowa. Liczę na waszą pomoc pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam jeden, ale konkretny. W MSI GE60 Apache zastosowano świeżą, nową kartę graficzną GTX860M oparta na nowej architekturze Maxwell, która cechuje się większą wydajnością przy jednocześnie mniejszym poborze mocy;) Na tej karcie i na procesorze i7 jesteś już w stanie grać praktycznie we wszystkie gry na wysokich detalach w Full HD, a w trochę mniej wymagające już na ultra detalach w rozdzielczości Full HD (1920x1080), podczas gdy na GTX765M pograsz na wysokich detalach we wszystkie w zasadzie gry, ale w rozdzielczości 1366x768 (co znaczy że musiałbyś zmniejszać rozdzielczość i przeskalować obraz). Nie przesadzę mówiąc, że GTX860M to jest jedna z najmocniejszych układów graficznych występujących w laptopach ;) Dlatego gdybym np. ja wybierał laptopa, to dołożyłbym te kilka stów, żeby mieć o wiele większą wydajność (co również wpłynie na to, że w przyszłości laptop ten będzie sobie lepiej radził właśnie ze względu na mocniejsze podzespoły).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie do tego aby jednak dołożyć te kilka stówek i mieć ogromną różnicę w graniu i chyba jednak wybiorę laptopa który ty zaproponowałeś dzięki wielkie :D A tak z ciekawości da radę pograć w Bf4,Watch Dogs i inne nowe hity na maksymalnych ustawieniach grafiki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuły takie jak: Watch Dogs, BF4 pograsz w wysokich detalach. W tytuły takie jak Wolfenstein The New Order, BF3, Tomb Raider, BioShock Infinite, Wiedźmin 2, GRID 2, DiRty i inne to na ultra spokojnie wink_prosty.gif Tam jakieś niepotrzebne drobnostki trzeba będzie obniżyć, ale takie rzeczy jak tekstury, AA czy teselacja będą mogły być spokojnie włączone na wysokie wink_prosty.gif Na tym laptopie również obstawiam średnie detale albo wyższe w nadchodzącym Wiedźminie 3 wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to możesz jeszcze rozważyć ten model: http://allegro.pl/lenovo-y510p-i7-16gb-2xgt755m-1tb-24gbssd-gratis-i4331973200.html

Mówię "jak chcesz" ponieważ ta konfiguracja nie spodoba się każdemu ;)

2 karty graficzne GT755M w układzie SLI powinny spisywać trochę lepiej niż GTX860M jeżeli chodzi o gry. Minus niestety jest taki że nie wszystkie gry dobrze współpracują z SLI, laptop będzie się bardziej grzał i bateria będzie trzymać krócej. Niemniej jednak cena jest dość atrakcyjna i gdybym miał osobiście wybierać to pewnie wziąłbym tego lenovo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc, że nie spodoba się każdemu pewnie miałeś na myśli między innymi mnie :P W końcu mam wręcz alergię na tą konfigurację :P Teoretycznie w układzie SLI jest tylko kilka klatek różnicy, ale de facto w SLI w laptopach jest ten efekt mikroprzycięć, co znaczy że niby gra ma dużo klatek, ale jednak ciągle występują takie chwilowe spadki płynności. No i jak kolega wyżej wspomniał bateria znacznie krócej trzyma, bo wyłączona jest karta zintegrowana no i przez to znacznie bardziej się grzeje niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że mnie chwilę nie ma i już kwiatki takie czytam :) Laptop podany przez @Melania bardziej nadaje się do zastosowań stricte multimedialnych ;-) Gdyby ktoś chciał poczytać o wymaganiach jakie powinny spełniać laptopy pod konkretne grupy docelowe to zapraszam na bloga, gdzie opublikowany został #4 wpis z serii o laptopach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...