Skocz do zawartości
Turambar

Co teraz czytacie?

Polecane posty

Od dłuższego czasu nosiło mnie na jakieś militarystyczne sci-fi, dużo akcji, fabuła miała być tylko pretekstem do ciągłej walki w otwartym kosmosie. Tak więc w końcu trafiłem na serię "Star Carrier" i w 4 dni przeczytałem już prawie pierwsze 3 tomy. Momentami mam wrażenie, że to taka "Zaginiona Flota" Campbella, tylko z jeszcze bardziej szczątkową fabułą i z jeszcze większym naciskiem na rzeź w kosmosie. Serio, tu w zasadzie 3/4 objętości to walka i analiza tejże. Mi się podoba, ale zdaję sobie sprawę, że niektórzy mogą mieć tego przesyt po pewnym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina rownież lubie. Nie jestem w stanie napisać tutaj ile razy przeczytałem sagę ale sporo. Moim zdaniem jedna z lepszych serii ksiązek fantasy nie tylko w Polsce ale również i na świecie. 

Z innych ciekawych twórców polecam ksiązki Feynmana. 
Jeden z lepszych moim zdaniem i bardziej błyskotliwych naukowców. Który jak nikt inny w tak ciekawy sposób potrafi pisać o fizyce (zresztą to z jego powodu bardziej się zainteresowałem fizyką).

Polecam zajrzeć sobie do pwn:

https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Ksiazki-popularnonaukowe,2196920,k.html

Aktualnie mają promocje na wiele ksiazek popularnonaukowych

Edytowano przez kamdo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miecz Prawdy - Terry Goodkind

Czarne Kamienie - Anne Bishop

Obie serie lekko się czyta. Jedna to przygodowa, magia, miecze, walk, trochę wątku miłosnego. Druga to magiczne postacie, trzy światy i dość ciężkie tematy społeczne poruszane - ale autorka ma lekkie pióro.

Jeśli szukacie zniżek na ksiązki fantastyczne, rekomenduję księgarnię internetową Matfel https://matfel.pl/ Aktualnie jest tam sporo zniżek i promocji.

Edytowano przez bendzo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...